Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston Hotpoint AQD970F 49 - stuki przy wirowaniu

21 Wrz 2019 18:14 630 5
 • Poziom 2  
  Cześć, moja pralka od jakiegoś czasu wali niemiłosiernie przy wirowaniu, chciałbym się dowiedzieć czy to łożyska się skończyły, czy jest to jakaś inna awaria. Poniżej zamieszczam film z wirowania.
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Jeśli zauważyłeś, że pralka pracuje znacznie głośniej niż kiedyś to tylko poprzez zdemontowanie paska napędowego i zakręceniu bębnem ręką przy wyłączonym urządzeniu będzie można stwierdzić czy to łożyska bo Twój film pokazuje tylko, że urządzenie pracuje głośno, ale ze ścieżki dźwiękowej nie można wysnuć jednoznacznych wniosków.
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Przy wyłączonej pralce obróć ręcznie bębnem, jeżeli obróci się cicho, łożyska w porządku. Następnie poszarp bębnem, jeżeli są stuki sprawdź amortyzatory, czy któryś nie jest wyrwany lub inaczej uszkodzony. Jeżeli wszystko jest w porządku, sprawdź czy balast na bębnie się nie poluzował i nie stuka o bęben.
 • Poziom 2  
  zakręcony ręką bęben brzmi w ten sposób
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Niestety słychać uszkodzone łożyska. Złap jeszcze za krawędź bębna i sprawdź czy nie występuje luz góra-doł. Wydaje mi się że któryś mieszacz bębna jest luźny i stąd te stukanie.
  Producent nie umożliwia wymiany łożysk i wymienia się kompletny zespół piorący: https://north.pl/karta/zbiornik-bebnem-komple...oint-ariston-aqd970f49eu,L7Z-IZ-CMMA-D81.html dlatego trzeba wdrożyć alternatywną metodę naprawy.
  Tutaj przykład takiej naprawy: https://youtu.be/Urj0MvOb4vk
  Można również zlecić naprawę lokalnemu serwisowi sprzętu AGD lub zdemontować zbiornik z pralki i wysłać do specjalistycznych firm zajmujących się takimi naprawami.
 • Poziom 2  
  Ok, dzieki za szybką reakcje, góra dół nic nie lata, szukam już nowego sprzętu. Pozdro!
  Dzięki za szybką diagnozę, pralka do utylizacji.