Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł kwm-sgr5 jaki komin.

23 Wrz 2019 17:55 174 8
 • Poziom 30  
  Witam. Jakiś czas temu dostałem taki piec. Chciałbym go wykorzystać do ogrzania magazynu.
  Z podłączeniem centralnego nie będzie problemu. Zastanawiam się tylko jaki komin zastosować. Piec ma wyjście od góry. Mogę na zewnątrz zamontować jakiś komin z rur kwasówek lub murować coś na bazie gotowców z Castoramy . Zadziwia mnie fakt , że z pieca będę musiał wchodzić do komina pod ostrym kątem lub wręcz 90stopni. Może macie jakieś doświadczenie?
 • Pomocny post
  Poziom 35  
  To relatywnie nowoczesny kocioł, więc należy zastosować przewody kominowe przystosowane do tzw. "zimnych spalin mokrych". Ze względu na niską temperaturę spalin, na ściankach komina może bowiem dochodzić do skraplania się wilgoci, która (w nieprzystosowanym przewodzie) wsiąka w mur i powoduje jego szybką korozję. Efektem mogą być także wykwity na zewnętrznej powierzchni ściany kominowej.

  W tym wypadku można wykorzystać gotowy systemowy komin z wkładem ceramicznymi odpornym na środowisko kwaśne w szerokim zakresie temperatury. Takie kominy zbudowane są z obudowy z betonu lekkiego, ceramicznego wkładu oraz z wełny mineralnej (izolacja) pomiędzy nimi. Drugim rozwiązaniem jest klasyczny komin murowany ze stalowym wkładem emaliowanym lub żaroodpornym.
 • Poziom 35  
  Ten komin jest na pewno prosty w montażu. Jest też lekki i nie wymaga fundamentu, ale... Komin ma bardzo "lekką" izolację, a stal to materiał, który wychładza się bardzo szybko. Mogą pojawić się więc spore problemy z zamarzającymi skroplinami - szczególnie przy nieprawidłowych parametrach pracy kotła. Skropliny stopniowo narastając i przymarzając zmniejszają skuteczną średnicę kanału kominowego.
 • Poziom 30  
  Czyli można iść w odprowadzenie skroplin lub brać komin dobrze docieplony. Polecasz coś?
 • Poziom 30  
  Zobaczę jutro na spokojnie co i jak. Zbiorę oferty i podejmę decyzję. Dam znać. Póki co dziękuję.
 • Poziom 30  
  Poszedł komin z kwasowki z ociepleniem. 160/220. Długość około 4.5m od pieca kolanko 90st i 80cm rury bez izolacji. Działa dobrze :-)