Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak po włączeniu komputera wysyłać IP oraz lokalizację na maila?

fresh gunna 25 Sep 2019 19:20 330 2
Optex
 • #1
  fresh gunna
  Level 1  
  Witam.
  Od października zaczynam studia i chcę (może dość naiwnie, ale jakkolwiek) zabezpieczyć się przed kradzieżą.
  Czy ktoś zna program na komputer lub ma jakiś pomysł jak to wykonać żeby po włączeniu komputera wysyłało mi np. na maila IP oraz lokalizacje. Tak samo jakaś aplikacja na telefon. Próbowałem wyszukać coś w google ale nie bardzo coś takiego widzę.
 • Optex
 • #2
  dt1
  Admin of Computers group
  Witaj.
  Co do komputera to idąc na łatwiznę możesz założyć konto na dynamicznym DNSie - np https://www.noip.com/sign-up
  Na komputerze możesz wrzucić oprogramowanie, które na starcie będzie aktualizowało adres IP: https://www.noip.com/download?page=win

  W każdym momencie możesz się zalogować na konto i sprawdzić, o której godzinie host został ostatnio odświeżony i jakie IP dostał.

  Trochę nie do tego to miało służyć, ale powinno działać. W sumie na Androida pewnie też znajdziesz klienta aktualizującego dynamiczny DNS, ale w zasadzie jeśli chodzi o telefon to jest to mało skuteczny zabieg, chyba że ktoś byłby na tyle głupi, żeby kradziony telefon do swojego domowego WiFi podłączyć - a IP z Twojego 3G/4G w zasadzie będzie bezużyteczne.

  Co do Androida to można szukać aplikacji dzielących się położeniem. Może coś takiego - chociaż nie testowałem - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.glympse.android.glympse&hl=en_US - lub coś podobnego. Na pewno będzie żreć baterie wysyłając co jakiś czas aktualizacje, warto znaleźć aplikację która umożliwi ustawienie interwałów albo będzie korzystała z czujnika ruchu (aby nie sprawdzać i nie wysyłać lokalizacji niepotrzebnie jak telefon leży godzinę w jednym miejscu).
 • #3
  IC_Current
  Network and Internet specialist
  Telefon znajdziesz i zadalnie usuniesz prywatne dane, logując się na swoim koncie google, przechodząc do zakładki "urzadzenia' i klikając "lokalizuj urzadzenie". Na komputer wgraj jakiś program typu "ochrona dziecka", też dostaniesz podobne konto w serwisie producenta oprogramowania.
  Natomiast co do skuteczności: złodziej musiałby być kompletnym idiotą, aby włączyć do sieci kradzione urządzenie bez jego wcześniejszego sformatowania. Pilnuj swoich urządzeń, nie chlej do upadłego i unikaj "ciekawych" kolegów, to nic Ci nie zginie.