Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] VW Touran 1.9TDI AVQ 2004 - Nie działa wycieraczka

23 Wrz 2019 20:40 132 6
  • Poziom 9  
    Witam w moim touranie prawa wycieraćzka rusza się 5 cm w górę i wraca na swoje miejsce jej nr to 1T0955120 Kupiłem taką samą i o takim samym numerze, ale po zamontowaniu zachowuje się dokładnie jak ta stara.Odłączyłem aku na jakiś czas i problem znikł,wycieraczki działaĺy bez problemu,ale po dwóch dniach problem powrócił. Ma ktoś jakiś patent na naprawę.
    Z góry dziękuję.
  • Poziom 17  
    a wymieniales sam silnik czy caly mechanizm? jak sam silnik to mechanizm moze zbyt ciezko chodzic i skutkuje to wlasnie "wypluciem" takiego bledu.
    Jesli wymieniles silnik wraz z mechanizmem trzeba wpiac tester do vaga i sprawdzic o co kaman.
  • Poziom 40  
    Prawdopodobnie mechanizm zatarty. Rozbierz mechanizm, wyczyść ze rdzy, nasmaruj smarem i po problemie. Jak rozepniesz silnik to mechanizm powinien lekko poruszać się.
  • Poziom 9  
    Mechanizmy w obu silnikach lekko pracują,zostały dobrze nasmarowane. Dziś byłem u dwóch fachowców i żaden nie mógł połączyć się z modułem wycieraczek. Zaproponowali że bym wymienił teraz lewy silnik z mechanizmem bo on niby steruje prawą wycieraczką. A Wy co o tym myślicie?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Bardzo mozliwe, tak jest np w citroenach, jeden z silnikow jest nadrzedny drugi podrzedny.
  • Poziom 9  
    Jutro zdemontuje lewą wycieraczek z mechanizmem odczytam nr i dam znać co dalej wymyślę.
  • Poziom 9  
    Witatam..
    Zamówiłem drugi kompletny silnik z mechanizmem lewej wycieraczki o tych samych numerach.Po zamontowaniu nadal prawa wycieraczka nie działała. Odłączyłem kleme z akumulatora i po ponownym jej założeniu wycieraczki zaczęły działać obydwie. Jeśli komuś się przytrafi że prawa wycieraczka przestaje prawidłowo działać, to niech najpierw zacznie od sprawdzenia lewej wycieraczki. U mnie było tak że moduł w lewej wycieraczce nie wysyĺał odpowiedniego sygnału do prawej wycieraczki i ta dlatego tylko 5 cm się podnosiła.Zdjagnozował mi to kumpel podłanczając kompa,polegało to na tym że wysyłał sygnał z lewej do prawej wycieraczki i badał miernikiem czy ten sygnał dociera do wtyczki prawej wycieraczki.
    Ps.jak chcecie tanio kupić lewą czy prawa wycieraczka o tych samych numerach to nie szukajcie ich na aukcjach w necie w kategoriach części samochodowe,bo albo ich nie będzie albo cena będzie zaporowa.Osobiście szukałem aukcji gdzie był touran na części ,w ten sposób za lewą 1T0955119b zapłaciłem 140zł A prawą 1T0955120 150zł plus przesyłka,