Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy 43" do pokoju. Musi obsługiwać cyfrową kablówkę

23 Wrz 2019 21:56 333 17
  • Poziom 36  
    Cześć.
    Rodzicom wymieniają kablówkę z analogowej na cyfrową. Jako że mają stary TV Philips (modelu nie znam) i ledwo już dyszy a działać nie będzie (brak DVB-C, niechęć do zewnętrznego dekodera), szukam coś dla nich, żeby działał z kartą CI od dostawcy kablówki.
    Teraz sprofilowanie:

1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? - ~3...4m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? - Na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? - Philips (modelu nie znam), stary, ponad 10 lat
    4. Jaką markę preferujesz? - Marka nie ma znaczenia, ma dobrze działać i nie zepsuć się po miesiącu
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? - 43"
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? - cyfrowa kablówka, DVD-HDMI, video-VHS przez SCART, słuchawki bezprzewodowe
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - wszystko
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? - NIE
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? - raczej NIE choć pewnie czasami TAK
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? - dzień i wieczór
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? - do 1500,-

WARUNEK: MUSI mieć możliwość wyprowadzenia dźwięku na słuchawki bezprzewodowe (ojciec słabiej słyszy i słuchawki są dla niego wybawieniem, a reszta rodziny nie cierpi z racji ryczącego TV na cały regulator. Dobrze, gdyby można niezależnie regulować dźwięk w głośnikach i słuchawkach, co wiąże się z niewyłączaniem głośników w chwili podpięcia słuchawek (ja tak mam w Panasonic'u).

Wejście na kartę SD/SDHC mile widziane, ma odtworzyć zdjęcia i ew. jakieś filmy albo z SD albo z pendrive'a. Dobrze gdyby odtwarzał co się da, a nie że jedne zdjęcia tak a inne nie bo coś mu nie pasuje; vide filmy.

TV nie ma być wypasiony, ma nie zepsuć się po roku, działać w kablówce cyfrowej i być nowy (używane odpadają). Rodzice nie mają wymagań jak młodzi-techniczni, ma być 43" więc teksty w stylu "kup 60 bo 43 będzie za mały" ominę czytając.

Oczytałem się i oglądałem w sklepie:
    LG - 43UK6400, ale chyba nie ma wyjścia słuchawkowego :(
    LG - 43LK5900 - ponoc gorszy niż ten wyżej, nie wiem co z gn. słuchawkowym
    SHARP - LC-40UI7452E (mniejszy o 3"). Kiedyś widziałem w działaniu Sharp'a i lekko byłem zawiedziony więc nie wiem jak teraz
    PHILIPS - 43PFT5503/12 - hmm..... no nie wiem :/
    Samsungów 43" poniżej 1500 nie widziałem.

Za wszelkie porady będę wdzięczny.
  • Pomocny post
    Moderator RTV Co kupić
    Znacznij od skontaktowania się z kablówką i zapytaj ich z jakimi modelami tv działają ich karty CI.
    Z reguły mają listę. Czasem różnie bywa z kompatybilnością.

Tanie i dobre IPSy robi LG. Seria UK jest bez zarzutu pod tym względem.
  • Poziom 36  
    O, bardzo cenna uwaga. To jutro się do nich znów przejdę po listę.
    Babeczka coś wspominała, że starsze TV nawet jak miały gniazdo CI to nie zawsze chcą współpracować.

