Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 49 lub 50 cali do 2500

21 Wrz 2019 14:14 240 7
  • Poziom 2  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? 2,5 metra
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? tylko i wyłącznie na wprost, czytając wątek o matrycach, rozumiem że powinienem wybrać matrycję TN? z tym że za pół roku/rok sytuacja może ulegnąć zmianie i przydałyby się możliwe że większe kąty widzenia
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? SAMSUNG 40' stary model, oddałem do naprawy
    4. Jaką markę preferujesz? SAMSUNG/LG, ale jestem otwarty na propozycje , mam bardzo złe doczynienia SHARPem
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? nie chciałbym przekroczyć tych już max, max 55 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? dekoder VECTRA, PS4 Pro, sporadycznie laptop, Wifi, bluetooth(tutaj od razu nachodzi mnie pytanie czy przy słuchawkach bluetooth potrzeba słuchawki dedykowane do TV czy jak to wygląda?
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? gry na PS4, programy sportowe, filmy/seriale na netflix(bardziej mi zależy na jakości pod filmy/seriale z netflixa niż pod gry na PS4 - głównie gram w FIFE)
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? na konsoli PS4 Pro (w przyszłym roku PS5)
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? Tak, netflix, youtube, spotify, player, hbo go
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami+noc, za dnia tylko weekendy
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? chciałbym się zmieścić w 2000, ale przy jakimś super TV jestem w stanie dorzucić do budżetu i maksymalnie wydać 2500. super by było jakby w cenie był również uwzględniony koszt mocowania na ścianę, nie potrzebuje jakiegoś super co się odchyla na wszystkie strony, zwyczajne aby TV powiesić.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Matryc TN nie ma w telewizorach.
    Są VA, IPS oraz OLED.
    Ty potrzebujesz typu VA.

Np. LG 50UK6500 (tani i dobry jakościowo model 2018) lub jego nowsza wersja czyIi 50UM7500 na 2019 rok albo Samsung 50RU7402 (model na 2019 rok)
    Wszystkie na VA, z upłynniaczem obrazu, WCG, dobrym kontrastem i czernią.

Bardzo niskie Input lagi do gier.
    Niestety bez HDMI 2.1 - czyli standardu konsol kolejnej generacji jak PS5.
  • Poziom 2  
    Jaka różnica między 50UK6500 a 50UM7500, że ten drugi jest jego nową wersją (różnice w opisie widzę że posiada więcej technologii)?

Jak w nich wygląda sytuacja słuchawek na bluetooth ?
  • Moderator RTV Co kupić
    Nie ma dużych różnic w jakości obrazu. Detale, niewyczuwalne.
    Nowszy WebOs - to akurat zaleta.

Słuchawek na BT nie używam, więc nie wiem.
  • sprzedawca - konsultant
    To przy tej kasie powinieneś sprawdzić 50EP680 - mieści się w klasie cenowej i ma chyba najlepsze wyposażenie.
    Masz sporo poniżej limitu.
    Ma wszystko czego potrzebujesz.
  • Poziom 2  
    Tego 50EP680 nie widzę nigdzie dostępnego w sprzedaży.

A jakiś SONY BRAVIA jest warty uwagi? Ogólnie widzę że w żadnym temacie SONY nie jest zbytnio polecany, co ma na to wpływ?
  • Moderator RTV Co kupić
    EP680 powinny się pojawić w sprzedaży w listopadzie.

Sony w tańszych seriach ma głównie IPSy, stąd raczej nie polecany.
    Poza tym ceny Sony dość wysokie. Powinny trochę spaść w styczniu/lutym.
  • sprzedawca - konsultant
    Modele 65EP 680 jutro w sprzedaży
    Modele 55EP680 przesunięta za 28 Październik
    Modele 50EP680 przesunięta na 15 .11.2019
    Ceny rewelacyjne.