Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Octavia 3 1.2 TSI CYVA - Sonda Lambda 2 Rząd 1 - mieszanka za uboga

kubas10 24 Sep 2019 15:00 1680 11
    kubas10
    Level 25  
    Witam, Skoda Octavia 3 1.2 TSI CYVA 2015r. 45 tyś. przebiegu. Po dłuższej trasie zapala się check i pojawiają się błędy:

23609 bądź P2270 - lambda 2 rząd 1 mieszanka za uboga;
    17143 bądź P0137 - lambda 2 rząd 1 za niskie napięcie;

Co może powodowac to że na sondzie za katalizatorem jest zbyt uboga mieszanka w prawie nowym aucie ?

Dodano po 11 [minuty]:

W załączniku, ramka zamrożona.
    dezydery85
    Level 10  
    Witam!
    Mam identyczny problem w Leonie III z tym samym silnikiem.
    Czy udalo sie juz namierzyc źródło usterki i postawic trafna diagnoze?
    kubas10
    Level 25  
    Powiem Ci że wymieniłem świece i nic to nie dało, błąd wraca po dłuższej jeździe... Zmiana stacji paliwowych nic nie zmienia.
    dezydery85
    Level 10  
    Problem wydaje sie ciekawy. Wgrali mi serwisie nowszy soft, ale blad znowu sie pojawil. Teraz wlasnie siedze w serwisie i czekam na ponowna diagnoze. Maja sprawdzic wszystkie wiazki elektryczne i polaczenia.
    Gdzies wyczytalem ze przyczyna moze byc zapchany katslizator, ale przy przebiegu 32 tys to watpliwe. Ewentualnie sonde szlak trafil.
    świerszcz.UK
    Level 22  
    Obstawiam że klekla sada
    dezydery85
    Level 10  
    Tylko teraz pytanie czy ta pierwsza za kolektorem odpiwiedzialna za sklad mieszanki, czy ta druga diagnostyczna.
    kubas10
    Level 25  
    Sonda za katalizatorem może być uszkodzona.
    kubas10
    Level 25  
    Jakieś pomysły, dzisiaj znowu pojawiła się u mnie ta skoda. Czy ktoś uporał się z problemem ?
    dezydery85
    Level 10  
    Moj Leon od siedmiu tygodni stoi w serwisie bo najpierw czekali na procedure od producenta, po czym poinformowali mnie ze maja dostac nowsze oprogramowanie diagnostyczne. Dzisiaj dostalem telefon, ze maja juz to oprogramowanie i ze jednoznacznie stwierdzi ze to uszkodzona sonda. Jutro maja wymienic sonde na nowa. Odbiore auto, pojezdze troche i dam znac jak sie sprawa ma. Z tego co sie dowiedzialem to koszt nowej oryginalnej sondy diagnostycznej to okolo 1000 zl, ale na szczesie u mnie jeszcze w ramach gwarancji. Mam nacdzieje ze oroblem ustapi.
    kubas10
    Level 25  
    Numery oryginału 04E 906 262 BG
    Numery Bosch 0 258 030 167 cena ok 400zł

Dodano po 41 [sekundy]:

Ja zamontuję tego Boscha i zobaczymy.
    dezydery85
    Level 10  
    Pytałem sie dzis to oryginal 923 zl w serwisie. Mowili jeszcze ze trzeba bylo kodowac na nowo. Auto odebrane, przejade kilka setek i dam znac czy pomoglo.
    kubas10
    Level 25  
    A co tam trzeba kodować po wymianie sondy lambda za katalizatorem ?