Dodano po 10 [godziny] 36 [minuty]:

Hmm.... znalazłem jeszcze dwa modele 43":

Philips 43PFS5803 - fajna rzecz, że ma wbudowany tuner SAT, więc podłączenie zewnętrznego odbiornika SAT już by odpadało (a tego tez trzeba będzie podpiąć bo teraz jest i jest dość często używany).
    Samsung UE43NU7092 - szukam o nim jakichś informacji
  • Poziom 36  
    Więc tak:
    Byłem w siedzibie kablówki i mówią, że nowe TV współpracują właściwie wszystkie, nie spotkali się z tym, żeby nowe nie działały. Ze starszymi może być różnie.
    1. Pierwszy stary TV w domu (Philips, model 32PFL5604H/12) okazało się, że ma już DVB-C (i DVB-T), ale jest z 2009 albo 2010 roku (pierwszy wpis o nim znalazłem z 01.2010) więc nie wiadomo czy zadziała z kartą CI. Przyjdzie "fachowiec" od kablówki to będzie wiadomo.
    2. Drugi stary TV (LG 32LG3000 z 10.2008r) ma slot CI ale działa tylko analogowo, więc pójdzie pewnie na śmietnik bo nic z niego nie będzie.

Nie zmienia to faktu, że poszukuję nowego modelu - jak w temacie - 43".
    Te dwa ostatnie (Philips 43PFS5803 i Samsung UE43NU7092) mogą być ciekawe, ale wolę się dowiedzieć coś od osób bardziej obeznanych w temacie.
    Okazuje się, że dobrze gdyby był też DVB-S, bo odb. satelitarny jaki teraz jest, ma wyjście tylko poprzez SCART :-(
  • Moderator RTV Co kupić
    Idz w Samsung UE43NU7092 - to podstawowa seria 4k na 2018 rok ale w miarę dobra.
    Jednak nie ma BT do bezprzewodowych słuchawek - to do rozważaenia na ile to potrzebne.

Mozesz tez popatrzec na serie UK6300/6500/6400/6950 od LG. To IPSy na RGBW ale do tv się sprawdzają.
  • Poziom 36  
    Dzięki za podpowiedź.

BT do słuchawek nie jest potrzebne: słuchawki ojciec ma bezprzewodowe, ale radiowo czyli
    Code:
    TV -> kabelek -> nadajnik <--ETER--> słuchawki na głowie

|                     \
                         |                   baterie
                zasialcz nadajnika

Dlatego TV musi mieć gniazdko słuchawkowe mini-jack 3,5 i fajnie gdyby TV miał osobną regulację siły głosu dla słuchawek w menu dźwięku bo to wiąże się z nie odłączeniem głośników przy podłączeniu słuchawek (jedna osoba słucha w słuchawkach, druga z głośników i głośniki nie muszą ryczeć).

Poczytam trochę o tym Samsungu.
  • Poziom 36  
    Ok, priorytety się zmieniły: nie musi już być SCART i słuchawki na BT tez można zamienić. Więc krąg się zmniejszył :-) .
    Stawiam jednak na coś z Samsungów.

Coś może o UE43RU7102K, jakieś podpowiedzi?
  • Poziom 36  
    Ufff..... czacha mi już dymi. jak już coś znajdę (z podpowiedzi czy samemu), to zawsze czegoś brakuje.
    UE43RU7102K - brak nagrywania na USB, brak DVB-S, więc już odpada.

Trochę się priorytety zmieniły, ale i tak nic znaleźć nie mogę. Do rzeczy:

Must be:
    1 Bluetooth lub gniazdko słuchawkowe (nie wyłączające głośników!). Jeśli nie ma gniazdka, BT MUSI przesyłać dźwięk NA słuchawki bluetooth. Więc albo albo.
    2. Min. trzy tunery: DVB-T, DVB-C i DVB-S ('S' z uwagi na brak już SCART'a w TV, więc wbudowany SAT by się przydał a stary zewnętrzny poszedł by do śmieci)
    3. Możliwość nagrywania na urządzeniach podłączonych do USB (pendrive, HDD). Brak SCART więc magnetowid też idzie do lamusa a nagrać czasem coś trzeba
    4. 43 cale i nie więcej. Mniej też nie.
    5. WiFi - obowiązkowo

Nie musi być ale fajnie gdyby było:
    1. Stopa na środku zamiast dwóch nóżek po bokach
  • Poziom 8  
    Ludwik XVI napisał:

Mozesz tez popatrzec na serie UK6300/6500/6400/6950 od LG. To IPSy na RGBW ale do tv się sprawdzają.

