Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia optima 2019 1,6 turbo benz - Dziwne metaliczne dźwięki

23 Wrz 2019 21:21 186 2
  • Poziom 11  
    Witam, jakiś czas temu kupiłem optimę 2019 1,6 turbo, automat 180 koni wersja L. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że samochód zaczął wydawać dźwięk, który na zewnątrz kojarzy mi się z uderzajacą rurą wydechową o podwozie, jakby nie była dokręcona, a w środku jakby było jakieś przesterowanie głośników zależne od obrotów. Wraz z dźwiękami pojawiły się wibracje, które dla mnie są na tyle silne i odczuwalne, że przy pewnej ilości obrotów trzeszczy deska rozdzielcza od strony pasażera. Dodam, że dźwięk i wibracje najsilniejsze są na zimnym silniku, po rozgrzaniu jest trochę lepiej. Byłem w AS i tam powiedzieli mi, że taki efekt daje jakaś pompa i tak musi być, w zimę będzie jeszcze głośniej. Czy ktoś może wie czy ten model tak ma, bo dla mnie jest to spora wada i zaczynam żałować wyboru. Poprzednio przez 4 lata miałem Rio XL sedan i było cichutko, dlatego znowu zdecydowałem się za zakup auta tej marki.
  • Poziom 40  
    Witam.
    Widzę że jakaś bratnia dusza. Ja też mam rio z 2013 i optime z 2017 roku. Optima z silnikiem 2,0 bez turbo skrzynia manual (i to jest największa "wada" tego samochodu). Podobno w Polsce mają nie sprzedawać dalej optim, a miałem zamiar za trzy lata kupić właśnie z takim silnikiem 1,6 turbo i w automacie.
    Co do Twojego problemu to proponuję wejść na strony amerykańskie, tam jeździ tego bardzo dużo i na pewno jest taki problem opisany.
  • Poziom 11  
    Dodam jeszcze kilka słów, bo zaczynam żałować, że kupiłem to auto. Teraz zrobiło się trochę chłodniej i silnik jak jest zimny pracuje nierówno, a nawet bym napisał, że szarpie. Byłem W ASO, wykryto u mnie wypadanie zapłonu na wszystkich cylindrach, ale jeszcze nie wiedzą o co chodzi i mają się dowiedzieć w KIA. Będę pisał na bieżąco, co zostało ustalone. Dodatkowo zostałem poinformowany, że te skrzynie są dosyć awaryjne, a na skrzynie i sprzęgło jest gwarancja tylko do pierwszego przeglądu :(