Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SONY KD65XF9005 czy LG OLED65C7V

23 Wrz 2019 21:16 189 9
  • Poziom 19  
    Który lepszy i dlaczego - obraz, dźwięk.
    TV będzie używany do oglądania Netflixa, HBO GO online, TV Vectra z dekoderem UHD i Xbox One X w 4K i HDR

Gdybyście jeszcze mogli uzasadnić dlaczego.

Pytanie powstało ponieważ kupiłem LG w bardzo okazyjnej cenie, okazało się że jest uszkodzona matryca i mam do wyboru albo poczekać na wymianę matrycy albo wziąć Sony
  • Poziom 11  
    I would take Sony, because although Oled TVs have better picture, they also get marks or smudges more easily.
  • Moderator RTV Co kupić
    OLED ma nieskończony kontrast, więc zawsze będzie lepszy od LCD.
    Ewentualnie można by się zastanowić czy statyczne obrazy (np HUDy w grach) źle na niego nie wpłyną...
  • Poziom 11  
    I was explicit about Oled's image quality, but also about the problems that the Oleds matrix is presenting
  • Poziom 15  
    Moja siostra ma tego Sony i tez 65 cali.Ten telewizor ma miec niby dobra czern jak na led’a, ale powiem Ci, ze to jest rzeznia.Mialem w zyciu 2 plazmy, jedna 42 cale Pioneer z 2007, potem 65 cali Panasonic z 2014 i obydwie bija ten Sony z 2017(prosze mnie poprawic) generalnie wszystkimi aspektami obrazu z wyjatkiem jasnosci-ale jesli to stoi w zwyklym pokoju to nadmierna jasnosc nie jest Ci potrzebna.W tej chwili Panasonic jest w sypialni i dziala, Pioneer tez dzialal do ostatniego dnia, a zostal zamieniony tylko ze wzgledu na wielkosc.Jak powstawaly powidoki, bo nieraz ogladalem cos z dekodera z dysku i zasnalem i byl obraz statyczny przez pare godzin, to potem to znikalo.Teraz glowny tv mam oled Sony i tez jakos specjalnie sie boje wypalen.Jezeli nie grasz godzinami codziennie i potem nie wylaczasz telki to ja bym za bardzo sie nie stresowal wypaleniami.Wypalenia powstaja na skutek powtarzalnego obrazu przez wiele godzin.Jak zmieniasz zrodla i ogladasz rozne obrazy to luz.Choc oczywiscie sa one mozliwe, ale nie dajmy sie zwariowac.Jesli chcesz jakosci to tylko oled, potem dlugo, dlugo nic i dopiero wszelkiej masci lcd.Takze badz silny😀Raz sie zyje.
  • Poziom 19  
    Czyli nic nie kombinuje tylko czekam na nową matryce. Wychodzę z założenia że dobrze iż mi wymienią matrycę na nową ponieważ mam przekonanie że taka matryca będzie lepsza niż taka którą wyprodukowano 2 lata temu (oczywiście to moje przeświadczenie niepoparte niczym - ewentualnie jedynie tym, że technologia z roku na rok idzie naprzód).
    Żeby było śmieszniej starałem się znaleźć różnice pomiędzy modelami B8 a C7 czy C8 i jak się okazuje w zasadzie nie znalazłem (ewentualnie w wyposażeniu ale mi raczej chodziło o obraz czy matryce). Jakby ktoś miał jakieś porównania (rtings wykazuje brak istotnych różnic między modelami) to dajcie znać - chętnie poczytam. Znalazłem za to informację że te TV są 120Hz ale tylko do 1080p bo przy 4k to juz 60Hz :-0
  • sprzedawca - konsultant
    Oczywiście OLed !