Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes S-klassa W221 320 CDI - Szarpie przy delikatnym przyśpieszaniu

26 Wrz 2019 22:06 2643 16
  • Poziom 1  
    Witam

Od dłuższego czasu zmagam się z problemem Mercedesa W221 320 CDI 2006 rok.

Samochód zakupiony w trybie awaryjnym z zapchanym DPF. Po wyczyszczeniu DPF auto odzyskało mocy.
    Urodził się natomiast kolejny problem. Podczas delikatnego przyśpieszania lub utrzymania stałej prędkości w okolicach 1500 obrotów auto szarpie, a przy wciśnięciu gazu powiedzmy 1/3 przyśpiesza falując przy tym obrotami. Początkowo sądziłem że problem leży po stronie skrzyni biegów ( Skrzynia 722.9 ) Wymieniono olej wraz z filtrem skrzyni - nie pomogło.
    Następnie z uwagi na brak błędów został wysłany do regeneracji konwerter - nie pomogło.
    Ponoć po tym pojawił się błąd na skrzyni czujnika Y3/8n3 (czujnik zdawczej prędkości obrotowej) Dodam że wszystko diagnozowano na SD (Star Diagnostic) Wysłałem do regeneracji sterownik skrzyni biegów. Pan z serwisu stwierdził że czujnik wymienił ale na stole stary czujnik wyglądał na sprawny- nie pomogło.
    Odnotowaliśmy błąd czujnika położenia wałka rozrządu. Profilaktycznie zostały wymienione dwa czujniki (wałka rozrządu oraz wału) - nie pomogło.
    Następnie pojawiły się informacje o wypadającym zapłonie na 3 i 5 cylindrze, a czasami silnik sam potrafił zgasnąć. Odpalał po dodaniu gazu przy rozruchu. Dwa wtryskiwacze zostały wymienione na używane ale sprawdzone na stole BOSCH - silnik zaczął pracować równiej ale szarpanie dalej pozostało.
    Pojechałem w trasę aby wgrać nowszy soft skrzyni biegów. Oprogramowanie wgrano - nie pomogło.
    Podczas trasy silnik wpadał po 20-30 km w tryb awaryjny (na desce czysto) i tu ciekawostka w trybie awaryjnym nie miał mocy ale szarpanie nie występowało. Po zgaszeniu i odpaleniu silnika moc powracał a wraz z nią wspomniane szarpanie. Pojawił się błąd nastawnika turbiny. Nastawnik wymieniony na nowy i już auto nie wpada w tryb awaryjny niestety nadal szarpie przy 1300-1500 obrotów. Domniemam że wina leży po stronie silnika ponieważ w trybie awaryjnym (wywołanym przez nastawnik turbiny) skrzynia dostaje wartości stałe a nie rzeczywiste odczyty silnika i wtedy pracuje perfekcyjnie. Niestety nie mam sensowanych pomysłów a już mam dość płacenia za kolejne zgadywanki. POMOCY !!!
  • Poziom 2  
    witam, czy poradziliscie sobie z tym problemem w mercedesie bo ja mam ten sam problem od dłuzszego czasu i rece juz opadaja. prosil bym o odpowiedz.pozdawiam
  • Poziom 1  
    Witaj mam ten sam problem w 211 320 cdi też mi podszarpuje przy małych obrotach i przy lekkim przyspieszeniu i słyszę jakby klekotanie zaworu albo wtryskow robiłem rozrzad skrzynie i klapy wirowe nie pomogło ja myślę że mogą być to wtryski ale nie jestem pewny może ktoś miał podobny problem i to rozwiązał to było by miło wiedzieć
  • Poziom 2  
    Witam. Mam podobny problem. W221 szarpie przy przyspieszaniu, rzuca całą budą, szukam przyczyny i nic. Do tej pory wymieniłem olej w skrzyni, gumy na wózkach, na moście i nadal szarpie. Przy maksymalnych obrotach nic się nie dzieje, puścisz gaz też się nic nie dzieje. Drży tak jakby jakąś poduszka była wywalona ale wszystko jest dobrze, silnik pracuje równo . Szukam jakiejś pomocy podpowiedzi, nie ma błędów na skrzyni ani na silniku . Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
  • Poziom 22  
    Korekcja wtrysków na cieplym
  • Poziom 2  
    Silnik pracuje idealne, nie kopci, nic się nie dzieje. Podłączałem komputer i nie ma błędów.
  • Poziom 36  
    Marwar90 napisał:
    Silnik pracuje idealne, nie kopci, nic się nie dzieje. Podłączałem komputer i nie ma błędów.

