Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Liebherr ICBN 3366- Zamrażalnik nie utrzymuje temperatury mrożenia bez super

25 Wrz 2019 08:35 201 5
  • Poziom 8  
    Witam.
    Proszę o pomoc bo mam nadzieję, że to drobnostka. Sytuacja wygląda tak, że lodówka Liebherr 3366 Premium działa zaś zamrażalnik działa, ale jak włączy się super mrożenie to temperatura spada nawet do -30°C zaś po kilku godzinach wracam do mieszkania włącza się alarm i w zamrażalniku jest 0°C albo 4°C jakaś porada? Dodam, że lodówka mogła być myta przy otwartych drzwiach kilkadziesiąt minut (nie przeze mnie - kupiłem mieszkanie z rynku wtórnego).
  • Poziom 9  
    Jeśli masz jak, to sprawdź termostat od zamrażalnika. W google bardzo dużo info znajdziesz na temat jak to się sprawdza.
  • Poziom 8  
    Jednak poczytałem trochę podobnych tematów i najprawdopodobniej uszkodzony jest kondensator na module sterującym. Natomiast w serwisie przez telefon powiedzieli to samo, że wg. nich moduł sterujący - koszt 550 zł. moje pytanie brzmi następująco - podobno do wymiany jest jakiś kondensator co nie "trzyma", a koszt to 2-3 zł. Czy ktoś się orientuje czy tam jest jeden kondensator i czy laik sobie nie poradzi lub szukać i zapłacić za ten nowy moduł.
  • Poziom 9  
    Jeśli to naprawdę kondensator, to sobie poradzisz. Zapewne będzie to jakiś elktrolit. Wyjmij moduł i wymień najlepiej wszystkie kondensatory elektrolityczne zamieniając je na kondensatory o takiej samej pojemności. Warto dla samej próby :).
  • Poziom 8  
    Zatem dam znać co i jak, a na razie ma przyjechać serwis i stwierdzić czy to na pewno to.
  • Poziom 8  
    Ok wymieniłem moduł sterujący cały.

lodówka działa i śmiga.

temat do zamknięcia.