Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki telefon wybrać. ??? Proszę

Jolusn 24 Sep 2019 18:12 684 11
    Jolusn
    Level 4  
    Nie wiem na jaki se zdecydować
    Samsung Galaxy a70
    Xiaomi Redmi note 7
    Huawei p30 litlle
    Samsung Galaxy a50
    A może honor 7 chyba lub Oppo 11
    Różnica cenowa pomiędzy Xiaomi redmi note 7 i Samsung Galaxy A70 jest duża a może któryś inny jest dobry
    Dla mnie ważna jest bateria ! Procesor , pamięć !! No i aparat . Czy różnica tych aparatów np 32 i 45 pixeli jest bardzo duża ?
    Co radzicie ???
    Wymagania
    1. Nowy.
    2. Do tej pory używałam Samsunga a przez ostatnie 3 lata lenovo
    3. Budowa: standardowy!
    4. System operacyjny: android
    5. Klawiatura powinna być: dotykowa.
    6. Wielkość wyświetlacza.- więcej lub min 5.5
    7. Do czego głównie potrzebny będzie telefon - internet, social media , email ,czasem Word lub exel .
    8. Na jakich funkcjach zależy mi najbardziej - bateria ! , Szybkość , pamięć ! Aparat też
    9. Jakie funkcje są mi całkowicie zbędne lub też mniej ważne. - nie gram w gole w żadne gry
    10. Warunki/miejsca w których głównie będzie użytkowany telefon. - standardowo wszędzie acKolwiek mieszkam w kraju pustynnym i goracym
    11. Założony budżet. - nie kupuje w Polsce ale powiedzmy że do ok 1500 zł no Samsung Galaxy a70 to jest maks cenowy ale jak najtaniej a najlepsze tej półki bym chciała
    12. Inne wymagania. - brak
  • Helpful post
    bumble
    User under supervision
    Jak już to samsung. Z tych co podałeś jedyna rozsądna firma. Huwawey już nie ma wsparcia Googla i zaraz zostanie bez aktualizacji. Również firmy usa nie sprzedają im chipów i jada na starych. Xiaomi??? Cóż. Ja się wystrzegam chińskich wynalazków. Samsung ma świetne telefony. Myślałeś o iPhone?
    Jolusn
    Level 4  
    Nie iPhone absolutnie nie wchodzi w grę
    Też jakoś się boje tego Xiaomi ale różnica cenowa jest kolosalna tu gdzie mieszkam to ok jak na polskie 500 zł
    A jeśli już Samsung to co powiecie a70 czy a50
    Biorąc pod uwagę że pieniądze, które mam wydac grają dużą rolę dla mnie . A tu różnica cenowa jest ok 400 zł
  • Helpful post
    bumble
    User under supervision
    Może samsung ale któryś z s. Najnowszy to s10 więc może s9 czy nawet s8. Mam iphony nie wiem jak oni tam mają.

Dodano po 2 [minuty]:

S9 za te pieniądze może kupisz. Może nie nowy ale odnowiony z gwarancją.
    Jolusn
    Level 4  
    Sprawdzę ceny S serii ze starszą numeracja .
    A tymczasem może ktoś coś jeszcze doradzi

Dodano po 2 [minuty]:

No to nie 😂😂 s seria totalnie odpada to już są ceny dwukrotnie do nawet trzykrotnie wyższe .

Więc Samsung Galaxy A70 lub A50
    Lub Xaomi redmin note 7
  • Helpful post
    bumble
    User under supervision
    Xiaomi są wypasione dość dobrze przynajmniej na papierze. Poczytaj opinie o nim np na amazonie. Ale piszesz o 1500zł a s9 kosztuje ok 280-300 gbp?

Dodano po 2 [minuty]:

Nie ma zbytniej różnicy miedzy a50 i a70. A70 ma ciut lepszy aparat. Obydwa plastikowe co u mnie już totalnie przekreśla telefon.
    Jolusn
    Level 4  
    S9 Tu gdzie mieszkam kosztuje ok 14000 a np a70 - 5600 a a50 ok -4500

No właśnie ostatnio to xaomi ( cena 3800- 4000 ) widzę u bardzo wielu osób i jak czytam to ma dobre opinie , jedyne co mnie drażni to że aparat z tyłu jest bardzo wystający poza panel nawet jasie założy silikon .

Jak bym miała kasę na zbyciu to bym wzięła a70 mimo gorszego aparatu od xaomi ale lepsza ram , i bateria . Mimo plastyku faktycznie 🙁 ale cena tu robi dużą różnicę bo min 1500 a może nawet do prawie 2000 tysięcy różnicy 😱
    bumble
    User under supervision
    Gdzie ty jesteś i te tysiące to w jakiej walucie. Każdy ma wystający aparat ale że z etui wystaje to dziwne ale może jest zoom optyczny.
    Jolusn
    Level 4  
    W innym kraju jestem , ale to nie ważne różnicę w cenę widać ewidentnie .

Wejdź na pierwsze jakiekolwiek prezentowanie , filmik Xaomi redmi note 7 i zobaczysz nawet na filmikach na youtoub zakładają silikonowe pokrowiec i kamery wystają znacznie . Nie nie ma zoomu
    bumble
    User under supervision
    to nie wiem czemu takie drogie te s9
  • Helpful post
    helmud7543
    Level 43  
    Samsungi są fajne, natomiast drogie. Xiaomi nie używałem (telefonów, bo mam powerbank i wychodzi że nawet przekracza parametry gwarantowane) i zarówno Mi jak i Redmi są bezproblemowe. Huawei używam na codzień, budżetowa Y5 i poza tym że brakuje mu wydajności jest bezproblemowy, updaty narazie dostaje. Znajomi z Honorem też nie narzekają. Samsung jest lepiej dopracowany (rodzice mieli i mają).
    Ogólnie - jeśli kogoś stać dorzucić parę stówek to Samsung, rozsądek mówi Xiaomi, Huawei nie należy się bać. Ewentualnie zwracaj uwagę na szczegóły, które Cię interesują - wodo i pyloszczelnosc, chroniony ekran, dual sim czy obsługa kart pamięci. Samsung i Huawei maja inny standard szybkiego ładowania - po zamianie ładowarki z jednego do drugiego będzie 5 V 1 A niezależnie od deklarowanej mocy.
    Jolusn
    Level 4  
    Dziękuję Ci bardzo za Twoją konkretną i rzetelną odpowiedź.wlasnie ta myślę że może jednak dorzucić bo w sumie to telefon mam nadzieję kupuje na następne 3 lata