Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie telefonu, wpływ odchyłek napięcia na żywotność baterii

25 Wrz 2019 20:36 150 2
  • Poziom 8  
    Interesuje mnie czy ktoś badał temat, a mianowicie wpływ odchyłek napięcia na żywotność baterii w smarfonie.

Wziąłem na warsztat kilka ładowarek, które obciążyłem ładując telefon samsung galaxy s7 edge natężeniem ok 1A napięcie ~5v w zależności od ładowarki, w obwód wpiąłem oscyloskop i oto efekty

wave 2 - Chińczyk z ali
    wave 3 - Oryginalny Huawei z SuperCharge
    wave 4 - Jakaś ładowarka dorzucona do Raspberry 3B+
    wave 5 - Samsung oryginał bez QC

Zakładam, że Huawei ma tak idealny przebieg ze względu na zaimplementowaną technologię SuperCharge która nie podbija napięcia jak QC a podnosi natężenie prądu do 5A co wiąże się z większą wydajnością takiej ładowarki a co za tym idzie takie obciążenie nie robi na niej aż takiego wrażenia.

Ale pytanie jest inne, czy będzie miało jakikolwiek wpływ na żywotność baterii ładowanie np ładowarką z aliexpress? Zasadniczo po stronie telefonu również jest układ stabilizujący który zarządza całym ładowaniem baterii ale ciekawi mnie wasza opinia w tym temacie.

Ładowanie telefonu, wpływ odchyłek napięcia na żywotność baterii Ładowanie telefonu, wpływ odchyłek napięcia na żywotność baterii Ładowanie telefonu, wpływ odchyłek napięcia na żywotność baterii Ładowanie telefonu, wpływ odchyłek napięcia na żywotność baterii
  • Poziom 43  
    Nie ma, takie szpilki nic nie zrobią. Nie wiem co miałeś na myśli z tym Supercharge - podnoszenie natężenia wymaga lepszego kabla i styku, podnoszenie napięcia nie. Chyba że chodziło o sprawność ale przy takich małych mocach to nie wiem co lepsze. Quickcharge na Huawei nie zadziała - będzie 5 V i max 1A.