Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv 49 -55 cali do filmów/seriali/sporadycznie gier maks 3000.

Don Kozdro 30 Wrz 2019 10:47 858 49
    Don Kozdro
    Poziom 8  
    Warto dopłacać do Samsunga ue50ru7452? Jest za 2150 zł w media markt?
    LG 50uk6300 kosztuje tam 1699 z dopiskiem wietrzenie magazynów.. Jakość obrazu będzie lepsza w Samsungu? Na najnowszym Smart TV aż tak mi nie zależy.
    Ludwik dzięki za pomoc.. cierpliwy chłop z Ciebie..
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    Ja bym dołożył do RU74 (ma WCG, a to ważne pod katem reprodukcji kolorów)
    1700 pln za tego LG to bardzo dobra cena - byle to wietrzenie dotyczyło magazynu, a nie ekspozycji ;)
    Don Kozdro
    Poziom 8  
    No z tego co na stronie podane to wysyłają z magazynu... Licho wie. Czyli Samsung będzie miał odrobinę lepsze kolory tak? A kąty widzenia też odrobinę lepsze? Samsung nie ma tego DTS, ale też nie wiem co to...
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    Kąty widzenia takie same (oba na matrycy VA).
    Samsung bez DTS.

Najlepiej idź do sklepu. Włącz oba i kup ten który bardziej Ci podpasuje.
    Tylko ustaw je podobnie tj np. Tryb standard/normalny czy kino/film
    Don Kozdro
    Poziom 8  
    Nie jestem w stanie. LG już nie ma na wystawie w media, jest tylko Samsung
    Don Kozdro
    Poziom 8  
    Hmmm oglądałem dziś w Mediaexpert telewizory Samsung na matrycy VA, te tańsze... No i jakie było moje zdziwienie gdy już pod niewielkim kątem obraz bledł nawet na tym trybie demo.... W związku z tym dwa pytania.
    1. Ile zapłacę za najtańszy IPS z sensowną płynnością obrazu, w miarę niskim input lagiem i dobrym Smart TV?
    2. Czy jeśli nie oglądam w zupełnej ciemności, a zawsze świeci się jakaś lampka w okolicy biurka to czy srebrzenie czarnego będzie się tak rzucać w oczy?
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    1. LG 55SK8100
    2. Lampka poprawia odbiór czerni. Trochę w ten sposób oszukujesz oko ale oczywiście czerni tak czy tak ma... Mi to przeszkadza jak są pasy czarne na górze i dole. W innych sytuacjach jest do przeżycia.
    Don Kozdro
    Poziom 8  
    Ten LG niedostępny. A czy qledy mają te kąty wyraźnie lepsze? @Ludwik XVI Jeszcze raz podziwiam za cierpliwość :-D
    Ludwik XVI
    Moderator RTV Co kupić
    Qledy kąty mają praktycznie takie same jak inne matryce VA.
    Nie ma tu żadnej widocznej różnicy.

Jak potrzebujesz dobrych kątów widzenia, to tylko IPS albo jeszcze lepiej OLED.
    Don Kozdro
    Poziom 8  
    OLED odpada bo będę używał z kompem, obrazy statyczne. Pytam o qledy dlatego, że czytałem gdzieś o poprawie kątow względem VA
    Don Kozdro
    Poziom 8  
    Jakieś opinie o LG 49sm8600? Ma 120 hz, pełne 4k, ekran IPS, ale może zniosę odrobinę gorszą czerń
    Don Kozdro
    Poziom 8  
    Chyba jednak zdecyduje się na IPS. Wiem, czerń taką sobie, kontrast też, no ale ja na przykład dzisiaj chodziłem po całym pokoju, sprzątałem, prasowałem itp no i co jakiś czas zerkam na TV tyle że z różnych miejsc w pokoju.. będzie to upierdliwe co chwilę przekręcać 50 calowym TV w swoją stronę..
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    LG 49SM8600 masz za 2888 zł - do Twoich potrzeb jest extra.
    Masz podświetlenie strefowe , więc czerń w klasie bardzo dobra.
    Don Kozdro
    Poziom 8  
    No właśnie rozważam, ale to podświetlenie strefowe fatalne według recenzji na rtings.. tam testowali wersję 55, ale to to samo.
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Akurat do dier to jeden z najlepszych modeli.
    Don Kozdro
    Poziom 8  
    Kolego ja w gry bardzo mało gram, głównie YOUTUBE/SERIALE/FILMY - często wędrując po pokoju bo zwykle coś jeszcze wtedy robię...
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    To sam sobie odpowiedziałeś. SM będzie bardzo dobry !
    Don Kozdro
    Poziom 8  
    O ile zaakceptuje słabą czerń. Z miłą chęcią oleda wziąłbym, ale załatwię go pulpitem windowsa... Niestety, a szkoda bo to byłoby wyjście ideolo