Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Philips 42PFL3403/12 - Nie działa pilot

Darek.S 24 Sep 2019 23:11 756 4
    Darek.S
    Level 33  
    Witam . Trafił do mnie taki zabytek ale jeszcze działa za wyjątkiem pilota. Klient zakupił zamiennik Thomsona do Philipsa ale nie działa. Jak sprawdziłem z innym Philipsem sprawny i oczywiście w RC5. Czujka podczerwieni zdaje się sprawna tzn. sprawdzana na wyjściu multimetrem.
    Znalazłem dwa pasujące tematy Link i Link. Pierwszy odpada bo nie ma komunikatu "CF".
    Z drugiego dowiedziałem się, że Filip stosował różne kody w modelach o tej samej końcówce ale różnych przekątnych. co mnie zdziwiło bo do tej pory myślałem , ze wszystkie starsze miały RC5. Ale mam pilota Elmak Oskar i jak sprawdziłem w wyszukiwarce Elmaka rzeczywiście jest inny kod. Co zresztą potwierdził tester wyświetlający rodzaj kodu
    Philips 42PFL3403/12 - Nie działa pilot
    Tyle, że na tym kodzie 1545 wpisanym do Oscara tytułowy Philips nie działa. Nie działa także ten na którym testowałem ten zakupiony przez klienta. i logiczne bo jest to inny kod a nie RC5.
    I na koniec po tym przydługim wstępie czy ktoś "gryzł" już temat i jaki rzeczywiście kod pasuje do tytułowego TV?
    Niedawno miałem podobny przypadek z małym LCD. Oryginalny pilot nie działał a wysyłał jakiś kod. Juz myślałem, ze uszkodzony jest mikroprocesor ale po wpisaniu kodu do Oscara ruszył. I na testerze kody różniły się o"1" ( w HEX-sie). Po przelutowaniu scalaka w oryginalnym pilocie ruszył.
    Tyle, że tutaj po wpisaniu odpowiedniego kodu do Ocara nie działa. czyżby jednak uszkodzone było wejście podczerwieni w mikroprocesorze?
    badi2
    Level 11  
    Miałem ten model z tą ustaerką. Winny okazał się kondensator przy czujniku IR.
    Darek.S
    Level 33  
    W moim egzemlarzu nie widzę żadnego kondensatora na płytce z czujka IR a przynajmniej takiego o większej pojemności ( chyba, ze jest jakas malizna o wymiarach poniżej 0,5mm ale taka nie powinna rzutować...). Przebieg wyjściowy w zasadzie bez tetnień
    na zasilaniu czujki minimalne tętnienia
    Po odfiltrowaniu zasilania czujki 10µF ( SMD) w zasdzie to samo ( nie wiem czemu obrazek nie chce sie załadować choć u mnie się otwiera). Tak czy owak pilot nie działa.
    Darek.S
    Level 33  
    Był klient z oryginalnym pilotem i jednak był to standardowy RC5. Nawet jako tako działający naturalnie z innym sprawnym odbiornikiem. Telewizor wydałem bez naprawy. Używany był z dekoderem DVBT ale teraz niestety nie ma możliwości przełączenia go w tryb Scart czy HDMI z klawiatury lokalnej. W większości odbiorników jest taka możliwość. Tu nie zauważyłem. Inna sprawa, że obsługa z klawiatury lokalnej też jest dziwna - myli/wyłącza funkcje. Potwierdzałoby to problem z mikroprocesorem. Klient twierdzi, że usterka nastąpiła z dnia na dzień po wyłączeniu telewizora.
    Nurtuje mnie kwestia dlaczego w instrukcji Elmaka podają inny kod dla tego odbiornika skoro oryginalny był RC5...
    Może ktoś wie i napisze. Jeśli nie wkrótce zamykam.