Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dysk nie może wystartować w rejestratorze Hikvision

26 Wrz 2019 19:36 234 15
  • Poziom 3  
    Od niedawna mam problem, że jak z restartuje rejestrator to dysk nie może wystartować. Słychać, że rozkręca się i zatrzymuje i tak co chwila. System go nie wykrywa. Pomaga jedynie wyłączenie wtyczki zasilacza, wyłączenie wyłącznikiem z tyłu obudowy nic nie zmienia. Rejestrator DS-7604NI-K1/4P, dysk HDD 2TB WD20PURZ. Co może być przyczyną takiego zachowania dysku?

• Poziom 43  
    Uszkodzony dysk chociażby.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Prawdopodobnie zasilacz do wymiany.

• Poziom 43  
    @kood Wtedy byłby problem także z kamerami, przecież NVR ma wbudowany switch a Autor o niczym takim nie pisze.
    sosarek napisał:
    @kood Wtedy byłby problem także z kamerami, przecież NVR ma wbudowany switch a Autor o niczym takim nie pisze.

Nie wiem jak zasila kamery, i jak to ma podpięte ale skoro wyłączenie wyłącznikiem z tyłu obudowy nie pomaga a wyłączenie wtyczki z 230V tak to raczej coś z zasilaczem. Ja bym zaczął od podmiany zasilacza bo najprostsze i najtańsze.
  • Poziom 3  
    Kamery zasilam poprzez switch rejestratora. Nic się nie dzieje w czasie pracy, jedynie przy restarcie dysk nie chce wystartować. Nie wyłączam wtyczki z 230V tylko z rejestratora. Obstawiam że wyłącznik do końca nie odłącza zasilania do rejestratora i coś tam jednak podtrzymuje. Odłączenie przewodów od dysku nic nie zmienia, dysk też przetestowałem to raczej nie on. Coś z samym rejestratorem że nie pozwala wzbudzić dysku po restarcie.

• Poziom 43  
    Gdzie i jak testowałeś dysk?
    Kabel SATA podmieniałeś?
    PrzemWas napisał:
    Nie wyłączam wtyczki z 230V tylko z rejestratora.

W takim razie rozkreć obudowę rejestratora i obejrzyj elektrolity.
  • Poziom 3  
    kood napisał:
    PrzemWas napisał:
    Nie wyłączam wtyczki z 230V tylko z rejestratora.

W takim razie rozkreć obudowę rejestratora i obejrzyj elektrolity.

Rejestrator działa niecały rok, to możliwe że elektrolity by padły?

• Poziom 43  
    sosarek napisał:
    Kabel SATA podmieniałeś?

• Poziom 3  
    sosarek napisał:

Tylko narzędziami z poziomu rejestratora.

sosarek napisał:
    Kabel SATA podmieniałeś?

Nie, spróbuję

• Poziom 43  
    Podmień, dysk sprawdź także w komputerze.
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    Podmień, dysk sprawdź także w komputerze.

Windows nie widzi dysku. Prawdopodobnie związane jest to z systemem plików. BIOS go wykrywa, zarządzanie komputerem też z napisem "Nieprzydzielone", a we właściwościach "Nie zmigrowano urządzenia". Udało się odpalić CrystalDiskInfo nie wykrył błędów dysku a wartości z tego co mi się udało określić z google są OK. HD Tune Pro też nic nie wykrył. LocalPlayback natomiast widzi pliki na dysku ale chcąć odtworzyć pisze Playing failed.
    Wydaje mi się że rejestrator jednak coś miesza. Dziwi mnie fakt że wszystko działa jak należy a restart powoduje że dysk nie może się opanować. Już przy końcówce restartu słychać jak dysk się rozkręca a zwalnia i tak co chwila. Podczas pracy działa cichutko.
  • Poziom 7  
    Ostatnio miałem ten sam problem z dyskiem WD. Nowy dysk i nowy rejestrator HIK-a. Windows go nie widział, rejestrator nie mógł go zainicjować ani nie mogłem utworzyć partycji programem "zewnętrznym" - niby podzielił ale po odłączeniu go od komputera i ponownym podłączeniu wracał problem z nieprzydzielonym miejscem. Pomogło natomiast utworzenie partycji narzędziem wbudowanym w Windows 10. Po operacji dysk był widziany przez Windowsa oraz rejestrator. Pierwszy raz miałem taki problem i do dziś nie wiem dlaczego tylko przez narzędzia wbudowane w Windows udało się problem rozwiązać.
  • Poziom 3  
    tomaszns napisał:
    Ostatnio miałem ten sam problem z dyskiem WD. Nowy dysk i nowy rejestrator HIK-a. Windows go nie widział, rejestrator nie mógł go zainicjować ani nie mogłem utworzyć partycji programem "zewnętrznym" - niby podzielił ale po odłączeniu go od komputera i ponownym podłączeniu wracał problem z nieprzydzielonym miejscem. Pomogło natomiast utworzenie partycji narzędziem wbudowanym w Windows 10. Po operacji dysk był widziany przez Windowsa oraz rejestrator. Pierwszy raz miałem taki problem i do dziś nie wiem dlaczego tylko przez narzędzia wbudowane w Windows udało się problem rozwiązać.

Chciałbym żebyś sprecyzował czy Windows w ogóle nie widział dysku? Czy tylko nie dawało go się przeglądać w eksploratorze? Ja obstawiałem że nie widzę żadnych plików bo na potrzeby rejestratora ma inny system plików niż znane dla Windowsa. Tak to system go widział w urządzeniach i w narzędziu do robienia partycji. Mogłem go też testować programami dla SMART.