Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 home - błąd wydruku - bład 0x000007d1

24 Wrz 2019 21:47 828 8
  • Poziom 14  
    Cześć

Mam problem, prawdopodobnie po ostatnie aktualizacji Win 10 Home przestało działać drukowanie.

Komputer Win 10 Home
    Drukarka Epson L6170 druk przez wifi

Przy uruchomieniu strony testowej we właściwościach drukarki komunikat:
    Nie można[ ukończyć operacji bład 0x000007d1 Określony sterownik jest nieprawidłowy

Odinstalowałem sterownik, zrestartowałem komputer zainstalowałem program, poprawnie znalazł drukarkę widzi jej stan ilość tuszu itp ale nie drukuje.

Powtórzyłem to samo czyszcząc komputer przy pomocy CCcleaner , bez zmian.

Powtórzyłem to samo zmieniając adres ip drukarki, przeinstalowałem oprogramowanie, bez zmian.

Drukarka jest z opcja skanowania i skanowanie dział bez problemow, tylko jakiś problem z wydrukiem.

Inny komputer win 10 home (tez po aktualizacji) z tym samym sterownikiem oraz Laptop win7 Pro tez po wifi , nie ma problemow.
    Porównuje ustawienia ale nie widzie różnicy.

Restartowałem bufor wydruku, bez zmian.

Bląd ewidentnie na jednym komputerze nie w drukarce ale pomału kończą się pomysły.

Jakieś sugestie zanim przeinstaluje system ;-)
  • Poziom 14  
    Cześć ,

Dzięki za odpowiedź , skasowałem klucz rejestru
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Print\PostSPUpgrade jak w opisie , restart, - nie dziala

odinstalowałem sterowniki , restart , zainstalowałem - nie dziala

Uruchomilem program do rozwiązywania problemów z drukowaniem wbudowany w Windows i dziwio widzi wszystkie próby zainstalowania tej samej drukarki mimo ze są juz usunięte i nie widac ich na liście drukarek.

Odinstalowalem wszystkie poprawi które się dało odinstalować, restart , przeinstalowałem sterowniki - nie dziala

Wyłaczylem antywirusa na pewien czas - bez zmian
    Odinstalowalem sterowniki - zaisntalowałem aktualizacje - sprawdziłem czy istnieje powyższy klucz NIE - zainstalowałem sterowniki - nie dziala - dalej ten sam błąd.
  • Poziom 14  
    No to kolejna próba

Odinstalowłem sterowniki , recznie usuwalem drukarkę z ostatniej sugestii , zrestartowalem komouter , zainstalowalem sterownik, znowu poprawnie odszukał drukarkę - i nic dalej bład 0x0007d1 "Nie można ukończyć operacji bład ..., Określony sterownik jest nieprawidłowy"

Dla pewnosci przeglałem plik ze sterowniem na inny komouter - zainstalowalem - dziala, czyli instalator i pliki w nim sa OK.

Drobrna aktualizacja - jak twierdzi rodzina podczas aktualizacji windowsa było wyłaczenie pradu, Komputer potem uruchomił sie ale np nie było tapet na niektóych profilach a w konfiguracji poczty znikło kilka kont.

Dalej nie wiem co mogło sie w nim zaciąć ale to sugeruje jakis problem z rozkonfigurowaniem sie windowsa i nie wstał po awarii.
    Nie ma punktów przywracania.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Awaryjne wyłączenie prądu podczas aktualizacji często kończy się usterką systemu plików. Warto sprawdzić jeszcze pliki systemowe (sfc), zobaczyć, czy w ukrytych katalogach found.* nie ma żadnych plików systemowych (wtedy trzeba zidentyfikować, co to za pliki i gdzie je przywrócić). Ale przy takich awariach często jednak wygrywa ponowna instalacja systemu.
  • Poziom 14  
    Niewykluczone ze przyjdzie przeinstalować system.

Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa.
    Odinstalowalem wszystkie aktualizacje do 24.09 włącznie.
    Aktualizacji z 22.09 nie mogłem , nie było opcji odinstaluj.
    Na dysku widzie katalog Windows.old datowany własnie 22.09
  • Moderator - Komputery Serwis
    Musiała być większa aktualizacja, zastąpienie poprzedniej kompilacji, nie w formie poprawki, tylko w postaci instalacji nakładkowej sporego kawałka systemu.
  • Poziom 14  
    Cześć

Przyjdzie zamknąć temat. Nie udało się odzyskać sprawności Windosa, po jakim czasie pojawiły sie jeszcze jakieś braki w dll.
    Pozostało powrócić do ustawień początkowych Windowsa które sie zawiesiło w trakcie.
    Szkoda czasu by brnąć w temat który nie rokuje a komputer musiał wrócić do użytkowania.
    Skończyło się na przeinstalowaniu Windowsa na wiekszym dysku zrobieniu wszystkich instalacji , aktualizacji i wykonaniu punktu przywracania.