Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 50" (szerokość 114cm) do 4000

22 Wrz 2019 23:49 141 14
  • Poziom 6  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora?
    2m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu?
    Pod kątem
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie?
    Stary LCD Samsung 32"
    4. Jaką markę preferujesz?
    W zasadzie dowolnie
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz?
    49-50 cali, a tak naprawdę do wymogiem jest szerokość nie większa niż 114cm (taką mam wnękę na telewizor), w zasadzie to definiuje rozmiar do max 50
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora?
    Antena naziemna, komputer (poprzez SteamLink), amplituner
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Sport, filmy
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC?
    Tak, obecnie PC, w przyszłości może konsola
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora?
    Być może, fajnie jak będzie, jak nie to zostaje mi PC i SteamLink + klawa bezprzewodowa
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Zarówno w dzień jak i wieczorami
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora?
    Zakładam budżet do 4000.

W zasadzie podoba mi się Ambillight, ale opinie są skrajne, więc trochę się boję pchać na ślepo w Philipsa.
    To co mi wpadło w oko:

Sony KD‑49XG9005 ?
    Philips 49PUS8303 / PHILIPS 50PUS8804/12 ?
    Samsung QE49Q70 ?

Znalazłem jeszcze Philips 55OLED754, 55" ale poniżej 114 cm szerokości. 6500 ale OLED. Jest sens, czy lepiej odpuścić?
  • sprzedawca - konsultant
    Ale przecież możesz na uchwycie na wysięgniku wypuścić telewizor przed wnękę większym ekranem efekt będzie znakomity, tym bardziej że mieścisz się w klasie dobrych i bardzo dobrych modeli 55".
    Nawet Oled 55HL9000

Jeśli upierasz się przy 49 - to Sony 49XG9005 za 4299 zł lub Philips 49PUS8303 za 2899 zł
  • Poziom 6  
    Pomysł może trafny, ale chwilowo nie jestem przekonany czy to dobrze będzie wyglądało, musiałbym to gdzieś zobaczyć, chociaż na zdjęciu. Wnęka 30-35cm głębokości (chyba 33 dokładnie).
    Wypuszczaliśmy i większe.
    Efekt naprawdę dobry !
  • Poziom 6  
    Montaż do płyty karton-gips wchodzi w grę? Jakieś alternatywy dla Hitachi w 55" ?
    Oled jest Oled i wciąga nosem każdy LCD, tym bardziej że nowe teraz już wszystkie 50 Hz - a Oled 100 Hz.
    Eled wysunięty wygląda jak przyklejony wallpaper LG.
    Tak , specjalne kołki i trzyma się również karton-gips.
  • Moderator RTV Co kupić
    Ja bym postawił na Sony 49XG9005 lub Samsung QE49Q70. Bardzo dobre modele z sensowną jasnością HDR, 120Hz, VA.
    Do sprawdzenia czy katy widzenia w tym modelach Ci odpowiadają.

33 cm wysunięcia TV to dużo i może trochę dziwnie wyglądać - no ale to estetyka - być może akurat Tobie się spodoba :)
  • Poziom 6  
    Przemierzę dzisiaj, ale nie widzę tego wysuwania. Wnęka otaczają dwa słupki/filary, później znowu są wnęki, w których mam półki. Raczej średnio może to wyglądać, szczególnie jak telewizor zacznie zachodzić na półki, gdyby wokół była pełna ściana to może.

Co sądzicie o Philips 55OLED754 ? Ktoś miał styczność? Musiałbym sprawdzić na żywo czy to ma faktycznie 113cm (co wydaje się dziwne), ale może warto byłoby się szarpnąć?
  • Moderator RTV Co kupić
    Grayswandir napisał:
    Co sądzicie o Philips 55OLED754 ?

Dobry jakością obrazu model na matrycy od LG.
    Ma 3 GB RAM ale smart tv to niestety słabiutki Saphi :(

Procesor to zwkły P5 - dopiero model 804 jest na P5Pro.
    System normalny, ma wszystkie aplikacje .
    Cena 5524 zł
    Obraz rewelacja.
    Oczywiście , że warto !
  • Poziom 6  
    No dobrze, ale czy on jest faktycznie węższy od 114cm? Wg producenta 112,8, wg mnie to jest błąd w specyfikacji i powinno być 121,8. Może ktoś to potwierdzić najlepiej mierząc ten model?
  • Poziom 6  
    Kurcze, sprawdzałem na displayspecifications, ale chyba zasugerowałem się tym, co jest przy zdjęciu. No to temat OLEDa zamknięty, szykuję się na 49XG9005
    Przecież Oleda możesz wypuścić na uchwycie wysuwanym i będzie rewelacja !
  • Poziom 6  
    Nie będę wypuszczał na uchwycie, nie podoba mi się, nie będzie to pasowało u mnie, koniec w temacie.