Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Print Server do drukarki Zebra GK420t

24 Wrz 2019 15:21 99 5
  • Poziom 10  
    Witajcie,

Mam Zebrę GK 420t, podłączoną na USB do jednego komputera, ale brak jakiegokolwiek interfejsu sieciowego stał się już zbyt irytujący.

Przetrzepałem internet w poszukiwaniu rozwiązania i jedyne co znalazłem to firmowy print server od Zebry za ponad 900zł (używane "wymagają rozkodowania", cokolwiek to znaczy).
    Żaden inny producent printserwerów nie deklaruje kompatybilności z Zebrami.

Czy macie jakieś doświadczenia albo wskazówki, co możemy zrobić? Jakie urządzenie - mimo braku deklaracji - jest z tym kompatybilne?

Cel jest jeden - zrobić z niej drukarkę sieciową.
  • Poziom 28  
    A byle jaki router z USB i printserverem jej nie ogarnie? Nawet jakiś używany za grosze Fritzl czy coś poniemieckiego, pobrytyjskiego. Wyłączyć w nim DHCP, przydzielić jeden adres i tylko do tego używać.
  • Poziom 10  
    prosiak_wej napisał:
    A byle jaki router z USB i printserverem jej nie ogarnie? Nawet jakiś używany za grosze Fritzl czy coś poniemieckiego, pobrytyjskiego. Wyłączyć w nim DHCP, przydzielić jeden adres i tylko do tego używać.

Próbowałem ze starym D-Linkiem z wbudowanym printserwerem i nie widzi jej w ogóle po USB.
    Mam też Qnapa i próbowałem użyć go, ale nie jest w stanie jej wykryć (bazując na instrukcji QNAP'a łączenia z drukarką USB)
  • Poziom 28  
    Mam taki mały printserver Longshine (nawet modelu nie znam), kiedyś w lumpeksie kupiłem za dwie srebrne monety ;)

Wpinany w LPT, zasilanie 5V, port Ethernet, dwie diody. W Windows7 trzeba dodać drukarkę lokalną (tak, lokalną, nie sieciową), port LPR, adres IP urządzenia:

Potem tylko wybrać sterownik i tyle. Zebra z LPT drukuje po LAN bez żadnych obawień :) Poszukaj czegoś podobnego - ten egzemplarz działa ze wszystkimi drukarkami, jakie mam z LPT: Zebra GK420t, Dell 3115, a nawet jakaś igłówka z początku lat 80-tych.
  • Poziom 10  
    Dziękować stokrotne, już zamówiłem analogiczny i zobaczymy ja pójdzie. Oby! Podziękował!
  • Poziom 28  
    Chciałem już wcześniej o nim wspomnieć, ale nie przetestowałem go jeszcze z Zebrą, a nie mogłem znaleźć zasilacza. Teraz odkopałem, przypomniałem sobie i sprawdziłem. Na początku (jak przytargałem go z lumpeksu), to musiałem przewąchać IP Scannerem jego adres, bo tak to cisza była. Ale jakoś poszło, mam ustawiony stały adres IP, zanotowany na obudowie (tak, mała etykietka wydrukowana Zebrą) i rusza praktycznie od kopa. Mam nadzieję że i Twój egzemplarz będzie robił co trzeba, w końcu ma tylko jedno proste zadanie ;)