Zależy co podłączasz...
    W każdym razie SD i Xentry pozwalają podejrzeć parametry live.
  • Poziom 22  
    Poduszki pod silnikiem skrzynia?
  • Poziom 2  
    Zamówiłem jeszcze amortyzator na wał, jeszcze to spróbuję, przyjdzie w przyszłym tygodniu. Zobaczymy.
  • Poziom 6  
    Witam czy ktoś już naprawił swojego mercedesa bo znalazłem chyba 50 tematów szarpiącego mercedesa 3.0 V 6 ale żadnej odpowiedzi co było ja walczę 4 lata z tym szarpaniem pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Plyte hydraliczna do regeneracji -blad moze byc w zaworze sterowania sprzegla w konwenterze
    przed wyciagnieciem sprawdzic parametry podczas jazdy
  • Poziom 16  
    Po odkręceniu korka wlewu oleju , na gorącym silniku ma on na wlewie leżeć , jak przyklejony .Jeśli podskakuje choć trochę,
    to masz nierówną kompresję i będzie poszarpywać delikatnie i nie masz po co sprawdzać korekt wtryskiwaczy . Więc będziesz też wiedział czy z tego powodu zatkał się DPF .
  • Poziom 20  
    Co prawda nie w 320, a w 270 (wtryskiwacze bosch z cewką), ale walczyłem nie dawno z czymś podobnym. Wtryskiwacze, tzn korekcja na sd wypadały bdb, przelewy też były równo, po zawiezieniu do zrobienia na stole też wypadały nieźle. Natomiast po rozebraniu w mak okazały sie skorodowane, z wrzerami widocznymi gołym okiem. Pan w warsztacie wyczyścił, wypolerował, uszczelnił i było ok jakieś trzy miesiące. Potem zakładałem nowe. Zanim wyrwiecie wtryski do sprawdzenia radze odkręcić rurki paliwowe, jeżeli we filtrach szczelinowych widać brązowy osad to wtryski złom i stąd te szarpanie. Powodzenia Panowie
  • Poziom 16  
    Kaziu1991 napisał:
    Co prawda nie w 320, a w 270

To nie ten silnik i nie ta historyjka.
  • Poziom 6  
    Witam po wymianie czujnika spalin koło EGR trochę lepiej teraz szarpie płynnie wszystko sprawdzone ręce opadają jak to możliwe że tyłu właścicieli 3.0 v 6 ma ten sam problem i nie ma rozwiązania pozdrawiam
  • Poziom 2  
    ityl napisał:
    witam, czy poradziliscie sobie z tym problemem w mercedesie bo ja mam ten sam problem od dłuzszego czasu i rece juz opadaja. prosil bym o odpowiedz.pozdawiam

Ja juz sobie poradziłem i okazała się turbina a dokładnie geometria zmienna ,
    wymieniłem turbinę i wszystko smiga.pozdrowienia

Dodano po 3 [minuty]:

Robi 405 napisał:
    Witam czy ktoś już naprawił swojego mercedesa bo znalazłem chyba 50 tematów szarpiącego mercedesa 3.0 V 6 ale żadnej odpowiedzi co było ja walczę 4 lata z tym szarpaniem pozdrawiam

hello, ja wymieniłem turbinę i wszystko oka miałem to samo co u Ciebie , wymieniałem wszystko. pozdrowienia