Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic 2 2006 1.9 DCI - Hamulec elektryczny

26 Sep 2019 15:51 555 5
  • Level 4  
    Witam problem dotyczy hamulca postojowego"elektrycznego" Wiem ,że jest tu sporo wątków ale i tak postanowiłem napisać.
    Na desce wyświetla P itd... Po podpięciu pod komputer na diagnostyce nic nie wykrywa nie widzi modułu hamulca.
    I teraz moje pytanie czy ów moduł nie powinien być zasilany po to by mógł się komunikować z komputerkiem w aucie? Jeśli tak to gdzie szukać usterki , bezpiecznika? Mechanik chciał od razu zakupić nowy moduł wraz z linkami i to wymienić koszt nie mały. Sam rozebrałem moduł hamulca przekaźnik cały nie jest stopiony itp. inne elementy na płycie od spodu nie są osmalone popękane jak to bywa. Czy nie mogło tak być ,że gdzieś po drodze w wiązce są jakieś miejsca narażone na korozję lub to tylko bezpiecznik. Dodam na koniec ,że linki chodzą lekko nie są zardzewiałe lub przetarte.
  • Level 14  
    szukaj pod fotelem kierowcy
  • Level 26  
    sprawdzic zasilanie owego modulu, bezpieczniki podstgawa. nie miales czasem wymienianych klockow z tylu? czym mechanik diagnozuje auto? czyms czy Clipem?
  • Level 4  
    Nie wiem dokładnie co chce zrobić mechanik prawdę mówiąc to chyba w moim mieście nie ma mechaników są tylko panowie którzy podpinają klip i jak nie ma błędu to wymiękają. Ten mechanik twierdzi ,że nie widzi modułu po podpiętym klipie. Ja tam elektrykiem samochodowym nie jestem ale chyba trzeba zacząć od zaślilania samego modułu. Co lepsza linki nie są zatarte pracują lekko silnik kręci i tak jak opisywałem wcześniej nie sądzę żeby elektronika była uszkodzona. Wszystko jest martwe hamulca nie zaciąga i nie ma nawet zamiaru "cisza" Mam jakieś schematy tu z Elektrody ale nie zabardzo je rozumiem chyba są od innych modeli aut. Ale tak na chłopski rozum musi gdzieś być bezpiecznik od którego powinno sie zacząć jak nie on to wiązka itd. po nitce do kłębka. Eh sam nie mam warunków by się z tym dłubać a mechanicy tylko kupić nowe lub on kupi ale nie daje gwarancji i koszta za zakupiony moduł ponoszę ja czy będzie działał czy nie. Nie wiem co robić .

• Level 34  
    jak wyżej - złącze R2 pod fotelem, bezpiecznik w UPC pod maską. sprawdzić wg schematu zasilanie masy i CAN do sterownika, to naprawdę chwila moment.
  • Level 29  
    Nawet gdyby system był martwy i tak musiał by walić błędami w abs, uch. Auto zapewne jest poszkodowane na hamulce ręczne. Przez to jest spokój z alertami na desce.