Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Samsung m2070w - nie mogę podłączyć wifi

20 Wrz 2019 09:45 486 4
  • Poziom 13  
    próbuję podłączyć tą drukarkę z ruterem wifi tak aby drukowała w biurze z 3 kompów
    pomimo poleceń z płyty jak i najnowszego sterownika ze strony samsung
    korzystam z opcji tymczasowego podłączenia kablem usb w celu konfiguracji wifi
    niestety za każdym razem gdy prosi o podłączenie kabla usb wyskakuje komunikat że nie znaleziono urzadzenia
    co ciekawe drukarka "w tle" instaluje się poprawnie portym usb

czy da sie ten model sparować wifi z ruterem wifi do sieci?

jak to zrobić skoro mam taką sytuację

próbowałem na dwóch różnych komputerach na różnych sieciach i jest to samo, kable usb tez 3 inne
  • Poziom 17  
    Ten model ma panel, wyświetlacz.
    Wejdź w Menu -> Sieć -> Bezprzewodowe i bezpośrednio na drukarce skonfiguruj połączenie.
  • Poziom 13  
    no tak
    tylko że ja w moim modelu nie mam takiego trybu wifi setting gdzie właśnie ustawia się to
    w filmiku na youtubie koles ma model m2070fw i tam w menu ma taka zakładkę wifi settings
    ja w modelu m2070w nie mam
    tutaj ten filmik
    https://www.youtube.com/watch?v=71XkMtjSjOI

ja mam w menu wi fi :
    wifi on-of ,
    wps ,
    wifi direct ,
    wifi signal ,
    wifi default ,

wifi settings brak

co wy na to , może w wersji w nie da się zrobić wifi z ruterem ( może musi być fw)

• Poziom 34  
    Nie wiem jak tu ale w niektórych drukarkach wi-fi ustawiało się z płyty instalacyjnej, po podłączeniu drukarki do kompa po USB. Tam się zaznaczało połączenie wi-fi, i przeprowadzało się konfiguracje.
  • Poziom 13  
    znalazłem...
    okazało się że jest źle zrobiony kreator instalacji na płycie
    Trzeba dodatkowo pobrać programik z Samsunga- kreator połączenia wifi i wtedy możemy dopiero skonfigurować wifi z użyciem kabla usb i wyszukać dostępne sieci w celu połączenia sie z nimi..

Dodano po 49 [sekundy]:

potrzebny był dodatkowy programik - konfigurator wifi z samsunga