Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Studia Robotyka i Autonomika, jak ciężko jest się dostać?

22 Wrz 2019 15:06 189 3
  • Poziom 2  
    Witam,

Przez 2 lata liceum nie miałem pojęcia co zrobię dalej, ale hej! Przecież mam czas! No, to już go nie mam a pomysłów jak brakowało tak brak

Marzenia o życiu z pasji czy inne takie mokre sny już zdążyłem wyrzucić za okno, ale moja korepetytorka wspomniała mi o takim oto kierunku studiów jak Robotyka i Autonomika, i przyznam, że trochę zostałem zaintrygowany a, że to czas wyborów, staram się dowiedzieć czy w ogóle mam szansę myśleć o tym kierunku studiów

Więc przechodząc do mojego pytania, na maturze na pewno będę rozszerzał matematykę i angielski, problem jest taki, że moja klasa jest mat-geo-wos, tych dwóch ostatnich nie trawię, WIĘC, skoro mam jeszcze czas to chciałbym zapytać ludzi którzy mogą coś wiedzieć, czy przy obecnych rozszerzeniach mam szansę dostać się na ten kierunek(tak sugeruje moja korepetytorka, ale mi w to ciężko uwierzyć), a może jest sens zacząć się uczyć teraz fizyki, której nie miałem w ogóle przez rok i nie mam też żadnej sensownej wiedzy w tym zakresie, żeby jakoś napisać rozszerzenie i wślizgnąć się na kierunek? A być może sprawa jest już przegrana i nie ma co szukać?

Jestem ciekaw co myślicie, zapraszam do pisania!
  • Poziom 31  
    Rozszerzenia się bierze pod to by punkty mieć na rekrutacji. Kiedyś była podstawa z matematyki + jedno dowolne (nie humanistyczne) rozszerzenie - więc mógłbyś dać pkt z tego co ci pójdzie lepiej (matematyka lub angielski). Przedmiotów humanistycznych przez studia na polibudzie będziesz miał bodaj 3 (bo takie są wymogi) i to bez żadnego ciśnienia, do tego dwa języki. Poziom fizyki jest zależny od wybranego wydziału - a na rekrutacji nie ma ona znaczenia. No i nie zapomnij o tym, by nie brać nic innego i nie marnować czasu (czyt. jakiejś dodatkowej podstawy, czy większej ilości rozszerzeń, bo to się nie sumuje itd).
  • Poziom 2  
    drobok napisał:
    Rozszerzenia się bierze pod to by punkty mieć na rekrutacji. Kiedyś była podstawa z matematyki + jedno dowolne (nie humanistyczne) rozszerzenie - więc mógłbyś dać pkt z tego co ci pójdzie lepiej (matematyka lub angielski). Przedmiotów humanistycznych przez studia na polibudzie będziesz miał bodaj 3 (bo takie są wymogi) i to bez żadnego ciśnienia, do tego dwa języki. Poziom fizyki jest zależny od wybranego wydziału - a na rekrutacji nie ma ona znaczenia. No i nie zapomnij o tym, by nie brać nic innego i nie marnować czasu (czyt. jakiejś dodatkowej podstawy, czy większej ilości rozszerzeń, bo to się nie sumuje itd).

Czyli.. mówisz, że z dostaniem się nie ma żadnego problemu? Z tego co wiem teraz brane pod uwagę są wszystkie rozszerzenia jakie mogą mieć znaczenie więc wszystkie osoby które piszą to co ja + fizyka, jeśli napiszemy na podobnym poziomie, automatycznie wygrywają miejsce które mogło być moje na samych studiach
  • Poziom 31  
    Musisz patrzeć na kryteria rekrutacji konkretnej uczelni. A z tym nie dostaniem się może być różnie - jeśli obłożenie będzie duże możesz po prostu mieć za mało punktów.