Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jumper''''02 244 - Jumper /Ducato 2002r. - Licznik sam nabija kilometry na pos

25 Wrz 2019 13:05 213 2
  • Poziom 10  
    Witam!

Tak, wiem, był podobny temat, ale rozwiązania problemu nie napisano;)
    Auto to Citroen Jumper z 2002 roku, silnik 2.8 HDI, blaszak średni, manual, klima, webasto. Przebieg teoretycznie ok. 230.000km (na liczniku przynajmniej...).
    A stało się coś dziwnego - auto stało niemal rok nieruszne, a teraz licznik na postoju sam nabija kilometry zaraz po włączeniu zapłonu. Tak ok. 1km na 2-3 sekundy. Dodatkowo przy jeździe pokazuje dziwną prędkość;)
    Przed postojem wszystko było ok... Prędkość, zliczanie kilometrów, obroty - wszystko było w porządku.
    Po postoju jedyne co było robione, to wymiana alternatora na nowy/regenerowany, bo po długim czasie parkowania pod chmurką stary się zakleszczył i nie ruszył, zrywając przy okazji pasek osprzętu.
    Wyjąłem licznik, posprawdzałem luty i wyglądają ok.
    Styki przemyte i przeczyszczone. Wszystkie w wiązkach pod deską rozdzielczą;)
    Nowe aku z klemami.
    Radia obecnie brak.

Jakieś pomysły co może być przyczyną? Kable? Impulsator? Licznik? Jak rozwiązać problem?...

Pozdr.
    Marek
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    Woda we wtyczce od impulsatora. Nad prawą półosią.
  • Poziom 10  
    Auto stało, bo nie miałem czasu się nim zająć. No ale wreszcie jakoś wlasłem pod samochód. Wtyczka czysta, impulsator teś wymieniłem na nowy z Aliexpress. Ciągle to samo. Jak odepnie się wtyczkę również...