Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

50-55 cali ok. 2500zł matrca VA

21 Wrz 2019 22:43 570 28
  • Poziom 9  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? ok 2,5m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? nie posiadam, ale często oglądam LG 50UK6300
    4. Jaką markę preferujesz? brak, ewentualnie LG tylko ze względu na WebOS
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? 50-55 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? Wi-Fi, HDMI
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Netflix, Youtube, Ipla, TVN Player
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? bez gier/sporadycznie (bez wymagań)
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? tak, główny parametr
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? 40% w dzień/60% w nocy
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? 2500zł z zaznaczeniem, że będę czekał na promocję

Kilka miesięcy temu, jako totalny laik w tym temacie, musiałem wybrać TV dla rodziców. Wybór padł na wspomniany wyżej LG. Uważam ten tv za dobry wybór. Brakuje mi jedynie ambilight, ale nie chcę rezygnować z WebOS na rzecz niepewnego systemu Philipsa. Prawdopodobnie będę próbował dołożyć go do mojego TV.
    WebOS przypadł mi do gustu.
    Potrzebuję TV z matrycą VA, z jak najlepszą czernią. Oczywiście nie będę płacił krocia za OLED.
    Chciałem również zaznaczyć, że nie oglądam kanałów serwowanych przez stacje telewizyjne. Jestem bombardowany tymi wszystkimi bzdurami jedynie na urlopie. TV będę wykorzystywał głównie do aplikacji w SmartTV, a w przyszłości może zrobię z niego miniPC z dużym monitorem.
    Dziękuję z góry za wszelaką pomoc.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    LG 50UK6500 lub inny 50 calowy LG (są na VA) (tani i dobry jakościowo model 2018) lub jego nowsza wersja czyIi 50UM7500 na 2019 rok albo Samsung 50RU7402 (model na 2019 rok)
    Wszystkie na VA, z upłynniaczem obrazu, WCG, dobrym kontrastem i czernią.
    Oczywiście Samsung na Tizenie, więc jak ma być WebOs to tylko LG.

Ostatnio w Auchan mieli promocję na genialne piloty Magic od LG za 99 PLN...
  • Poziom 9  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Wg NEONET LG 50UM7500 ma matrycę IPS po przeczytaniu opisu telewizora.
    Czy są TV 55 cali za ok. 2500zł z matrycą VA?
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    https://www.displayspecifications.com/en/model/d90f18df
    Zresztą zawsze można sprawdzić matrycę prostym testem palca. Instrukcje na YouTube.

LG aktualnie nie sprzedaje 55 calówek na VA. Więc WebOs nie będziesz miał.
    Samsung sprzedaje np seria RU71, RU74 (BT i WCG)
    Masz też chińskiego TCLa na VA (bez upłynniacza obrazu) 55EP680
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    bater napisał:
    Dziękuję za odpowiedź.
    Wg NEONET LG 50UM7500 ma matrycę IPS po przeczytaniu opisu telewizora.
    Czy są TV 55 cali za ok. 2500zł z matrycą VA?

Na stronie LG.com też podają że ips więc już naprawdę nie wiadomo co i jak
  • Poziom 9  
    Tak, będę musiał wybrać się na obchód po sklepach i robić test palca.
    Na chwilę obecną największą szansę na promocję ma najnowszy tv LG 50UM7500 oczywiście jeśli okaże się VA. Muszę jeszcze sprawdzić czym różnią się poszczególne 50UM**** od siebie.
    TCL na androidzie to duże ryzyko na przycinanie się. Wątpię czy procesory w TCL dadzą radę za rok czasu. Poza tym nie wiem jakie aplikacje można pobrać ze sklepu play na TV, a spotkałem się z komentarzem, że dużo tych aplikacji to nie ma...
    Samsung w pewnej serii usunął ze Smarta Netflixa oraz Youtube oraz inne zostawiając badziewia, więc nie będę ryzykował, że po wydaniu 2k za 2 lata okaże się, że ponownie zrobi ten krok.
    Idźmy więc w większe TV, czy w 60" LG wsadził gdzieś VA?
    Ciągle zostaje stary LG 50UK**** z VA....

Czy moglibyście zaproponować coś z Philipsa lub innej wartej uwagi marki do 60" z VA?
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    LG 60UM7100 jest na VA.

