Rigol wprowadza na rynek nową serię oscyloskopów cyfrowych serii MSO8000 o pasmie do 2GHZ.
Przyrządy serii MSO8000 są najwyższej klasy cyfrowymi oscyloskopami sygnałów mieszanych zaprojektowanymi na bazie układu ASIC (zastrzeżone prawa do własności intelektualnej firmy RIGOL) oraz technologii UltraVision II opracowanej przez RIGOL. Łącząc w jednym urządzeniu 7 niezależnych przyrządów, oscyloskopy serii MSO8000 charakteryzują się analogowym pasmem przenoszenia do 2 GHz, ekstremalnie dużą pamięcią akwizycji o pojemności 500 Mpkt., doskonałą częstotliwością odświeżania przebiegów i wydajnymi funkcjami analizy danych. Wiele ich parametrów osiąga szczytowy poziom na rynku. Dodatkowo wyposażone są w funkcję pomiarów diagramu oka czasie rzeczywistym i analizę jittera. Wysoka wydajność, doskonałe parametry eksploatacyjne oraz bardzo dobry stosunek ceny do jakości powodują, że przyrządy te są znaczącymi na rynku oscyloskopami sygnałów mieszanych w klasie 2 GHz.
W skład serii wchodzą obecnie 3 modele:
Opracowany przez firmę RIGOL specjalizowany układ ASIC i platforma UltraVision II zapewniają wyjątkową wydajność i szybkość działania za przystępną cenę.
W oscyloskopach cyfrowych serii MSO8000 zastosowano opracowany przez RIGOL-a chipset „Phoenix”, który zwiększa możliwości układu akwizycji poprzez zwiększenie częstości próbkowania do 10 GSa/s, realizując na wysokim poziomie integrację wszystkich modułów funkcjonalnych wymaganych przez analogowy kontroler front-end (AFE) i znacząco poprawiając trwałość i niezawodność oscyloskopu cyfrowego. Innowacyjna platforma techniczna UltraVision II jest wyposażona w większą częstotliwość odświeżania przebiegu, w pełni cyfrową technologię wyzwalania i sprzętowa technologię pomiarów pełnej zawartości pamięci.
Oscyloskopy cyfrowe serii MSO8000 łączą w jednym urządzeniu moduły wielu przyrządów, jak: oscyloskop sygnałów mieszanych (MSO), generator przebiegów arbitralnych, woltomierz cyfrowy, 6-cyfrowy licznik częstotliwości z funkcją totalizera i analizator protokółów transmisyjnych, oferując użytkownikowi wyjątkowe możliwości za niespotykaną cenę.
• Wysoka częstość próbkowania (maks. 10 GSa/s)
• Duża pojemność pamięci (maks. 500 Mpkt)
• Wysoka częstotliwość odświeżania przebiegów (ponad 600 000 przebiegów na sekundę)
• Funkcje nagrywania w czasie rzeczywistym i odtwarzania przebiegów (do 450 000 ramek)
• Technologia sprzętowych pomiarów pełnej zawartości pamięci
• Wyższa częstotliwość odświeżania przebiegów
• W pełni cyfrowe wyzwalanie
• Sprzętowe pomiary pełnej pojemności pamięci
Doskonałe pasmo przenoszenia i częstość próbkowania pozwalają na łatwe testy wstępne diagramu oka.
Pasmo przenoszenia i częstość próbkowania to dwa kluczowe parametry, które inżynierowie biorą pod uwagę przy wyborze oscyloskopu cyfrowego. Im szersze pasmo oscyloskopu, tym lepiej oscyloskop przenosi strome zbocza, większą liczbę składowych harmonicznych i większe energie badanych sygnałów. Częstość próbkowania determinuje odstęp czasu między kolejnymi próbkami i wpływa na pasmo przenoszenia oscyloskopu.
Przyrządy serii MSO8000 mają pasmo sygnałów analogowych maksymalnie 2 GHz i częstość próbkowania w czasie rzeczywistym do 10 GSa/s. Typowe modele serii posiadają pasmo 600 MHz, 1 GHz i 2 GHz. W celu obserwacji większej liczby szczegółów badanych przebiegów użytkownik w dowolnym momencie może za przystępną cenę zaktualizować oprogramowanie modeli o niższych pasmach do pasma 2 GHz (w trybie jednokanałowym i half-channel) co pozwala na osiągnięcie lepszej jakości sygnałów i większej rozdzielczości (do 100 ps z możliwością zejścia do 2 ps przy minimalnej podstawie czasu).
