Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jumper''''02 244 - Jumper /Ducato 2002r. - Licznik sam nabija kilometry na pos

25 Sep 2019 13:05 480 2
  • Level 10  
    Witam!

Tak, wiem, był podobny temat, ale rozwiązania problemu nie napisano;)
    Auto to Citroen Jumper z 2002 roku, silnik 2.8 HDI, blaszak średni, manual, klima, webasto. Przebieg teoretycznie ok. 230.000km (na liczniku przynajmniej...).
    A stało się coś dziwnego - auto stało niemal rok nieruszne, a teraz licznik na postoju sam nabija kilometry zaraz po włączeniu zapłonu. Tak ok. 1km na 2-3 sekundy. Dodatkowo przy jeździe pokazuje dziwną prędkość;)
    Przed postojem wszystko było ok... Prędkość, zliczanie kilometrów, obroty - wszystko było w porządku.
    Po postoju jedyne co było robione, to wymiana alternatora na nowy/regenerowany, bo po długim czasie parkowania pod chmurką stary się zakleszczył i nie ruszył, zrywając przy okazji pasek osprzętu.
    Wyjąłem licznik, posprawdzałem luty i wyglądają ok.
    Styki przemyte i przeczyszczone. Wszystkie w wiązkach pod deską rozdzielczą;)
    Nowe aku z klemami.
    Radia obecnie brak.

Jakieś pomysły co może być przyczyną? Kable? Impulsator? Licznik? Jak rozwiązać problem?...

Pozdr.
    Marek
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 41  
    Woda we wtyczce od impulsatora. Nad prawą półosią.
  • Level 10  
    Auto stało, bo nie miałem czasu się nim zająć. No ale wreszcie jakoś wlasłem pod samochód. Wtyczka czysta, impulsator teś wymieniłem na nowy z Aliexpress. Ciągle to samo. Jak odepnie się wtyczkę również...