Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Traktorek Kubota GT950 jak jest gaszenie

22 Wrz 2019 18:39 315 20
  • Poziom 11  
    Witam
    Posiadam traktorek-kosiarkę Kubota GT950. Niestety w owym traktorku nie działa gaszenie tzn. silnik odpala ale nawet po zdjęciu klemy silnik nadal pracuje.
    Przy silniku jest co prawda elektrozawór służący do gaszenia (tak mi się wydaje), dochodzi do niego jeden kabelek z przekaźników (zdjęcie) ale nie ma tam +12V, czy mogę podać z stacyjki? Czy powinno być tam cięgno? A może inny sposób?
    Traktorek Kubota GT950 jak jest gaszenie
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Witam w kubocie masz w pompe która ma w środku maglownice którą ustawiasz dawkę na pompie ( listwa z ząbkami ) .
    Listwa ma ząbek ktury wchodzi w regulator obrotów z jednej strony a z drugiej strony jest cewka do gaszenia która musi mieć zasilanie do odpalenia
    możliwe że jest coś zablokowane np. cewka spuchła ,albo śruba blokująca gaszenie.Cewka musi mieć zasilanie do odpalenia jak cewka nie cofnie się to nie odpali.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    sprawdz czy cewka działa mechanicznie potem odpal i zobacz ręcznie jak nie zgasisz to klucz 17 płaską i odkręc rurki od wtrysków to tak go zgasisz
    A zrób fotkę od strony pompy
  • Poziom 11  
    Witam
    Ręcznie mogę ja zgasić, cewka gaszenia ma opór 2 ohmy.
    Podczas pracy silnika brak na białym kablu napięcia.
    Gdy podaje bezposrednio +12V to iskrzy.
    Przesyłam zdjecie pompy paliwa z tą cewką Traktorek Kubota GT950 jak jest gaszenie
  • Poziom 10  
    Witam cewka służy do gaszenia która powinna być podpięta pod górne cięgno, dolne cięgno podpięta jest linka gazu . Traktorek Kubota GT950 jak jest gaszenie
  • Poziom 11  
    Witam
    adaaz ale tak mam zrobione, cewka nie podłączałem tak już było, chodzi mi o to aby silnik móc zgasić cewką tylko że nie wiem jak ja wysterować?
    Czy np przełącznik zwierny podłączony pod +12V z obciążeniem styków 1A wystarczy?
    W stacyjce mam tylko 4 przewody:
    1. Stałe +12V
    2.Zapłon
    3.Grzanie świec
    4.Rozrusznik
    Wydaje mi się że 12V powinno się pojawić w momencie wyłączenia zapłonu ale tak nie jest. Oryginalny kabelek wchodzi do przekaźników, które się odzywają gdy naciskam pedał hamulca
  • Poziom 10  
    Witam zobacz po kabelku gdzie jest podłączony pod przycisk gaszenia ,pod bezpiecznik lub pod manetke stopu.
    Jak podajesz napięcie do cewki to rdzeń działa . morze jest spuchnieta od srodka ?
    jak wszystko gra to załóż osobny przycisk gaszenia z przekaznikiem
  • Poziom 11  
    Cewka zamowiona nowa. Mam pytanie o czujnik temperatury. Mam taki jak na zdjeciu ale nie dziala. Wkrecony jest w blok silnika.
    Gdy dotykam wsowke do masy wskazowka sie podnosi wiec zegary sa ok.
    Gdy zmierzylem opor multimetrem to w temp pokojowej ma od 400ohm i ciahle rośnie.
    Gdy go podgrzalem fo 90st. To rośnie od 120ohm w gore.
    Czy może wiecie skad taki wziać? Może pasuje od czegoś innego?
  • Poziom 10  
    [quote="radekel"]Właśnie sam nie wiem dlaczego tak sie dzieje

Dodano po 9 [godziny] 43 [minuty]:

Załączam filmik jak spada rezystancja na czujniku. Skad wziać taki czujnik, czy można zastapić innym?
    https://youtu.be/kGdk8KAqiWo[/w

witam czujnik dostaniesz od supry850 carrier te silniki są w agregatach chłodniczych (jak dobrze pamietam to ma 10 kom)