Philips nie ma 60tek ale ma 58 na VA czyli 58PUS7303 na Android TV z 3GB RAM. Więc przyzwoicie na dziś., na ile to starczy nie wiadomo...
  • Poziom 9  
    Ciężko znaleźć czym się różnią poszczególne TV LG jeśli chodzi o końcówkę numeru. Jest jakikolwiek schemat co oznacza dana cyferka po roku produkcji? UM to 2019, a UK 2018?
    Czyli mam trzy telewizory na oku. Pole wyboru się poszerzyło.

• Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Proszę o jeszcze o fachową poradę czy warto dopłacić 600zł i kupić 50UM7500 zamiast 50UK6300 lub 50UK6500 (ew. 5UK6750 jeśli znajdę...)?
  • Poziom 9  
    Witam ponownie, trafiłem na 50UK6300 w bdb cenie, ale niestety przyszedł z wadą. Teraz zastanawiam się czy go reklamować czy odesłać i szukać innego.
    Wiem, że z LG nic więcej nie uda mi się znaleźć.
    Czy z philipsa w granicach 50-55cali byłoby coś na VA?
  • Poziom 8  
    Ludwik XVI napisał:
    LG 50UK6500 lub inny 50 calowy LG (są na VA) (tani i dobry jakościowo model 2018) lub jego nowsza wersja czyIi 50UM7500 na 2019 rok albo Samsung 50RU7402 (model na 2019 rok)
    Wszystkie na VA, z upłynniaczem obrazu, WCG, dobrym kontrastem i czernią.
    Oczywiście Samsung na Tizenie, więc jak ma być WebOs to tylko LG.

Ostatnio w Auchan mieli promocję na genialne piloty Magic od LG za 99 PLN...

Hmm na pewno wszystkie? Na displayspecification WCG jest tylko przy 50UK6300/6500. Przy 50um7300/7500 brak tej opcji w specyfikacji... gdzie szukać prawdy?
  • Moderator RTV Co kupić
    Niestety producenci mają bałgan i ta sytuacja jest od kilku lat.
    Przoduja w chaosie tutaj LG, Samsung, Philips...Porządek jest w Sony i Panasonicu.
  • Poziom 8  
    No ale w końcu 50um7500 ma WCG czy nie?
  • Poziom 8  
    Live chat nie działa zarówno na angielskiej jak i polskiej stronie LG, wysłałem maila, ale czy udzielą mi takiej informacji to wątpię. Zwykle na infolinii pracują ludzie, którzy nie mają pojęcia o takich sprawach.. no ciekawe że w starszych jest to uwidocznione, a w nowszych tej opcji brak wg displayspecification..
  • Poziom 13  
    Ja mam pytanie - czy obecne modele LG 55UK6xxx mają już prawdziwe 4K czy nadal RGBW? ewentualnie które?
  • Poziom 13  
    Dziś oglądałem PHILIPS 58PUS7304 - jak dla mnie obraz super. Odtwarzał mi z pendrive niemal wszystkie filmy - jak i stare divx, poprzez h.264, h.265.
    Ambilight też ok.
    Niemniej kosztuje ok. 3300zł za 58". Są też modele tańsze Philipsa, których nie widziałem - 55" - np. PHILIPS 55PUS6703. Wiem, że nie mają Androida tylko jakiś nowy "philipsowski" system Saphi. Ceny ok. 1000zł niższe. Myślicie, że warto wziąć je pod uwagę? Od smart w telewizorze oczekuję głównie YouTube'a.
  • Moderator RTV Co kupić
    Bierz model 58 calowy, bo to VA. Modele 55 calowe to słabsze IPSy.

Saphi niestety słabiutki pod kątem możliwości... Choć youtube działa :)
  • Poziom 13  
    VA? W mediaexpert sprzedawca mówił, że w oglądanym 65" jest IPS.
  • Poziom 13  
    Dzięki. Przyznam, że z wielu tv w sklepie ten mnie jakoś oczarował obrazem. PS. On nie ma zwyklego wejscia AV na chinch ale ma takie 2 wejścia na wtyczkę typu mini jack. Chyba więc jakoś da radę podpiąć do niego stare DVD ze scartem poprzez jakiś adapter? Ten jeden mini jack zawiera audio w 2 kanałach + video? Zapewne coś takiego by bylo trzeba, aby z AV przejsc na tego mini jacka? https://images.app.goo.gl/wVq3yELFxQhsEZpH8
  • Poziom 1