Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz Red Baron - Prowadzenie masy i sprawdzenie turretboarda

22 Wrz 2019 20:20 237 5
  • Poziom 2  
    Cześć,
    Korzystając ze schematu red barona: wzmacniacz Red Baron - Prowadzenie masy i sprawdzenie turretboarda

Narysowałem turretboard w diylc: wzmacniacz Red Baron - Prowadzenie masy i sprawdzenie turretboarda
    Tu pojawia się pytanie jak poprowadzić masę w tym układzie? Kolejna kwestia to to że zamiast ecc83 używam lamp 6n2p które mają wyjście masy na dziewiątym pinie, czy ich masę prowadzić osobno czy tak jak na rysunku ?
    Dodatkowo byłbym wdzięczny gdyby ktoś sprawdził czy na moim turretboardzie na ma błędów, jest to mój pierwszy tak duży projekt i wolałbym ich uniknąć.
  • Poziom 39  
    Schemat jest niedostępny, popraw zamieszczenie schematu. Opisz kolory połączeń na rysunku. Jak rozumiem czarny to masa. Musisz ją połączyć wg określonego pomysłu ( gwiazda, szereg ) w jednym miejscu. Może to być przy wejściu sygnału inni wybierają masę kondensatora filtru napięcia anodowego. Jednoznacznej recepty nikt nie da - to będziesz musiał wypróbować praktycznie. Poprawność będzie można sprawdzić jak będzie dostępny schemat.
  • Poziom 2  
    zworys napisał:
    Schemat jest niedostępny, popraw zamieszczenie schematu. Opisz kolory połączeń na rysunku.

Wrzuciłem zdjęcie jeszcze raz teraz schemat powinien działać,
    Kolory z rysunku:
    -czarny-masa
    -czerwony-napięcie
    -jasnoniebieski - przełącznik drive/clean
    -ciemnoniebieski - połączenia między potencjometrami
    -zielony - połączenia między lampami
    Czy przy gwieździe lepiej poprowadzić masę potencjometrów osobno czy też można połączyć ją z masą turretboardów ?
  • Poziom 39  
    Masa potencjometrów może być taka jak na rysunku , ale masz brak ciągłości mas. Masy potencjometrów, płytek, lamp muszą się schodzić w jednym miejscu - na początek można spróbować połączyć wszystkie masy przy pierwszym kondensatorze filtru napięcia anodowego ( tego przed dławikiem )
  • Poziom 2  
    zworys napisał:
    Masa potencjometrów może być taka jak na rysunku , ale masz brak ciągłości mas.

Tak wiem o braku ciągłości, nie zaznaczałem kabli od poszczególnych sekcji dla przejrzystości, nie chciałem dodawać jeszcze większej ilości kabli do rysunku.
    W takim razie na początek spróbuje tak jak na layoucie, jeżeli pojawią się problemy pomyśle nad innym sposobem poprowadzenia masy.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    http://guitaramplifiers.prv.pl/misc.htm#Prowadzenie%20masy

Przerabiałem to ostatnio. Zastosowałem szynę masy dla podstawowego bloku funkcjonalnego i podłączyłem ją do tego

wzmacniacz Red Baron - Prowadzenie masy i sprawdzenie turretboarda

punktu. Masy pozostałych elementów do szyny masy lub bezpośrednio do punktu wskazanego na rysunku.
    Brak pętli masy jest clou zagadnienia.