Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka INDESIT WG835TXC - nie wiruje.

19 Wrz 2005 13:46 3749 8
  • Poziom 10  
    WITAM!
    Problem polega na ty, że pralka pierze normalnie tylko gdy dochodzi do
    wirowania bębem ma obroty jak przy praniu,nie wiruje.
    Pralka stoi na równej posadzce. Pozdrawiam.:|
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Program wirowania jest załączany,czasami nawet na chwilę załancza wirowanie i przechodzi normalnie czas wirowania, wypompowuje wodę
    i kończy pranie. P:cry:ozdrawiam.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Dosc czesty przypadek zwlaszcza w badziewnych programatorach EC.... (białe segmenty). Jeśli taki masz to bardzo prawdopodobne uszkodzenie (zabrudzenie) styków.
  • Poziom 10  
    Czy to dotyczy styków wewnątrz programatora czy styków na innych złączach. pozdrawiam:cry:
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Wewnątrz niestety. Jeśli sprawdziłeś to co napisał Kolega wcześniej to najprawdopodobniej będzie to wina złego kontaktu styków. Zwłaszcza że jak napisałeś czasami wirowanie załapie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Pozdrawim i dziękuje za podpowiedzi. Przeczyściłem styki na wyłączniku
    wirówki /panel czołowy/i narazie chodzi dobrze.
  • Poziom 21  
    Miałem podobny problem. I podobny był efekt przeczyszczenia tych styków, lecz na jakiś czas. Ostatnio się zdenerwowałem i postanowiłem rozebrać programator (reagował jak się go stuknęło albo poruszało przewodami, ale na krótko).
    Delikatnie należy rozgiąć nity (aby dało się je wykorzystać, chyba że ktoś ma odpowiednio długie szpilki z nakrętkami Φ2,0 - 2,5mm) przedtem zapisać kolejność kolorami oznaczonych sekcji i odlutować silnik, rozłożyć i dokładnie oczyścić wszystkie pola kontaktowe przełączane przez krzywki (ja je wyjmowałem i czyściłem indywidualnie).
    Składałem zaczynając od strony pokrętła, mocując (ośkę na sprężynie z metalową obejmą) w imadełku. Potem "wolna" krzywka i kolejne sekcje programatora z popychaczami zabezpieczonymi za pomocą klipsów wygięntych ze spinaczy biurowych (usuwanych po założeniu sekcji), potem "szybka" krzywka przedostatnia sekcja i kółeczko zębate, następnie ostatnia sekcja z "zegarkiem" i silnikiem.
    Przekręciłem ośką aby sprawdzić, czy się da i wcisnąłem długie (wyjęte wcześniej) nity i delikatnie rozklepałem za pomocą punktaka.
    Ten typ jest przeciętny (nic nie wyskoczyło, rozbierałem kilka innych z kolegą z AGD (ja jestem od RTV) i różnie bywało.

Pralka już ponad dwa miechy "gra, huczy i wiruje" kilka razy prawie codziennie.