Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydraulika siłowa traktor Sam

25 Wrz 2019 11:31 189 3
  • Poziom 10  
    Witam. Potrzebuję pomocy w budowie układu hydrauliki siłowej w traktorku samoróbce. Pompa Nsz10. Siłownik, ramiona, cięgła od władymirca t25. Rozdzielacz Badesnost 40 l, 2 sekcyjny+ sekcja pływająca. Silnik vw 1.9 d.
    Pytania:
    1: Czy jeśli w rozdzielaczu jest zawór przelewowy to muszę w zbiorniku oleju hydraulicznego zastosować zawór bezpieczeństwa?
    2: Zbiornik planuję pospawać samemu, czy musi być wytrzymały na jakieś ciśnienie? Ewentualnie jak ktoś ma kupny zbiornik to z jakiej grubości blachy jest zrobiony.?
    3: Czy ktoś ma pomysł na jakiś tani filtr oleju hydraulicznego który mógłbym zastosować, czytałem gdzieś że od ursusa c-385 się montuje, ale mi wygląda on bardziej na filtr oleju silnikowego i ma małe otwory przyłączeniowe i nie wiem czy nie będzie to dławiło przepływu. Dedykowane, droższe filtry mają gwint 3/4 cala i kosztują około 140 zł. Ten od c-385 65zł.
    4: Wiem że zalecany jest filtr na powrocie, ale na mój rozumek filtr na ssaniu bardziej ochroni pompę i rozdzielacz przed syfem ze zbiornika.
    5: Czy w środku zbiornika zastosować jakieś dodatkowe sitko na ssaniu i czy musi ono być podniesione od dna, żeby mułu ze dna nie ściągała pompa?

Z góry dziękuję za pomocne porady. Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 10  
    Kolego wal-ker bardzo dziękuję za pomoc i cenne rady. Taka niepewność zblokowała mnie i wstrzymałem prace nad traktorkiem na kilka dni. Ale jak ktoś doradzi, pomoże to już wiadomo co dalej czynić. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    benwad napisał:
    1: Czy jeśli w rozdzielaczu jest zawór przelewowy to muszę w zbiorniku oleju hydraulicznego zastosować zawór bezpieczeństwa?

Nie.
    Po za tym nie słyszałem o czymś takim jak zawór bezpieczeństwa zbiornika hydraulicznego. Jedynie odpowietrzenie zbiornika musi być.
    benwad napisał:
    2: Zbiornik planuję pospawać samemu, czy musi być wytrzymały na jakieś ciśnienie? Ewentualnie jak ktoś ma kupny zbiornik to z jakiej grubości blachy jest zrobiony.?

Zbiornik nie musi być gruby ponieważ wystarczy w zupełności ścianka 1mm, wadą tego rozwiązania jest trudność spawania. Jeśli nie planujesz jakiejś mocno rozbudowanej gaśnicy to w zupełności wystarczy ci pojemność około 8 litrów a taką uzyskasz z zbiornika po starej gaśnicy proszkowej na przykład :-)
    benwad napisał:
    3: Czy ktoś ma pomysł na jakiś tani filtr oleju hydraulicznego który mógłbym zastosować, czytałem gdzieś że od ursusa c-385 się montuje, ale mi wygląda on bardziej na filtr oleju silnikowego i ma małe otwory przyłączeniowe i nie wiem czy nie będzie to dławiło przepływu. Dedykowane, droższe filtry mają gwint 3/4 cala i kosztują około 140 zł. Ten od c-385 65zł.

Ja u siebie w samie z silnikiem 1.5D oraz pompą od c330 mam zamontowany filtr oleju silnikowego od mercedesa A klasy. Filtr ten nie dławi mi wcale przepływu oleju. Olej jakim mam zalaną hydraulikę to HL46 hydrauliczny.
    benwad napisał:
    4: Wiem że zalecany jest filtr na powrocie, ale na mój rozumek filtr na ssaniu bardziej ochroni pompę i rozdzielacz przed syfem ze zbiornika.

Zgadza się dlatego ja zastosowałem ten filtr o którym pisałem wyżej na ssaniu, przed pompą.
    benwad napisał:
    5: Czy w środku zbiornika zastosować jakieś dodatkowe sitko na ssaniu i czy musi ono być podniesione od dna, żeby mułu ze dna nie ściągała pompa?

Nie musisz pod warunkiem, że zbiornik nie będzie miał piachu itp. A jeśli będzie miał to filtr oleju na zasilaniu ci to bez problemu wyłapie.
    wal-ker napisał:
    Dobrym pomysłem jest włożenie do zbiornika magnesu lub wspawania korka z magnesem.

Co do magnesu to nie proponowałbym jego wspawania bądź klejenia. Sam w sobie magnes przyciąga stal więc wystarczy zrobić jedynie opaskę aby podczas jazdy po dołach się nie wysunął. Ja u siebie w samie nie stosowałem żadnego magnesu i wszelkiego rodzaju brudy wyłapuje mi filtr oleju po stronie ssącej.

Dodano po 1 [minuty]:

benwad napisał:
    Kolego wal-ker bardzo dziękuję za pomoc i cenne rady. Taka niepewność zblokowała mnie i wstrzymałem prace nad traktorkiem na kilka dni. Ale jak ktoś doradzi, pomoże to już wiadomo co dalej czynić. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Jak coś będzie potrzeba to pisz śmiało. Sam nad swoim samem się troszkę namęczyłem i dużo błędów zrobiłem które naprawiłem ucząc się na nich więc chętnie pomogę.