Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnuk zaniku FAZY ( CZF Pabianice ) podłączenie

19 Wrz 2005 10:08 13510 9
  • Poziom 10  
    Witam, Mam taki problem zakupiłem ostatnio czujnik zaniku fazy po tym jak spalił mi się silnik trójfazowy hydroforu. Mam pytanie jak podłączyć taki czujnik ( czy się wogóle da ) jeżeli mam tylko wyłącznik ciśnieniowy a nie mam stycznika.
  • Poziom 39  
    Powinieneś dodać stycznik.
    Nie wnapisałeś jaki dokładnie to czujnik. Tu przykładowe:
    http://www.cyfronika.com.pl/central/Czujniki%20zaniku%20fazy.htm

Czujnik taki na wyjściu ma przekaźnik ( te w załączniku o obciążalności 2A) który steruje stycznikiem 3-faz. Moim zdaniem bez stycznika nie da rady.
  • Poziom 27  
    A jaki silnik w hydroforze??????????
  • Poziom 10  
    silnik 2,2kW 1400obr/min 230/400V trójfazowy

A może znacie jakiś inny sposób na zabezpieczenie takiego silnika. Co mozna jeszcze zastsować ?
  • Poziom 27  
    Przekaźnik czujnika zaniku faz możesz wpiąć tylko w jakiś układ sterowania. Nie znam się na wyłącznikach ciśnieniowych ale chyba nie ma mozliwości wpiąć się w jakies sterowanie bo wyłącznik zamyka od razu styki główne. Dla silnika 2,2 kW stycznik wystarczy malutki ( i tani) więc nie masz się czego martwić. Polecam trochę przewymiarować stycznik - dać na np. 4kW aby nie było z nim problemów. Koszt katalogowy to poniżej 50zł. Możesz kupic za połowę tej ceny np. na allegro. Z moellera to polecam stycznik Dil 0M.

Jedynym innym wyjściem (nie polecanym) jest zrobienie tylko sygnalizacji która w przypadku zaniku fazy pobudzi dmowników. Nie jest to jednak poprawne wyjście z sytuacji.
  • Poziom 11  
    Można było zastosować wyłącznik silnikowy np.M250 o zakresie do 6.3A dla silnika 2,2KW.Ustawić 1.1 prądu znamionowego .Przed zakupem wyłącznika sprawdzić zakres regulacji prądu tak aby pokrywał się z pr ądem silnika.Wyłącznik montuje się od strony zasilania.
  • Poziom 10  
    Czy wyłącznikiem FAEL M611 nie da się zabezpieczyć takiego silnika. Mam taki wyłącznik. Prośba ylko jeśli się da to jak go podłączać i dobierać ustawienia Amperarza.
  • Poziom 11  
    zabezpiezysz silnik tym wylacznikiem w razie braku jakiejs fazy rozlaczy wszystko i bedzie go chronil przd przeciazeniem i przegrzaniem. on ma od 2,5....4,0A zakres wiec powinno starczyc. jesli nie to jeszcze proponuje Moeller PKZNO-4 . tez jest dobry jaki wlyacznik silnikowy.