Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Coraz to gorszy ping w neostradzie

20 Wrz 2019 13:39 123 5
  • Poziom 4  
    Otóż mam od roku neostradę Orange i z początku np. w lolu miałem 53-55 pingu, później po paru miesiącach ten ping się zwiększył do 65, a od 2 tygodni jest 80. Czy da się coś z tym zrobić? Mógłbym z nimi rozwiązać umowę nie ponosząc dodatkowych kosztów? Od razu mówię, że nie mogę znaleźć umowy, dlatego nie wiem jakie tam warunki są. To na pewno nie jest wina z mojej strony, bo sprawdzałem na różnych urządzeniach ani też wina serwera gry, ponieważ ping się zwiększył dosłownie wszędzie. Pingując na konsoli do chociażby wp,pl mam aż 65-70 pingu. Do Orange też dzwoniłem wielokrotnie, nie dość, że połowa osób nie wiedziała co to ping to jedyne co zrobili to zrestartowali router. Był u mnie raz technik kiedy ping jeszcze był około 65 - też nie pomógł, sprawdził jedynie czy to nie wina z mojej strony podłączając swojego laptopa, ale tam też był taki sam ping, później zmienił router na innego - też to samo, jedynie jak zmienił na funboxa, to tam pingując do wp.pl pokazywało 30 pingu. Funboxa nie mogą mi dać(mam liveboxa 2.0), mówił, że możliwe, że liveboxy mają coś nie tak z oprogramowaniem i radził zmienić router na jakiś inny, tak zrobiłem, ale innym routerze miałem tyle samo pingu. I to w sumie też mnie trochę dziwi jak to możliwe, że tylko na tym funboxie taki ping niski był? Nie poniosłem wtedy żadnych kosztów za przyjazd technika, bo uznał, że to wina Orange, lecz czy to by było wystarczającym powodem do bezpłatnego rozwiązania umowy? Albo czy da się ich jakoś zmusić, żeby jakoś te łącze naprawili w końcu? Bo jak raz zadzwoniłem to mi powiedzieli, że te linie/łącze(?) się starzeją i dlatego tak to działa
    Coraz to gorszy ping w neostradzie
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. Ping nie jest zwykle gwarantowany w umowie. Jeśli osiągasz zadeklarowane w umowie prędkości minimalne, to w zasadzie nie masz podstaw, aby rozwiązać taką umowę z winy operatora, czyli bez ponoszenia kar umownych, którymi się Orange zabezpiecza.
  • Poziom 43  
    suotkaia napisał:
    raz zadzwoniłem to mi powiedzieli, że te linie/łącze(?) się starzeją i dlatego tak to działa

Poprosimy screna z programu WinMTR do serwera gry, do wp, do onetu i tu proszę go wstawić.
  • Poziom 28  
    Wyjaśnienie twojego problemu jest dość proste, z tym że nikt Ci z tym nie pomorze. Korzystasz z łącza na kablu miedzianym, prawdopodobnie ADSL. Ta technologia jest dość wrażliwa na jakość okablowania oraz jego długość jak i na przesłuchy sygnału z sąsiadujących w kablu par. Jeżeli którykolwiek z parametrów się znacznie pogorszył bądź pojawił się klient na sąsiadującej parze i łącze przestało być stabilne na DSLAMie operatora włączył się większy przeplot co oznaczanie większy ping.

Niestety jeżeli chcesz polepszyć swoją sytuację pozostaje Ci zmiana dostawcy, jeżeli masz jakiś wybór to tak w zasadzie każda z dostępnych na rynku technologii zapewni mniejszy ping.
  • Poziom 4  
    KOCUREK1970 napisał:
    suotkaia napisał:
    raz zadzwoniłem to mi powiedzieli, że te linie/łącze(?) się starzeją i dlatego tak to działa

Poprosimy screna z programu WinMTR do serwera gry, do wp, do onetu i tu proszę go wstawić.

