Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet stacjonarny połączony z telefonem stacjonarnym

24 Wrz 2019 08:50 228 15
  • Poziom 3  
    Witam,
    Przyszedłem tutaj, ponieważ szukam pomocy w kwestii internetu stacjonarnego (Orange). Mój problem polega na tym, że mój router (Funbox 2.0) do tego, aby dostarczać internet musi być na stałe połączony z telefonem stacjonarnym (obecnie tylko wisi na ścianie i denerwuje dzwonieniem akwizytorów). Tu pojawiają się moje pytania czy istnieje możliwość odłączenia telefonu stacjonarnego tak, aby internet działał lub czy istnieje urządzenie mogące przejąć funkcje telefonu stacjonarnego?
  • Użytkownik obserwowany
    Router masz podłączony do lini stacjonarnej i nie potrzebujesz telefonu. Ja w prawdzie mam SKY u anglii ale tak samo to wygląda. Router korzysta z linii odłącz telefon i po sprawie. To dwa osobne urządzenia podłączone równolegle do lini zazwyczaj przez filtr.
  • Poziom 3  
    Problem polega na tym, że po odłączeniu telefonu rozłącza się internet.
  • Poziom 38  
    Polistyren napisał:
    Tu pojawiają się moje pytania czy istnieje możliwość odłączenia telefonu stacjonarnego tak

Nie wystarczy ściszyć/odłaczyć głośniczek?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Polistyren napisał:
    Problem polega na tym, że po odłączeniu telefonu rozłącza się internet.
    To kable są coś źle połączone.
  • Użytkownik obserwowany
    Jak to jest połączone? Możesz opisać lub dać fotki? Router jest gdzie podłączony?

Dodano po 2 [minuty]:

Router jest podłączony do linii telefonicznej gniazdem DSL. Do zielonego masz wpięty telefon i jak go odłączysz to znika internet? Odłącz telefon i zresetuj router. Sprawdź w ustawieniach czy nie ma opcji pracy bez telefonu.
  • Pomocny dla użytkowników
    Router i telefon to dwie różne sprawy. Nie musisz mieć podłączonego telefonu aby internet działał. Mam tak od lat, mimo ze zmieniłem i operatora i router. Ktoś ci to dziwacznie podłączył.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Bez zdjęć tego ustrojstwa i gniazdka daleko nie zajdziemy.
    Autorze, smartfon w dłoń!!! Do wykonania zdjęć przystap!!!
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Powinno być jadąc po kabelku gniazdko tel - router - telefon. Telefon odpinasz z zielonego reszta zostaje i smiga.
    Zanim linia trafi do telefonu powinien być po drodze filtr eliminujący ewentualne zakłócenia które wprowadza łącze internetowe.
  • Poziom 3  
    Tak wygląda tylni panel routera.
    Nie mam pojęcia, skąd mam poprowadzony biały płaski kabel (jest połączony tym białym urządzeniem z czarnym kablem też płaskim) wchodzący do TEL (zielone gniazdo) - przy puszkach nie ma podobnego.
    Ten biały przewód (dwużyłowy) łączy się (niestety pod sufitem) z czarnym przewodem zakończonym kostką (wiem, że kolor przewodu może mało mówi o samym przeznaczeniu kabla, ale po przyłożeniu próbnika wygląda na to, że nie ma tam prądu). Ta puszka odpowiada za internet z tego co przypuszczam. Czarny kabel wychodzący do góry prawdopodobnie wchodzi do gniazda DSL na routerze - stwierdzam po wyglądzie kabla tj. okrągły.

Biały przewód pod palcem (czterożyłowy, ale dwie wykorzystywane) odpowiada za połączenie telefoniczne, tak wnioskuję, ponieważ, gdy odłączyłem kabelki (biały i niebieski) telefon stacjonarny przestał dawać sygnał). A czarny kabel wychodzący w dół jest podłączny do telefonu stacjonarnego.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Jak wyjmiesz biały kabelek (z puszką) z zielonego gniazdka na routerze (TEL) to odłączysz sam telefon. Ta puszka na kablu to filtr, o którym wcześniej wspomniałem.
    W gniazdku na trzecim zdjęciu nic nie odłączaj. Na jednej parze przewodów (biały+niebieski) jest przyłączona linia do centrali. Na tej linii jest jednocześnie internet i telefon.
  • Użytkownik obserwowany
    Tylko wydaje mi się, że filtr powinien być przed routerem no ale nie ważne. Wyjmij przy routerze z zielonego gniazdka i sprawdź internet.
    bumble napisał:
    Tylko wydaje mi się, że filtr powinien być przed routerem.

Niestety nie. Do routera musi dochodzić "czysta" linia telefoniczna. Potem dopiero telefon z filtrem. Gdyby router nie miał wyjścia na telefon, to wtedy filtr równolegle do linii (razem z routerem) a dopiero za filtrem telefon.
  • Poziom 3  
    Serdeczne dzięki, za pomocne porady :) I chciałbym zapytać o jeszcze jedną rzecz tj. Czy to normalne, że teraz telefon nie łączy się automatycznie z moim Wifi - dostrzegłem taką zależność po wyjsciu i wejściu do domu.