Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podlaczenie domofonu wektra tk6

25 Wrz 2019 20:06 126 9
  • Poziom 6  
    Pomoze ktos podlaczyc domofon ? Wrzucam z podlaczebia starego domofonu troche wiekowego

Dodano po 22 [minuty]:

Gdybym wiedzial ktory przewod jest od czego to dalbym rade podlaczyc wszystko bo znalazlem dwa otwierajace drzwi, a pozostale to nie mam pojecia. Pomoze mi ktos ? :) z gory dzieki
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    1 - słuchawka
    CA - wywołanie
    2 - mikrofon
    6 - masa
    10 - przycisk
    9 - przycisk

Z uwagi na to, że masz instalację 5 żyłową, to zacisk 10 jest wolny. Mostek z drutu na płytce łączy 10 z 6 (masa). W takiej sytuacji do otwierania jest tylko kabelek idący na 9 i jest on zwierany do masy (6). Tak działa u ciebie otwieranie. Resztę zacisków ci opisałem. Kolory sam sobie dobierz, bo szczególnie ostatni jest trudny do rozpoznania. W każdym razie przykładowo mikrofon masz na czerwonym (2) a wywołanie na pomarańczowym (CA).

Odnośnie unifonu Wekta TK6, to masz kolejno:

1 - wywołanie
    2 - masa
    3 - słuchawka
    4 - mikrofon
    5 - przycisk
    6 - przycisk

Łączysz w nowym kabelki zgodnie z ich przeznaczeniem. Ostatni kabelek dajesz na zacisk 5 (przycisk) a zacisk 6 pozostawiasz wolny. Musisz teraz zdjąć jedną ze zworek, a ściślej lewą. Prawa ma być założona poziomo aby łączyła dwie szpilki.
  • Poziom 6  
    Podlaczylem przewody zgodnie z opisem i sluchaeka nie dziala, powoem ci numerycznie przewodami od lewej jak podlaczylem
    1 przewod to jest CA w starym domofonie
    2 przewod to 6
    3 przewod to 1
    4 przewod to 2
    5 przewod to 10

Dodano po 1 [minuty]:

Otwieranie dziala, ale nie slysze nic w sluchawce i na dole tez mnie nie slychac

Dodano po 6 [minuty]:

• Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    A podłączyłeś mikrotelefon do gniazdka RJ? Co przykładowo oznacza cyfra 3 na kabelku czerwonym? I w jakim celu te "karteczki" skoro masz kolory? Teraz na zdjęciu nie widać podłączenia kabelków do zacisków.
  • Poziom 6  
    Jestem teoche zielony nie rozumiem co to znaczy gniazdo RJ, dodam ze slycac mnie jak mowie na dole ale jak ktos mowi z domu to na dole nie slychac

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Zaznaczylem numerami przewody przed remontem zeby wiedziec jaka kolejnosc byla podlaczenia od lewej strony
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Gniazdo RJ jest na dole unifonu. Tu ma być włożony wtyk od słuchawki.
    Najpierw napisałeś, że nic nie działa poza otwieraniem, dlatego zapytałem o to czy podłączyłeś w ogóle słuchawkę. Teraz piszesz, że jednak ty słyszysz a ciebie nie słyszą. Jak ci pomóc, skoro nie widać podłączenia?
  • Poziom 6  
    Ahaa xd no to oczysiscie ze podlaczylem, az tak zielony nie jestem, Ogolnie drzwi otwiera slysze co sie dzieje na dole, ale z domu nie slychac nic na dole

Dodano po 4 [minuty]:

Rozumiem ze wszystko w moim domofonie jest podlaczone dobrze a problem tkwi w domofonie na dole ?
  • Pomocny dla użytkowników
    Czy wywołanie działa? Jeżeli kabelki masz dobrze podłączone (tego nie mogę niestety potwierdzić), to być może masz wyciszone wzmocnienie mikrofonu (potencjometr na górze płytki).
    Jeżeli w starym działał mikrofon to i w nowym musi działać. Gdyby w starym nie działał, to masz przerwę w instalacji (na żyle mikrofonu).
    Inna opcja, to że masz słabo dociśnięty kabelek do zacisku nr 4 (zasilanie mikrofonu).
  • Poziom 6  
    Podglosnilem na max, jezeli ktos glosno krzyknie to na dole minimalnie slychac, moze kupilem uszkodzony sprzet ?

Dodano po 18 [minuty]:

Ogarnelem, okazalo sie ze przerwany byl przewod, zrobilem i wszystko dziala. Dzieki wielkie za pomoc, niech ci bozia w dzieciach wynagrodzi kolego hehe :)
    Zamykam temat
  • Pomocny dla użytkowników
    dawo142 napisał:
    Dzieki wielkie za pomoc, niech ci bozia w dzieciach wynagrodzi kolego hehe :)

Prędzej we wnukach. :wink: Bardzo dziękuję. :)