Coraz to gorszy ping w neostradzie Coraz to gorszy ping w neostradzie Coraz to gorszy ping w neostradzie Coraz to gorszy ping w neostradzie
    Dodaje screena konsoli, bo w tym programie jakieś dziwne wyniki wychodzą pingując do serweru lola. Ogólnie wcześniej nie widziałem tych skoków pingu przy pingowaniu do serwera lola, ale z tego co widzę to chyba wina serwera, bo pingując do wp. pl nie ma takich skoków

Dodano po 3 [minuty]:

Wczoraj zrobiłem formata kompa, postawiłem router w innym miejscu, zrestartowałem go, poodplątywałem kable i wymieniłem kabel od Adsl na inny i dziś w lolu mam 67-68 pingu(pomimo, że w konsoli wychodzi trochę mniej). I nie wiem czy to przypadek, że akurat dziś się zmniejszył czy nie, ale skoro jednak dziś wrócił prawie do dawnej formy, to może jednak da się coś zrobić, żeby znów było tylko 53-55 pingu w grze jak kiedyś?

Dodano po 10 [minuty]:

seb235 napisał:
    Wyjaśnienie twojego problemu jest dość proste, z tym że nikt Ci z tym nie pomorze. Korzystasz z łącza na kablu miedzianym, prawdopodobnie ADSL. Ta technologia jest dość wrażliwa na jakość okablowania oraz jego długość jak i na przesłuchy sygnału z sąsiadujących w kablu par. Jeżeli którykolwiek z parametrów się znacznie pogorszył bądź pojawił się klient na sąsiadującej parze i łącze przestało być stabilne na DSLAMie operatora włączył się większy przeplot co oznaczanie większy ping.

Niestety jeżeli chcesz polepszyć swoją sytuację pozostaje Ci zmiana dostawcy, jeżeli masz jakiś wybór to tak w zasadzie każda z dostępnych na rynku technologii zapewni mniejszy ping.

Hm, no nie wiem trochę to dziwne, bo jak pierwszy raz, pierwszego dnia używałem neostrady to miałem w lolu 65 pingu i tak po mniej więcej tygodniu ten ping się poprawił na 53-55(czy tam może nawet z 57) i taki ping się utrzymywał miesiącami, aż tu nagle znów po takim czasie powrót do 65, no i oczywiście przez ostatnie 2 tygodnie było to około 80 pingu aż do dziś - 67-68 pingu. Dziwią mnie trochę te zmiany

Dodano po 2 [minuty]:

I czy ogólnie nie da się samemu coś w tym okablowaniu pogrzebać i spróbować naprawić czy coś? Czy to raczej nierealne, żebym mógł coś zdziałać?
  • Poziom 43  
    suotkaia napisał:
    I czy ogólnie nie da się samemu coś w tym okablowaniu pogrzebać i spróbować naprawić czy coś? Czy to raczej nierealne, żebym mógł coś zdziałać?

Twoja linia to nie tylko to co masz w domu. A tylko na tym odcinku możesz coś poprawić, co pomoże jak zmarłemu kadzidło.
    Nikt tu palcem nie kiwnie, bo w sieci Orange wszystko jest ok: pakiety nie giną, hosty odpowiadają.
    Problem jest gdzieś dalej a za to już Orange nie odpowiada, choć ponoszą za to winę, bo z racji archaicznej Twojej usługi przepieli trasowanie ruchu na inne BGP (za mniejsze pieniądze).

suotkaia napisał:
    Wczoraj zrobiłem formata kompa, postawiłem router w innym miejscu, zrestartowałem go, poodplątywałem kable i wymieniłem kabel od Adsl na inny i dziś w lolu mam 67-68 pingu(pomimo, że w konsoli wychodzi trochę mniej). I nie wiem czy to przypadek, że akurat dziś się zmniejszył czy nie, ale skoro jednak dziś wrócił prawie do dawnej formy, to może jednak da się coś zrobić, żeby znów było tylko 53-55 pingu w grze jak kiedyś?

Przecież pogoda ma tu kolosalne działanie na przewód miedziany: polepszyło się pogodowo, to spadło tłumienie.
    Prawda też jest taka, że każda linia ADSL gdyby się jej przyjrzeć jest w stanie technicznym opłakanym. Lepienie paździerza jak się tylko da by połączyć 2 przewody, rozwalone puszki, skrzynki, przewody wiszące jak kiście winogron i każda praktycznie linia pocięta jak makaron.
    Jak już wskazano, DSLAM będzie robił wszystko by utrzymać połączenie, ale jest to możliwe kosztem prędkości i podwyższania co rusz pingu.
    Nikt Ci trasowania ruchu nie zmieni bo priorytety obecnie ma światłowód Orange.