Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Fabryka prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie panele fotowoltaiczne Pfixx Solar PF-50

21 Wrz 2019 18:16 267 2
  • Poziom 7  
    Witam, mam możliwość zakupu tanio paneli pfixx solar pf-50, podobno to samo co gs50, nie wiem dokładnie, panele używane, z demontażu farmy, nie wiem ile maja lat, jednak sprzedający podaje moc na poziomie 40W, wiec mniej niż podaje karta katalogowa. Koszt to ok 677 za 32 panele czyli cała paleta łącznie coś ponad 1,2KW, doliczyć musze transport z Holandii lekko 100euro za dwie palety. Pytam ponieważ chciałbym zamonować te panele tylko i wyłącznie do ogrzewania wody CW. Kwestia czy te panele są warte uwagi? montaż na garażu, dach na wschód pod kątem stopni, ok 80metrów kwadratowych wiec miejsce jest.
  • Fabryka prądu
  • Poziom 20  
    To daje jakieś 35zł za jedną sztukę z transportem. W Polsce gs-50 widziałem za 20zł/szt +150zł transport.

Tak czy siak realnie przyjmując że te panele mają 35W, to daje cenę 1zł/Wp. Plus dużo zabawy z montażem i dużo zajmowanego miejsca.

Na rynku są nowe panele Csun poli 280W za 380zł.
  • Fabryka prądu
  • Poziom 12  
    ACCel napisał:
    Na rynku są nowe panele Csun poli 280W za 380zł.

Więc kupujesz 4 panele x 380 zł = 1520 zł i masz 1120 Wp. Montaż 32 paneli to koszty na pewno ponad 1000 zł. Więc nonsensem jest kupowanie tak słabych używek, nawet jak byś poukładał je na ziemi to i tak wydasz tylko na same kable 500 zł. :-)