Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zrównoleglenie gniazdek z njednego kabla

25 Wrz 2019 15:09 147 5
  • Poziom 9  
    Witam Kolegów
    Mam pytanie czy można pod jeden kabel podlączyć trzy gniazda. Kabel wychodzący z routera jest zarobiony wtyczką RJ 45 standard B. na końcu kabla jest zrobione rozgałęzienie na trzy gniazdka. Oczywiście z tego głównego kable wszystkie rozgałęzienia mam wyprowadzone kolor w kolor. Pytanie jest takie czy i jak podłączyć kable w gniazdkach aby to chodziło. Nadmienię ze będę korzystał tylko z jednego urządzenia przepinając do z gniazda do gniazda. Ponadto z routera z innych gniazd mam wyprowadzone jeszcze dwa kable do SMART TV
  • Użytkownik obserwowany
    Jeżeli jedno urządzenie będzie przepinane w danym momencie tylko ono będzie podłączone to tak.
  • Poziom 38  
    jankes61 napisał:
    Mam pytanie czy można pod jeden kabel podlączyć trzy gniazda.

To są połączenia point-to-point

jankes61 napisał:
    Nadmienię ze będę korzystał tylko z jednego urządzenia przepinając do z gniazda do gniazda.

W tym konkretnym przypadku powinno zadziałać. Pod warunkiem, że nic się nie zaindukuje w luźnych przewodach. Długie to będzie?
  • Poziom 9  
    Przewód ma około 6 metrów. A jeśli np. Do routera jest jeszcze podłączony TV to będzie działało? Czy trzeba by stworzyć jakaś sieć? Jestem zielony w te klocki wiec proszę się nie dziwić moimi pytaniami
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    Jedno gniazdko w routerze/switchu jedno urządzenie. Tak ma być.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Nie można dzielić przewodu na kilka rozgałęzień ze względu na impedancję falową toru transmisyjnego. U Ciebie będzie podział na trzy, czyli od jednej strony impedancja przewodu wyniesie 100 ohm, a na punkcie podziału będzie widoczna jako 33 ohm. Sytuacja dla sygnału identyczna jak gdybyś patrzył przez taflę wody pod powierzchnię (punkt nieciągłości falowej) w dodatku na dnie tego zbiornika miał zamontowane lustra (wolne gniazda). Czasem coś zobaczysz, jak masz szczęście, czasem nie, choć nigdy idealnie nie będzie. Tu jest tak samo.
    Trzy gniazda, to trzy przewody do routera, ewentualnie zamiast takiego połączenia jak zrobiłeś, to zainstaluj switch.