Uk6300/6500 mają ipsy? Piszesz o jakichś innych rozmiarach niż 50?
  • Moderator RTV Co kupić
    Don Kozdro napisał:
    Uk6300/6500 mają ipsy? Piszesz o jakichś innych rozmiarach niż 50?

Tak, bo temat o 43 calach.
  • Poziom 8  
    Swoją drogą byłem dzisiaj w Mediaexpert oglądać te Samsungi na VA.. No lekko pod kątem i już kolory wyprane..z boku stał jakiś IPS i kolorki idealne, a leciało to samo na wszystkich TV. Czy QLED ma lepsze te kąty?
  • Poziom 36  
    W sumie po poszukiwaniach to okazywało się, że albo czegoś brak, albo tego typu nigdzie dostać nie można (chyba że powystawowy co mnie nie interesuje). Poszedłem więc do MM zobaczyć co mają. Porobiłem fotki, spisałem modele i zacząłem w domu szukać co one w sobie mają a czego nie. W efekcie znalazłem 3 modele które mają to co mnie interesuje: jeden LG i 2 Philips-y:

LG: 43UM7100PLB za 1499,-

Philipsy: 43PUS6754/12 - ceny nie znam, oraz 43PUS6554/12 - ten za 1599,-

LG ma BT zamiast gniazdka słuchawek, Philipsy gniazdko zamiast BT (z tego czego szukam). Poza tym wszystkie 3 mają DVB-T2/S2/C, nagrywają na USB, są Smart, jest WiFi, są 43".

W tym zestawie skłaniam się w stronę LG. Co Wy na to? Dobry będzie wybór?
  • Poziom 8  
    LG to IPS - jesli odpowiada taka matryca..
  • Poziom 36  
    Oczytałem się o IPS i VA żeby się dowiedzieć "z czym to się je".

Tak, bardziej zależy mi na kątach patrzenia i nie traceniu na jakości obrazu niż na "idealnej" czerni. TV oglądany jest z reguły w dzień a wieczorem z reguły przy lekkim świetle, ale nie zawsze siedzi się na wprost ekranu.

Idę dziś obejrzeć tego LG i poproszę o ew. włączenie żeby mu się dobrze przyjrzeć.
  • Poziom 1  
  • Poziom 36  
    TV zakupiony.

Przesiedziałem chyba półtorej godziny w MM żeby sprawdzić najróżniejsze modele. Żaden z egzemplarzy LG nie miał możliwości pracy na głośnikach i na słuchawkach jednocześnie, w związku z czym te od razu odpadały. Samsungi również nie. Jedyny jaki miał taką możliwość ( + inne warunki które spełniał) to był Philips 43PUS6754/12 (model niżej czyli 43PUS6554/12 już podwójnej pracy dźwięku nie miał). Ten, jako jedyny (!) w opcjach miał możliwość pracy dźwięku w wielu rodzajach w tym właśnie głośnik+słuchawki. Słuchawki bezprzewodowe podłączone są (nadajnik) pod gniazdko mini-jack. Osobna regulacja sił głosu słuchawek e TV daje to, że nadajnik się nie wyłącza (a ma funkcję auto-off przy braku lub niskim poziomie sygnału). Dodatkową rzeczą - na jaką w ogóle nie patrzyłem a tu jest - to Ambilight który się nawet rodzicom bardzo spodobał :) .

Nowy 43" do pokoju. Musi obsługiwać cyfrową kablówkę43PUS67...jpg Download (100.86 kB)

Ogólnie z nowego TV są mega-super-hiper zadowoleni, więc strzał był w przysłowiową dziesiątkę.

Dzięki wszystkim za podpowiedzi i chęć pomocy.