Bazując na doskonałym pasmie przenoszenia i częstości próbkowania, oscyloskopy serii MSO8000 umożliwiają wykreślanie i pomiary diagramów oka w czasie rzeczywistym z funkcją odtwarzania zegara. W świecie sygnałów cyfrowych można korzystać z funkcji pomiarów diagramu oka dla lepszej obserwacji jakości transmisji cyfrowej i poznania silnych i słabych interferencji międzysymbolowych w systemie, co pozwala na poprawienie jego projektu. Dla wszystkich, którzy muszą często dokonywać testów jakościowych i weryfikacji urządzeń elektronicznych, szeregowych sygnałów cyfrowych w układach scalonych lub sygnałów cyfrowych o dużych szybkościach, wybór oscyloskopu serii MSO8000 z funkcją pomiarów diagramów oka jest niewątpliwe dobrym wyborem.
Oscyloskopy serii MSO8000 obsługują pomiary diagramów oka we wszystkich kanałach analogowych, pozwalając na pomiary wielu parametrów diagramu, jak: wysokość oka, szerokość oka, amplituda oka, procentowa wartość punktu przecięcia wykresu oraz współczynnik Q. Dostępne są również różne metody odtwarzania sygnału zegarowego, jak: stały zegar (tryb automatyczny, półautomatyczny i ręczny), pętla PLL pierwszego rzędu, pętla PLL drugiego rzędu i zegar jawny, co pozwala spełnić wymagania użytkownika dla różnych aplikacji.
Wizualizacja integralności sygnału dzięki zaawansowanym pomiarom jittera i diagramu oka w czasie rzeczywistym.
Wśród metod i narzędzi analizy integralności sygnałów pomiary w czasie rzeczywistym diagramu oka i analiza jittera stały się powszechnymi metodami debugowania systemów cyfrowych. Oscyloskopy serii MSO8000 nie tylko posiadają funkcję pomiarów diagramu oka, ale oferują także elastyczne i wygodne pomiary i analizę jittera, umożliwiając użytkownikom dokładnie i szybko wykonywać deterministyczne pomiary jittera szeregowych sygnałów zegarowych lub sygnałów magistral równoległych.
Jeżeli użytkownik zamówił i aktywował opcję MSO8000-JITTER, to oscyloskop obsługuje także funkcje analizy diagramów oka w czasie rzeczywistym oraz funkcję analizy jittera.
Obsługa różnych metod odtwarzania sygnału zegara:
• Stały zegar (Constant clock – Auto, Semi-auto, Manual)
• Pętla PLL pierwszego rzędu (First-order PLL)
• Pętla PLL drugiego rzędu (Second-order PLL)
• Zegar jawny (Explicit clock)
Analiza jittera jest używana głównie do pomiarów i analizy jittera sygnału zegarowego. Seria MSO8000 może wykonywać poniższe analizy jittera. Wśród tych opcji analizy charakterystyk jittera najczęściej używaną jest analiza parametru TIE.
• TIE
• Cycle to Cycle
• +Width to +Width
• -Width to -Width
Aby pomóc inżynierom łatwo i wygodnie wykryć składowe jittera w sygnale, wyniki pomiarów jittera mogą być wizualizowane na różne sposoby: wykresem trendu jittera i histogramem jittera. Funkcja analizy jittera umożliwia pomiar kilku nieprzerwanych bitów w jednym czasie i wykonanie statystyki, co pozwala sprawnie dokonać analizy jittera dla dużej liczby danych. Z wykresu trendu i histogramu można szybko określić rodzaj i źródło jittera, co znacząco zwiększa wydajność pracy inżynierów.
Wszystkie funkcje dostępne w konfiguracji sprzętowej;
Programowe rozszerzanie i aktualizacja.
