Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawór Geberit typ 330 nie odcina wody

25 Wrz 2019 20:59 99 7
  • Poziom 18  
    Witam,

Mam problem w WC z tym zaworem, który po napełnieniu zbiornika i podniesieniu pływaka nie odcina dopływu wody (przelewa się woda do muszli). Stelaż z zaworem jest nowy i nigdy nie używany (niestety już po gwarancji). Rozebrałem cały zawór i złożyłem z powrotem i nic się nie zmieniło. Ręczne podniesienie pływaka na maxa do góry również nie odcina dopływu wody.
    Czy może mieć wpływ na to niskie ciśnienie wody? Czy jest wymagane jakieś minimalne ciśnienie wody w domu aby poprawnie była odcinana woda?
    Byłbym wdzięczny za jakieś porady.

• Poziom 20  
    Witam
    paawelx napisał:
    Ręczne podniesienie pływaka na maxa do góry również nie odcina dopływu wody

A czy jest obecny krociec odcinający dopływ wody pod naciskiem ramienia? A jeśli jest, to czy się w ogóle porusza, czy też stoi na sztywno?
  • Poziom 18  
    Jest dokładnie jak na zdjęciu. Przy unoszeniu pływaka ten krociec niebieski również się porusza. Na końcu ma małą gumkę, która zatyka otworek ale nawet po dociśnięciu tego bardziej woda dalej się leje.
  • Poziom 20  
    Wymienić całość. Jak się dobrze poszuka to nawet za 20 złotych się kupi nowy egzemplarz od klienta, który kupił omyłkowo lub coś mu nie pasuje i chce się pozbyć części.
    pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Przełożyłem zawór z innego, wolnego kompletu i działa. Jeszcze nie zamykam tematu, bo spróbuję ten felerny naprawić. Czy ktoś może zna zasadę działania lub potrafi wyjaśnić dlaczego taki nowy zawór nie odcina wody?
  • Moderator - Komputery Serwis
    paawelx napisał:
    Czy ktoś może zna zasadę działania lub potrafi wyjaśnić dlaczego taki nowy zawór nie odcina wody?

Na ogół przyczyna tkwi w tym miejscu
    O ile dobrze pamiętam, wymiana uszczelki rozwiązuje problem.
  • Poziom 18  
    Rozumiem, że ta uszczelka nie jest jakaś uniwersalna. Gdzie można taką zakupić (oczywiście poza całym zaworem)?
  • Moderator - Komputery Serwis
    paawelx napisał:
    Gdzie można taką zakupić (oczywiście poza całym zaworem)?

Wyjmij ze środka na wzór i w każdym sklepie z akcesoriami dostaniesz. Np. Castorama itp.