Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 65 cali - do dużego salonu

24 Wrz 2019 08:13 219 10
  • Poziom 3  
    1. Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora? od 3 do 4,5 m
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu? kanapa jest w Lkę, zdecydowanej większości ogląda się na wprost
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie? samsung LCD
    4. Jaką markę preferujesz? brak
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz? mam duży salon dlatego chciałbym 65 cali
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora? dekoder nc +, playstation 4
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? różnie, seriale, filmy netflix, piłka nożna
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC? głównie FIFA na ps4
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora? netflix, youtube
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień? głównie popołudniami/wieczorami
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora? myślałem o TV w granicach 4-5 k

Rozglądałem sie w temacie telewizorów, w sklepach rtv przedstawiciele ładują co rusz to inne modele, oczywiście, nikt nie chce doradzić co jest najlepsze, tylko na czym najlepiej zarobi. Dlatego chciałbym prosić o pomoc na forum :)
  • Moderator RTV Co kupić
    Chyba najsensowniejszy w tej cenie jest 65Q60 od Samsunga.
    VA, 120Hz, Tizen, niski input lag - niestety dość słaby HDR. Lepszy dopiero od modelu Q70.
  • Poziom 3  
    Inne alternatywy? W sklepie doradzano mi RU8002? Warte uwagi?
  • Moderator RTV Co kupić
    RU8002 tez wart uwagi - minimalnie słabsze parametry od Q60.

Panasonic/Sony - za drogie w stosunku do budżetu. Dostępne tylko niskokontrastowe IPSy.
    LG - same IPS w tym rozmiarze i cenie. Doskonałe OLEDy poza zasiegiem cenowym.
    Philips - 65 cali raczej IPSy, w 58 calach masz VA w modelu 58pus7304 (ale tylko 60Hz)
    TCL - jeszcze brak dostępności modeli na 2019 rok - poza tym same 60Hz matryce :(
  • Poziom 3  
    matryce IPS czy VA są lepsze? Ostatnio w media markt facet mi wciskał, że IPS są lepsze O_o
  • Moderator RTV Co kupić
    IPS - lepsze kąty widzenia boczne
    VA - lepszy kontrast i poziom czerni, słabe katy widzenia boczne.

Ja generalnie siedzę na wprost i dlatego preferuje VA. W takim uzywaniu jakość obrazu przy oglądaniu wieczorami zdecydowanie lepsza.
    W trakcie dnia praktycznie bez różnicy.

We flagowcach LCD są tylko VA, poza jednym modelem od LG :P
  • Poziom 3  
    Noooo dokładnie, właśnie mi wciskał jakiś model LG, ale widziałem, że ma tylko 50 Hz :)
    Kolo mówił, że ten samsung RU jest beznadziejny, ale traktuje te ich słowa bardzo mało poważnie. W widełkach do 4,500 k nie widziałem nic co miało by 100 Hz, 65 cali i matryce VA oprócz tego RU.
    Zastanawiam się czy ten RU jest naprawdę taki słaby, czy słabe opinie ma tylko dlatego, że model starszy był lepszy?

Generalnie po obejściu wszystkich sklepów RTV, mam pewność, że tam się niczego nie dowiem, każdy tylko wciska to co jest dla niego najkorzystniejsze.
  • Moderator RTV Co kupić
    Coutinho11 napisał:
    Zastanawiam się czy ten RU jest naprawdę taki słaby, czy słabe opinie ma tylko dlatego, że model starszy był lepszy?

Patrząc przez pryzmat modeli 2019 jest dobry.
    Patrząc przez pryzmat jego poprzednika czyli NU80xx jest słabszy.
  • Poziom 3  
    A ten model? Samsung QLED QE65Q67RAT
  • sprzedawca - konsultant
    Masz bardzo dobre modele w klasie cenowej:
    - Philips 65PUS8303 za 4499 zł
    - TCL 65X2 za 4599 zł
    - LG 65SM8600 za 4599 zł
    - TCL 65EC780 za 4599 zł

Trochę gorzej gra 65Q60 za 3999 zł