Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Jak przykleić wyświetlacz do szybki w telefonie?

CzlowiekBezNazwy 25 Sep 2019 07:21 543 7
    CzlowiekBezNazwy
    Level 8  
    Witam, czy ktos probowal przeklejac wyswietlacz w telefonie klejem e8000 i czy da sie go polecic ?
    Albo jakie ktos poleca metody do przyklejenia wyswietlacz do szybki.
    gimak
    Level 40  
    CzlowiekBezNazwy wrote:

Nie wiem jak rozumieć przyklejanie wyświetlacza do szybki czy odwrotnie. Jeżeli chodzi o nałożenie szybki ochronnej na wyświetlacz, to nie trzeba żadnego dodatkowego kleju. Szybka po zdjęciu foli ochronnej jest gotowa do "przyklejenia" na wyczyszczonej i odtłuszczonej powierzchni wyświetlacza.
    Pedros050
    Level 43  
    @CzlowiekBezNazwy A może model telefonu by pasowało wpisać?
    CzlowiekBezNazwy
    Level 8  
    gimak wrote:
    CzlowiekBezNazwy wrote:

Nie wiem jak rozumieć przyklejanie wyświetlacza do szybki czy odwrotnie. Jeżeli chodzi o nałożenie szybki ochronnej na wyświetlacz, to nie trzeba żadnego dodatkowego kleju. Szybka po zdjęciu foli ochronnej jest gotowa do "przyklejenia" na wyczyszczonej i odtłuszczonej powierzchni wyświetlacza.

Chodzi mi o szybke wyswietlacza, nie o tą ochronną,która mozna nalozyc ponieważ w telefonie mi sie zbiła i chcialbym wymienic tylko nie wiem na czym ją potem zamocowac.
    tomtim123
    Level 31  
    Pewnie chodzi ci o digitizer (dotyk), jego się przykleja na takiej wąziutkiej tasiemce dwustronnej, która przeważnie jest w komplecie naklejona już na rant digitizera. Pozdrawiam
    gimak
    Level 40  
    Ja wymieniałem szybkę dotykową wyświetlacza, którą do konkretnego telefonu kupiłem przez internet i wymiana sprowadziła się tylko do zdemontowania zbitej i założenia nowej. Jeżeli jest to zwykła szybka i problem polega tylko na jej wklejeniu to ja bym zastosował kropelkę. Też mi pękła taka szybka, myślałem nad jej wymianą. Nowej nie mam, podobno już nieosiągalna. Myślałem ją zastąpić plexi lub poliwęglanem. Nie wiedziałem, jak zdjąć element do którego jest wklejona, ale problem sam się rozwiązał - padł sam telefon.
    CzlowiekBezNazwy
    Level 8  
    gimak wrote:
    Ja wymieniałem szybkę dotykową wyświetlacza, którą do konkretnego telefonu kupiłem przez internet i wymiana sprowadziła się tylko do zdemontowania zbitej i założenia nowej. Jeżeli jest to zwykła szybka i problem polega tylko na jej wklejeniu to ja bym zastosował kropelkę. Też mi pękła taka szybka, myślałem nad jej wymianą. Nowej nie mam, podobno już nieosiągalna. Myślałem ją zastąpić plexi lub poliwęglanem. Nie wiedziałem, jak zdjąć element do którego jest wklejona, ale problem sam się rozwiązał - padł sam telefon.

Oddzielić można wyświetlacz od szybki przy pomocy drutu molibdenowego i usuwacza kleju loca, który łączy szybkę z wyświetlaczem. Niestety ja nie mam dostępu do lampy UV, która utwardza ten klej aby takowy kupić i zamontować. Stąd też dalej podtrzymuje pytanie jakim klejem można skleić wyświetlacz z szybką w telefonie.
    CzlowiekBezNazwy
    Level 8  
    Temat zamykam.
    Przeszukałem już cały internet i nie ma żadnych innych metod oprócz LOCA i OCA do wymiany szybki w telefonie.