Innowacyjny wygląd i płaska konstrukcja obu stron przyrządu gwarantuje dobry obraz na ekranie LCD i kompaktowe rozmiary urządzenia, czyniąc z niego łatwy w obsłudze przyrząd przenośny. Dodatkowo, oscyloskopy serii MSO8000 stanowią bardzo dobry wybór dla użytkowników przy ograniczonym budżecie. Przyrządy standardowo opuszczają fabrykę w konfiguracji sprzętowej dla największego pasma przenoszenia, analizatora logicznego i generatora przebiegów arbitralnych. Użytkownik nie musi tracić czasu i energii przy zamawianiu oscyloskopu w celu wyboru najbardziej odpowiedniego modelu. Wystarczy kupić dowolny model, a później w razie potrzeby zamówić niezbędne funkcje opcjonalne, rozszerzając programowo możliwości oscyloskopu.
•Obwody przyrządu sprzętowo zapewniają najszersze pasmo analogowe.
Każdy model serii MSO8000 o mniejszym pasmie może w dowolnym momencie zostać zaktualizowany do największego pasma bez potrzeby zakupu innego modelu serii.
•W standardowej konfiguracji sprzętowej dostępny jest analizator logiczny (LA).
Każdy model serii MSO8000 w standardowej konfiguracji posiada interfejs 16-kanałowego analizatora logicznego z odpowiednim oprogramowaniem. W razie potrzeby wystarczy zakupić sondę logiczną RPL2316.
•W standardowej konfiguracji sprzętowej dostępne jest wyjście generatora arbitralnego (AWG).
Każdy model serii MSO8000 w standardowej konfiguracji posiada 2-kanałowe wyjście generatora przebiegów arbitralnych. W razie potrzeby należy zakupić opcję AWG
10,1-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy można obsługiwać gestami dotykowymi zgodnie z nowoczesnymi trendami obsługi operacji ekranowych. Gesty dotykowe, jak: „Tap”, „Pinch & Stretch”, „Drag” i „Rectangle Drawing” powodują, że operacje pomiarowe stają się płynniejsze, wygodne i łatwe do nauczenia. Jednocześnie oscyloskopy cyfrowe serii MSO8000 mogą być w dalszym ciągu obsługiwane pokrętłami i przyciskami na panelu czołowym jak tradycyjne oscyloskopy firmy RIGOL, optymalizując przyjazny użytkownikowi interaktywny interfejs obsługowy.
[Artykuł sponsorowany]
Przyrządy serii MSO8000 są najwyższej klasy cyfrowymi oscyloskopami sygnałów mieszanych zaprojektowanymi na bazie układu ASIC (zastrzeżone prawa do własności intelektualnej firmy RIGOL) oraz technologii UltraVision II opracowanej przez RIGOL. Łącząc w jednym urządzeniu 7 niezależnych przyrządów, oscyloskopy serii MSO8000 charakteryzują się analogowym pasmem przenoszenia do 2 GHz, ekstremalnie dużą pamięcią akwizycji o pojemności 500 Mpkt., doskonałą częstotliwością odświeżania przebiegów i wydajnymi funkcjami analizy danych. Wiele ich parametrów osiąga szczytowy poziom na rynku. Dodatkowo wyposażone są w funkcję pomiarów diagramu oka czasie rzeczywistym i analizę jittera. Wysoka wydajność, doskonałe parametry eksploatacyjne oraz bardzo dobry stosunek ceny do jakości powodują, że przyrządy te są znaczącymi na rynku oscyloskopami sygnałów mieszanych w klasie 2 GHz.
W skład serii wchodzą obecnie 3 modele:
Model | Pasmo | Analizator stanów logicznych | Generator arbitralny |
MSO8064 | 600 MHz (rozszerzalne) | (wymagana sonda RPL2316) | Opcja |
MSO8104 | 1 GHz (rozszerzalne) | (wymagana sonda RPL2316) | Opcja |
MSO8204 | 2 GHz | (wymagana sonda RPL2316) | Opcja |
Opracowany przez firmę RIGOL specjalizowany układ ASIC i platforma UltraVision II zapewniają wyjątkową wydajność i szybkość działania za przystępną cenę.
W oscyloskopach cyfrowych serii MSO8000 zastosowano opracowany przez RIGOL-a chipset „Phoenix”, który zwiększa możliwości układu akwizycji poprzez zwiększenie częstości próbkowania do 10 GSa/s, realizując na wysokim poziomie integrację wszystkich modułów funkcjonalnych wymaganych przez analogowy kontroler front-end (AFE) i znacząco poprawiając trwałość i niezawodność oscyloskopu cyfrowego. Innowacyjna platforma techniczna UltraVision II jest wyposażona w większą częstotliwość odświeżania przebiegu, w pełni cyfrową technologię wyzwalania i sprzętowa technologię pomiarów pełnej zawartości pamięci.
