Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Wymiana domofonu HT 411 - 02 Na Cyfral SMART-5P jak podłączyć.

21 Wrz 2019 21:39 117 9
  • Poziom 3  
    Witam.
    Jestem świeży w tej dziedzinie chcę wymienić stary domofon na nowy ale nie mogę sobie z podłonczeniem nowego domofonu poniżej zamieszczam zdjęcie podłonczeniem starego domofonu.Za wszelkie rady z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich użytkowników.

12 czarny z rezystorem
    11 czarny 1
    3 czarny 2
    9 pomarańczowy
    7 zielony
    8 brązowy
    I czarny 3
  • Pomocny dla użytkowników
    Tu masz schemat podłączenia tego unifonu.

Wymiana domofonu HT 411 - 02 Na Cyfral SMART-5P jak podłączyć.

Podłączając nowy unifon rezystor możesz pominąć. To zasilanie mikrofonu i widocznie było za duże wzmocnienie. Spróbuj u siebie bez niego.
    Istotną kwestią jest wywołanie w tym starym unifonie. Z tego co widać na schemacie, jest tam jakiś brzęczyk i to prawdopodobnie na prąd zmienny. Na twoim zdjęciu nie widać tego szczegółu, bo pokazałeś same zaciski.
    Odnośnie powtarzających się czarnych kabelków, to musisz je sobie oznaczyć aby je rozróżniać.
  • Poziom 3  
    Ten schemat mam na obudowie starego domofonu niestety nie mogę tego podłonczyć Wymiana domofonu HT 411 - 02 Na Cyfral SMART-5P jak podłączyć. Wymiana domofonu HT 411 - 02 Na Cyfral SMART-5P jak podłączyć.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Teraz widać, że na dole w starym unifonie masz brzęczyk na prąd zmienny. Możesz póki co podłączyć nowy unifon ale bez wywołania.

12 - mikrofon (czarny z rezystorem)
    11 - słuchawka (czarny 1)
    9 - masa (pomarańczowy)
    8 - przycisk otwarcia (brązowy)
    I - przycisk otwarcie (czarny 3)

Jak to ci zadziała, to powiem co zrobić z wywołaniem.
  • Poziom 3  
    Witam.
    Zrobiłem według wskazówek.
    Drzwi mogę otwierać oraz słyszę , mnie nie słychać no i brak wywołania.
    Z nowego domofonu zdjełem obie zworki.
    Próbowałem również na przemian ale tylko działa po sciagniecu obydwu.
    Dziękuję za to co już jest zrobione dalej szukam rozwiazania.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Zworki powinny być zdjęte wszystkie trzy, tak ja dla instalacji 6 żyłowej.

Najpierw przybliżę ci temat wywołania. W większości systemów analogowych w zasilaczu zwanym też centralką jest generator, który wytwarza melodię lub jakiś tam modulowany sygnał akustyczny. Trafia on poprzez przycisk wywołania w kasecie do konkretnego mieszkania, a tam do wkładki słuchawkowej z której ten dźwięk słyszymy. Tej opcji niestety nie masz, a taki jest ten nowy unifon. On "czeka" na taki właśnie sygnał, który przychodzi na zacisk RING.
    Masz zatem opcję najprostszą, jakby od ręki, a mianowicie przełożenie brzęczyka ze starego unifonu do nowego (o ile się zmieści i ci odpowiada ten dźwięk).
    W twoim systemie (centralce) jest wywołanie prądem zmiennym. Jak chcesz bardziej przyjazny dźwięk, to musisz kupić jakiś mini sygnalizator (buzzer). Z reguły do ich zasilania wymagane jest napięcie stałe. Musiałbyś zatem wyprostować to napięcie i dołożyć kondensator elektrolityczny. Buzzer byłby w środku unifonu.
    Inna opcja, to zakup płytki generatora wywołania i również konieczność wyprostowania napięcia. Potem skierowanie wyjścia tegoż generatora na zacisk RING. W tym momencie w słuchawce byłoby słychać wywołanie, czyli tak jak w wielu systemach domofonowych.
    Gdybyś w tej chwili dal linię wywołania na zacisk RING, to w słuchawce byłby słyszany burkot i być może słuchawka uległaby uszkodzeniu.
  • Poziom 3  
    Witam.
    Zrobiłem według wskazówek.
    Drzwi mogę otwierać oraz słyszę , mnie nie słychać no i brak wywołania.
    Z nowego domofonu zdjełem obie zworki.
    Próbowałem również na przemian ale tylko działa po sciagniecu obydwu.
    Dziękuję za to co już jest zrobione dalej szukam rozwiazania.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Już dałem odpowiedź wyżej. Jeszcze dodam, że można też kupić jakiś dzwonek na napięcie zmienne (8÷12V) i podłączyć go zamiast brzęczyka. Zacisk RING w nowym unifonie oczywiście pozostaje wolny.
  • Poziom 3  
    Dziękuję jeszcze raz za pomoc nie opłaca mi się bawić w przeróbki cyfral poszedł w kosz.
  • Poziom 3  
    Dziękuję jeszcze raz za pomoc nie opłaca mi się bawić w przeróbki cyfral poszedł w kosz.

Dodano po 37 [sekundy]:

Zakup nowego sprzętu.😁