Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka gastronomiczna Classeq H857 uszkodzenie termostatu

grzesiek27m 20 Sep 2019 15:14 651 9
 • #1
  grzesiek27m
  Level 10  
  Zmywarka gastronomiczna Classeq H857, objaw to ciągłe awarie termostatu regulowanego bojlera. Po wymianie wszystko działa prawidłowo jakiś czas, tydzień,dwa. Zmywarka grzeje, dogrzewa wodę po cyklach etc. Dziś pracowała 3 godziny. Po czym zmywarka gotuje wodę i wybija zabezpieczenie termiczne. Termostaty z partii wymieniane w innych urządzeniach, gdzie pracują poprawnie. Spotkał się ktoś z podobnym problemem??
 • #2
  sigwa18
  Level 39  
  Co za termostat elektroniczny,kapilara?
 • #5
  sigwa18
  Level 39  
  To teraz określenie typu uszkodzenia termostatu. Kapilara dziurawa (np przeżarta przez detergent ,uszkodzona mechanicznie)czy styki wypalone .
 • #6
  grzesiek27m
  Level 10  
  Termostat nowy, stycznik nowy. Usterka pojawia się średnio co 5 dni, objaw jakby termostat lub stycznik nie puszczał i na grzałkę dochodzi napięcie, bojler się przegrzewa i wywala zabezpieczenie termiczne 95st.
 • #8
  grzesiek27m
  Level 10  
  Dokładnie ta. Wybija element nr.7 na bojlerze na skutek wzrostu temperatury. Wymienilem dzis to zabezpieczenie, ale wątpie że to mogłoby być powodem. Raczej stawiam na sklejanie się styków w styczniku bądź termostacie (raz na tydzień) z przyczyn bliżej nie określonych, lub być może upływ prądu przez stycznik który nie pozwala na rozłączenie.
  Zmywarka gastronomiczna Classeq H857 uszkodzenie termostatu
  ..
 • #10
  grzesiek27m
  Level 10  
  Kolejna awaria, kolejny raz wybite zabezpieczenie termiczne na bojlerze:-) średnio usterka powtarza się co 4-5dni. Po załączeniu zabezpieczenia, hula aż miło, niema się czego czepnąć. Klient rzekomo puszcza ok 100 cykli dziennie,