Oscyloskopy cyfrowe serii MSO8000 łączą w jednym urządzeniu moduły wielu przyrządów, jak: oscyloskop sygnałów mieszanych (MSO), generator przebiegów arbitralnych, woltomierz cyfrowy, 6-cyfrowy licznik częstotliwości z funkcją totalizera i analizator protokółów transmisyjnych, oferując użytkownikowi wyjątkowe możliwości za niespotykaną cenę.
• Wysoka częstość próbkowania (maks. 10 GSa/s)
• Duża pojemność pamięci (maks. 500 Mpkt)
• Wysoka częstotliwość odświeżania przebiegów (ponad 600 000 przebiegów na sekundę)
• Funkcje nagrywania w czasie rzeczywistym i odtwarzania przebiegów (do 450 000 ramek)
• Technologia sprzętowych pomiarów pełnej zawartości pamięci
• Wyższa częstotliwość odświeżania przebiegów
• W pełni cyfrowe wyzwalanie
• Sprzętowe pomiary pełnej pojemności pamięci
Doskonałe pasmo przenoszenia i częstość próbkowania pozwalają na łatwe testy wstępne diagramu oka.
Pasmo przenoszenia i częstość próbkowania to dwa kluczowe parametry, które inżynierowie biorą pod uwagę przy wyborze oscyloskopu cyfrowego. Im szersze pasmo oscyloskopu, tym lepiej oscyloskop przenosi strome zbocza, większą liczbę składowych harmonicznych i większe energie badanych sygnałów. Częstość próbkowania determinuje odstęp czasu między kolejnymi próbkami i wpływa na pasmo przenoszenia oscyloskopu.
Przyrządy serii MSO8000 mają pasmo sygnałów analogowych maksymalnie 2 GHz i częstość próbkowania w czasie rzeczywistym do 10 GSa/s. Typowe modele serii posiadają pasmo 600 MHz, 1 GHz i 2 GHz. W celu obserwacji większej liczby szczegółów badanych przebiegów użytkownik w dowolnym momencie może za przystępną cenę zaktualizować oprogramowanie modeli o niższych pasmach do pasma 2 GHz (w trybie jednokanałowym i half-channel) co pozwala na osiągnięcie lepszej jakości sygnałów i większej rozdzielczości (do 100 ps z możliwością zejścia do 2 ps przy minimalnej podstawie czasu).
Bazując na doskonałym pasmie przenoszenia i częstości próbkowania, oscyloskopy serii MSO8000 umożliwiają wykreślanie i pomiary diagramów oka w czasie rzeczywistym z funkcją odtwarzania zegara. W świecie sygnałów cyfrowych można korzystać z funkcji pomiarów diagramu oka dla lepszej obserwacji jakości transmisji cyfrowej i poznania silnych i słabych interferencji międzysymbolowych w systemie, co pozwala na poprawienie jego projektu. Dla wszystkich, którzy muszą często dokonywać testów jakościowych i weryfikacji urządzeń elektronicznych, szeregowych sygnałów cyfrowych w układach scalonych lub sygnałów cyfrowych o dużych szybkościach, wybór oscyloskopu serii MSO8000 z funkcją pomiarów diagramów oka jest niewątpliwe dobrym wyborem.
Oscyloskopy serii MSO8000 obsługują pomiary diagramów oka we wszystkich kanałach analogowych, pozwalając na pomiary wielu parametrów diagramu, jak: wysokość oka, szerokość oka, amplituda oka, procentowa wartość punktu przecięcia wykresu oraz współczynnik Q. Dostępne są również różne metody odtwarzania sygnału zegarowego, jak: stały zegar (tryb automatyczny, półautomatyczny i ręczny), pętla PLL pierwszego rzędu, pętla PLL drugiego rzędu i zegar jawny, co pozwala spełnić wymagania użytkownika dla różnych aplikacji.
Wizualizacja integralności sygnału dzięki zaawansowanym pomiarom jittera i diagramu oka w czasie rzeczywistym.
