Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko- zamrażarka Polar CZN 346/3161

19 Wrz 2005 08:16 5002 6
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Chłodziarko- zamrażarka Polar CZN 346/3161 - chłodziarka mrozi aż na tylnej ściance osadza się lód co to może być - i jak się do tego zabrać.
    W Gorenje odkleja się termostat od ścianki - czy tu jest może tak samo?
    Pozdrawiam.
    ps.
    Oczywiście termostat działa (ale w innym zakresie).
  • Poziom 40  
    Witam
    Masz rację, przyczyną może być odklejony termostat przez co temperatura mierzona jest zawyżona i agregat dąży do obiżenia temp.

Drugą przyczyną może być ubytek czynnika chłodniczego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Cześć.
    To w takim razie - jak można się do niego najlepiej dostać nie rozbierając połowy chłodziarki - Ktoś z Kolegów ma jakieś pomysły?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Jeśli czujnik jest umieszczony w twrdym plastiku przyklejonym samoprzylepcem do wykładziny od tyłu folii w komorze (tak jest w ardo) można po rozmrożeniu ogrzać od środka komory suszarka do włosów i docisnąć ale obawiam się ze powodem tej awarii jest wyjscie gazu poza układ i Oderwanie tego elementu!!!!!
    Zobacz czy ściana w komorze jest elastyczna?
    Jeśli tak to wyszedł gaz z instalacji!!
  • Specjalista AGD
    Niestety jmk ma racje w 99% przypadkow jesli odkleja sie scianka od parownika to jest tam nieszczelnosc ukladu. Sprobuj docisnac scianke (np.zaprzec cos o pokli) i zobaczyc czy dobrze mrozi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 34  
    Cześć.
    Wysłano mail z prośbą o zakończenie tematu - niestety chłodziarkę nie ja naprawiałem, ale kolega - wydaje mi się, że to jednak czujnik się odkleił - bo po przedstawieniu Mu opinii Szanownych Klegów przestał się tym interesować.
    Pozdrawiam.