Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy TV 43" do salonu za ~2000 zł

22 Wrz 2019 13:21 186 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Po 2 latach użytkowania pożyczonego z pokoju dzieci Sharp'a Aquos'a 32", nadszedł czas na zakup nowego TV.
    Nie mam nie wiadomo jakich wymagań, TV ma po prostu być i działać.
    43" jest raczej maksymalną wielkością, gdyż większy (50") teoretycznie zmieści się na stolik ale będzie sporo wystawał i istnieje (w przypadku młodszej córki) spore ryzyko przyziemienia.
    Poprzedni TV Philips 40pfl3107h/12 umarł - padło podświetlenie matrycy ale nie wykluczam tej marki.
    Przeglądałem trochę internetów i wpadł mi w oko Samsung UE43RU7472U ale czy to dobry wybór?

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? - 2,5m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? - na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? - Sharp Aquos 32" (wcześniej Philips 40pfl3107h/12 ale umarł)
    4. Jaką markę preferujesz? - Samsung?
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? raczej 43"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? - jeszcze przez miesiąc dekoder NC+, ale już mam GTMedia GTC + KODI z CherryTV
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - najczęściej lecą bajki (Minimini, CN, itd.), ale jak się już dopcham do TV to filmy (KODI), sport, żona seriale
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? - nie
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? - możliwe, że tak ale "smarta" mam w dekoderze, więc nie jest niezbędny
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? - ja raczej wieczorami ale TV jest włączony praktycznie cały czas, gdy jest ktoś w domu
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? ~2000 zł

Z góry dziękuję za sugestie.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    LOCOLOCO napisał:

A 50" Ci się nie mieści ?

Tak jak pisałem wcześniej, zmieści się ale istnieje dość spore ryzyko, że córka wychodząc z pokoju go zahaczy. Żeby to ryzyko zminimalizować, TV musiał by mieć "małe stopki", żebym go mógł maksymalnie dosunąć na stoliku do ściany.
    A jaki konkretnie model masz na myśli?
  • Poziom 1