Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SSL_error_rx_record_too_long

24 Wrz 2019 16:19 171 12
  • Poziom 7  
    Witam, po podłączeniu routera Asus RT-N12E komputer wykrywa połączenie z internetem, ale wszystkie próby wejścia na jakąkolwiek stronę kończą się błędem: SSL_error_rx_record_too_long.
    Wszystkie artykuły jakie znalazłem mówiły o winie po stronie serwera, co nie jest problemem w tym przypadku.
    Podłączenie z ominięciem routera działa bezproblemowo.

Jeśli ktoś wie jak sobie z tym poradzić proszę o wskazówki.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Router kupiłeś nowy czy używany i jeśli kupiłeś nowy to czy coś zmieniałeś w ustawieniach routera ? W tym wątku https://forums.whirlpool.net.au/archive/3jr57jz3-2
    ktoś miał taki problem z niektórymi stronami kiedy włączoną miał opcję Malicious Sites Blocking.
    Nie wiem czy w Twoim modelu jest taka funkcjonalność, niemniej jednak sprawdź w logu routera czy po próbie wejścia na stronę nie ma wpisów dot. blokowania.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    DarkNeret napisał:
    po podłączeniu routera Asus RT-N12E

Zresetuj go guzikiem na obudowie, jeśli jest najnowszy soft do niego od Asusa to wgraj i ustaw router ponownie.
  • Poziom 7  
    Dzięki za odpowiedzi.

Więc tak:
    Przywróciłem go do ustawień fabrycznych przez panel administracyjny.
    Zrobiłem update softu i wyłączyłem firewall.
    W końcu pomógł hard reset routera przyciskiem na obudowie, ale pojawił się trochę inny problem, mianowicie nie mogę zalogować się do panelu administracyjnego routera. Poprzedni adres, 192.168.1.1, wyrzuca pustą stronę, default gateway tak samo.

Po restarcie routera poprzedni problem powrócił, ale za to tym razem można się zalogować. Zauważyłem jeszcze, że czas systemowy routera to 2 Marca 2017, ale nie mogę go zmusić do zmiany nie ważne co robię.

Jakieś pomysły ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    DarkNeret napisał:
    czas systemowy routera to 2 Marca 2017

A do czego w tym Asusie odwołuje się serwer czasu?
    Dokładnie pytam o adres strony z serwerem czasu.
    Lokalizacja i strefa czasowa ustawiona prawidłowo?
    Jakie router ma wpisane serwery DNS?
  • Poziom 7  
    Serwery DNS ustawione ręcznie na serwery google: 8.8.8.8 i 8.8.4.4
    Strefa czasowa UTC: +1, Warszawa
    Serwer czasu: time.nist.gov, ale były również próbwane inne.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    DarkNeret napisał:
    Serwer czasu: time.nist.gov, ale były również próbwane inne.

Czy to były adresy serwerów NTP z listy dostępnych czy wpisywałeś adres serwera ręcznie ?
    W Windowsie jest możliwość synchronizacji czasu z wybranym serwerem. Sprawdziłem i żaden serwer z domyślnie dostępnych na liście w Windows mi się nie synchronizował poprawnie (w tym time.nist.gov oraz nist.timie.gov). Synchronizacja udała się dopiero po ręcznym wpisaniu adresu
    Code:
    0.pl.pool.ntp.org
  • Poziom 7  
    Domyślny adres serwera nie działał, więc wpisałem kilka ręcznie, z czego żaden nie pomógł.

0.pl.pool.ntp.org niestety też nie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    @DarkNeret
    Zresetuj Fritza do ostawień początkowych (fabrycznych) i ustaw go ponownie.
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Mam wrażenie, że router w ogóle nie komunikuje się ze światem zewnętrznym.
    Zakładam, że kabel, którym dostarczany jest internet do domu podłączyłeś pod port WAN routera. Czy router otrzymuje swój adres IP? Czy jest możliwe, aby Twój ISP ograniczał dostęp po adresie MAC ?
  • Poziom 7  
    KOCUREK1970 napisał:
    @DarkNeret
    Zresetuj Fritza do ostawień początkowych (fabrycznych) i ustaw go ponownie.

Reset nic nie dał.

Co do kabla, to oczywiście, że pod WAN. Filtrowanie MAC chyba nie jest problemem, bo podłączałem pod ten kabel kilka różnych urządzeń, w tym np. RPi, i żadne nie miało problemu.

PC połączenie wykrywa, tworzy sieć oraz dostaje adresy z DHCP. Ciekawe jest to, że jeśli zrobię hard reset podczas gdy router jest odłączony od pc i internetu to dopóki go nie wyłączę połączenie będzie. Tyle że wtedy adresy są z zupełnie innej puli, np. 10.6.0.1 itp. i nie można skonfigurować urządzenia. Nie spotkałem się dotąd z tak dziwnymi objawami.

Jeśli to coś da to mogę wrzucić logi z Wiresharka.
  • Poziom 16  
    DarkNaret napisał:
    Ciekawe jest to, że jeśli zrobię hard reset podczas gdy router jest odłączony od pc i internetu to dopóki go nie wyłączę połączenie będzie. Tyle że wtedy adresy są z zupełnie innej puli, np. 10.6.0.1

Miałem bardzo podobny objaw w modelu rt-N10 z wgranym OpenWrt. Router był używany do stworzenia podsieci i jeśli router był wyłączony, a komputery do niego podpięte były już włączone to podczas uruchamiania routera, komputery otrzymywały adresy z puli DHCP routera nadrzędnego. Potem znalazłem gdzieś wzmiankę o tym, że jest to znany problem w tym modelu. Może u Ciebie jest podobnie. Jedyną receptą na to było uruchamianie komputerów dopiero wtedy, gdy router był już uruchomiony i gotowy do działania.
  • Poziom 43  
    DarkNeret napisał:
    Co do kabla, to oczywiście, że pod WAN

Ale jaki rodzaj połączenia tam wybrałeś?
    Modem kablowy jest wcześniej, jakiś inny router od operatora?