Wśród metod i narzędzi analizy integralności sygnałów pomiary w czasie rzeczywistym diagramu oka i analiza jittera stały się powszechnymi metodami debugowania systemów cyfrowych. Oscyloskopy serii MSO8000 nie tylko posiadają funkcję pomiarów diagramu oka, ale oferują także elastyczne i wygodne pomiary i analizę jittera, umożliwiając użytkownikom dokładnie i szybko wykonywać deterministyczne pomiary jittera szeregowych sygnałów zegarowych lub sygnałów magistral równoległych.
Jeżeli użytkownik zamówił i aktywował opcję MSO8000-JITTER, to oscyloskop obsługuje także funkcje analizy diagramów oka w czasie rzeczywistym oraz funkcję analizy jittera.
Obsługa różnych metod odtwarzania sygnału zegara:
• Stały zegar (Constant clock – Auto, Semi-auto, Manual)
• Pętla PLL pierwszego rzędu (First-order PLL)
• Pętla PLL drugiego rzędu (Second-order PLL)
• Zegar jawny (Explicit clock)
Analiza jittera jest używana głównie do pomiarów i analizy jittera sygnału zegarowego. Seria MSO8000 może wykonywać poniższe analizy jittera. Wśród tych opcji analizy charakterystyk jittera najczęściej używaną jest analiza parametru TIE.
• TIE
• Cycle to Cycle
• +Width to +Width
• -Width to -Width
Aby pomóc inżynierom łatwo i wygodnie wykryć składowe jittera w sygnale, wyniki pomiarów jittera mogą być wizualizowane na różne sposoby: wykresem trendu jittera i histogramem jittera. Funkcja analizy jittera umożliwia pomiar kilku nieprzerwanych bitów w jednym czasie i wykonanie statystyki, co pozwala sprawnie dokonać analizy jittera dla dużej liczby danych. Z wykresu trendu i histogramu można szybko określić rodzaj i źródło jittera, co znacząco zwiększa wydajność pracy inżynierów.
Wszystkie funkcje dostępne w konfiguracji sprzętowej;
Programowe rozszerzanie i aktualizacja.
Innowacyjny wygląd i płaska konstrukcja obu stron przyrządu gwarantuje dobry obraz na ekranie LCD i kompaktowe rozmiary urządzenia, czyniąc z niego łatwy w obsłudze przyrząd przenośny. Dodatkowo, oscyloskopy serii MSO8000 stanowią bardzo dobry wybór dla użytkowników przy ograniczonym budżecie. Przyrządy standardowo opuszczają fabrykę w konfiguracji sprzętowej dla największego pasma przenoszenia, analizatora logicznego i generatora przebiegów arbitralnych. Użytkownik nie musi tracić czasu i energii przy zamawianiu oscyloskopu w celu wyboru najbardziej odpowiedniego modelu. Wystarczy kupić dowolny model, a później w razie potrzeby zamówić niezbędne funkcje opcjonalne, rozszerzając programowo możliwości oscyloskopu.
•Obwody przyrządu sprzętowo zapewniają najszersze pasmo analogowe.
Każdy model serii MSO8000 o mniejszym pasmie może w dowolnym momencie zostać zaktualizowany do największego pasma bez potrzeby zakupu innego modelu serii.
•W standardowej konfiguracji sprzętowej dostępny jest analizator logiczny (LA).
Każdy model serii MSO8000 w standardowej konfiguracji posiada interfejs 16-kanałowego analizatora logicznego z odpowiednim oprogramowaniem. W razie potrzeby wystarczy zakupić sondę logiczną RPL2316.
•W standardowej konfiguracji sprzętowej dostępne jest wyjście generatora arbitralnego (AWG).
Każdy model serii MSO8000 w standardowej konfiguracji posiada 2-kanałowe wyjście generatora przebiegów arbitralnych. W razie potrzeby należy zakupić opcję AWG
10,1-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy można obsługiwać gestami dotykowymi zgodnie z nowoczesnymi trendami obsługi operacji ekranowych. Gesty dotykowe, jak: „Tap”, „Pinch & Stretch”, „Drag” i „Rectangle Drawing” powodują, że operacje pomiarowe stają się płynniejsze, wygodne i łatwe do nauczenia. Jednocześnie oscyloskopy cyfrowe serii MSO8000 mogą być w dalszym ciągu obsługiwane pokrętłami i przyciskami na panelu czołowym jak tradycyjne oscyloskopy firmy RIGOL, optymalizując przyjazny użytkownikowi interaktywny interfejs obsługowy.
[Artykuł sponsorowany]
Cool? Ranking DIY