Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Skrzynka na słupie. Czy to jest światłowód?

21 Wrz 2019 20:19 756 20
  • Poziom 3  
    Witam,
    Czy to możliwe że pod mój dom został doprowadzony światłowód?

Skrzynka na słupie. Czy to jest światłowód?
  • Pomocny post
    Moderator - Systemy Grzewcze
    Jeżdżąc po Polsce tak przeważnie wyglądają napowietrzne instalacje światłowodowe.
  • Poziom 43  
    rafald83r napisał:
    Czy to możliwe że pod mój dom został doprowadzony światłowód?
    A co w tym niemożliwego ? U mnie cale osiedle już tym oplecione.
  • Poziom 3  
    Niemożliwego w tym tyle, że męczę się od lat z tym badziewnym internetem do 10 mb od Orange. Do tej pory żadnej alternatywy nie mialem. Ciężko mi było uwierzyć, że to naprawdę światłowód. Teraz się czuję jakbym wkraczał w 21 wiek. Zastanawiam się tylko czyj ten światłowód, czy to orange czy jakis inny dostawca. Chyba muszę podzwonić.
  • Pomocny post
    Podejrzewam że sami się kontaktują z Tobą jak będą mieli już sieć zrobioną.
  • Poziom 30  
    Może to być też tylko sieć szkieletowa (bo obecna nie wydalała) a podłączyć cię pod to nie będą chcieć wcale ;)
  • Poziom 3  
    drobok napisał:
    Może to być też tylko sieć szkieletowa (bo obecna nie wydalała) a podłączyć cię pod to nie będą chcieć wcale ;)

Nie sądzę. Kabel jest wpuszczony w ślepą uliczkę, więc po co by to mieli robić.
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    @rafald83r zlokalizuj usługodawcę i wtedy dzwoń na info linię czy idź do punktu obsługi klienta w twoim mieście. My tu nic konkretnie ci nie powiemy bo ne jesteśmy operatorem tego światłowodu..
  • Poziom 34  
    rafald83r napisał:
    ...Zastanawiam się tylko czyj ten światłowód, czy to orange ...

Raczej Orange.
  • Poziom 43  
    rafald83r napisał:
    Kabel jest wpuszczony w ślepą uliczkę, więc po co by to mieli robić.

Dofinansowanie unijne do instalacji światłowodowej a czy to kiedykolwiek zadziała, w Unii nikogo nie interesuje.
    To że jest doprowadzony światłowód znaczy tylko tyle, że jest doprowadzony światłowód i tylko tyle.
    Mogą minąć lata zanim się tam ktokolwiek pojawi z ofertą a może to nie nastąpić nigdy.
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Światłowody z dofinansowania kładzione były ziemią do central.
    Linie napowietrzne wykonują firmy, które podjęły się dzierżawy tych światłowodów i udostępniania internetu.

Jak zbudują sieć to będą robić zapisy. Przynajmniej to tak wygląda w innych miejscowościach.
  • Poziom 43  
    piracik napisał:
    Światłowody z dofinansowania kładzione były ziemią do central.

Nie zawsze a najlepszym tego dowodem jest UPC Polska.
    Światłowodowy z dofinansowania kładzione są właśnie na słupach.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Potwierdzam też widziałem projekty unijne wiszące na słupach energetycznych.
  • Poziom 43  
    jimasek napisał:
    Potwierdzam, tak Chińczycy poprowadzili sieć u mnie. Działa zupełnie dobrze, sam z tej formy neta korzystam. Sprzęt Huawei oczywiście :D Download 16 Mbps, upload 1 Mbps. Wartości jak na łącze światłowodowe żenujące, ale wynika to z tego, że Surinam podłączony jest tylko w jednym miejscu do kabla transatlantyckiego biegnącego z Miami do Buenos Aires. To jest to ,,wąskie gardło". A sieć 4 G też tu działa i każde małe Murzyniątko ma smartfona. :D
  • Pomocny post
    jimasek napisał:

Ale te do użytkownika końcowego, które firmy kładą jako własną sieć aby podłączyć klientów do tych światłowodów z projektu unijnego.
    Warunkiem zostania operatorem węzłów SSPW było udostępnianie internetu do użytkownika końcowego również poprzez światłowód.

Nie wiem jak to jest gdzie indziej ale w Lubelskim i Podkarpackim tak własnie to wygląda.
  • Poziom 37  
    piracik napisał:
    Podejrzewam że sami się kontaktują z Tobą jak będą mieli już sieć zrobioną.

Na moim terenie działą taki operator, że ludzie przy ulicy mają internet od nich śwaitłowodowy, a inna część mieszkańców nie jest śwaidoma, że wogóle jakiś operator ma tutaj sieć. Jest to prywatny operator a nie jakiś duży telekom, zasięgu gmina, lub ciut więcej. Także różne kwiatki się zdarzają i sugerowałbym jednak spróbować znależć czyj ten kable jest :-)
  • Poziom 12  
    W świętokrzyskim tak sieci ciągnie Nexera,ale oni chyba na razie nie mają oferty dla klientów indywidualnych. W Ćmielowie Orange robi szkielet ale normalnie w studzienkach.
  • Poziom 32  
    Erbit napisał:
    rafald83r napisał:
    ...Zastanawiam się tylko czyj ten światłowód, czy to orange ...

Raczej Orange.

Orange swoja sieć światłowodową kładzie we własnych studniach kablowych.

Dodano po 3 [minuty]:

W moim rejonie tez spotykam się z tym ,ze jakaś firma oferuje swoje usługi dostępu do internetu po światłowodzie, który jest prowadzony po słupach energetycznych.

Tak jak już było wspomniane, dowiedz się jaka firma prowadzi instalację w twoim mieście i będziesz wszystko wiedział o warunkach przyłączenia do ciebie światłowodu.
  • Poziom 34  
    Grzegorz740 napisał:
    ...
    Orange swoja sieć światłowodową kładzie we własnych studniach kablowych.
    ...

Jeśli je ma. U mnie kable idą po słupach, "u sąsiada" też i jemu właśnie Orange zaproponowało "światłowód ze słupa". U mnie nie zdążyli, konkurencja ich wygryzła.
  • Poziom 3  
    Dziękuje wszystkim za pomoc. Dzisiaj potwierdziłem telefonicznie, że w przeciągu miesiąca czasu w mojej lokalizacji Klikom.net zacznie udostępniać internet światłowodowy. Tak też myślałem bo ostatnio często ich widywałem na mieście :D