Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dwóch routerów WiFi

22 Wrz 2019 22:22 108 2
  • Poziom 1  
    Cześć

Posiadam dwa routery Fritzbox 4040 i Asus rt-ac51u. Fritz dostaje Internet po kablu i chciałbym połączyć go z Asusem bezprzewodowo. Asus ma za zadanie udostępnić Internet bezprzewodowo komputerowi, który ma problem z bezpośrednim połączeniem z Fritzem z uwagi na odległość. Połaczyłem Asusa z Fritzem w paśmie 5ghz w trybie bridge ap client a komputer łączy się z Asusem w trybie 2.4ghz. Problemem jest prędkość- testowałem wszystko w jednym pomieszczeniu aby wykluczyć problem odległości i komputer uzyskiwał maksymalnie 2,5 megabajta/s podczas gdy łącze ma przepustowość 25 megabajtów/s i tyle osiąga kiedy podłącze bezpośrednio komputer do Fritza. Zastanawiam się skąd taki spadek prędkości przecież 2,4 ghz n obsługuje do 300 megabitów/s. Czy moja koncepcja jest słuszna?
  • Poziom 39  
    Jaka jest lokalizacja ruterów, mógłbyś opisać?
  • Poziom 43  
    codex_pl napisał:
    Zastanawiam się skąd taki spadek prędkości przecież 2,4 ghz n obsługuje do 300 megabitów/s.

Moc nadawania Fritza, moc odbierania sygnału wifi przez Asusa, ściany, meble, rury w ścianach a nawet zbrojenia, inne sieci wifi, hotspoty - to wszystko ma na to wpływ.

Dlatego w miejscu ulokowania Asusa pomiar sieci z Fritza:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3158772.html
    I tu wstawić wynik pomiaru sieci wifi.