Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Domofon analogowy Smart 5P 4,5,6 żył Cyfral - jak podlaczyc

22 Wrz 2019 14:39 144 6
  • Poziom 5  
    Dzien dobry.

Mam problem z podlaczeniem domofonu.
    Domofon analogowy Smart 5P 4,5,6 żył Cyfral - jak podlaczyc
    Przy takim ustawieniu dziala dzwonek, ale nic wiecej.
    Probowalem korzystac z innych watkow na tym forum aby znalezc rozwiazanie, ale niestety nic mi nie pomoglo ze wzgledu na roznice w kolorach przewodow oraz fakt bycia 2 bialych.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Załóżmy, że masz instalację domofonową 4 żyłową z otwieraniem po linii mikrofonu.
    Skoro wywołanie działa, to na jednym białym i niebieskim jest zapewne linia wywołania i prawdopodobnie masy. Zamień je miejscami i zobacz czy inne funkcje się pojawią. To tak na początek.
    Qdx napisał:

Probowalem korzystac z innych watkow na tym forum aby znalezc rozwiazanie, ale niestety nic mi nie pomoglo ze wzgledu na roznice w kolorach przewodow

Nie tędy droga. Jest droga o wiele łatwiejsza opisana tu w tym dziale w punkcie 4.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3289894.html
  • Poziom 5  
    Zamiana bialego (aktualnie w masie) i niebieskiego nic nie zmienilo.

Niewiem czy to cos pomoze ale takie podlaczenie mial stary domofon.
    Do czerwonego przewodu byly podlaczone 2 biale, a do zielonego, pomaranczowy i niebieski.

• Pomocny post

Poziom 43  
    Stary był cyfrowy, Ty kupiłeś analogowy który nie zadziała.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Qdx napisał:

Niewiem czy to cos pomoze ale takie podlaczenie mial stary domofon.
    Do czerwonego przewodu byly podlaczone 2 biale, a do zielonego, pomaranczowy i niebieski.

Trzeba było od tego zacząć swój wątek. Tak jak napisał mój przedmówca, ty masz system cyfrowy i nowy unifon kompletnie tu nie pasuje. Przecież w ty starym masz ustawiony numer mieszkania za pomocą zworek. W nowym niczego takiego nie masz.
    Jak już chcesz Cyfrala to model Smart - D.
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    zybex napisał:
    Trzeba było od tego zacząć swój wątek

Standard. Dlatego też warto na początek wypytać o tym instalacji na budynku ;)
    Gdyby kolega chciał pozostać w kręgu cyfrala to warto wiedzieć o tym że nie zawsze udaje się go dopasować oraz to:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17723193#17723193
  • Poziom 5  
    Dziekuje za pomoc.
    Szczeze mowiac kupowalem nowy aparat bez wiedzy na temat roznych systemow (analogowych / cyfrowych), z pewnoscia wezme to do siebie i bede bardziej uwazal przykolejnych zakupach.

Temat uwazam za zamkniety.