Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Citroen C3 - rok 2005 - Wymiana wyświetlacza radia

Savek 26 Sep 2019 22:40 1335 7
    Savek
    Level 15  
    Witam,
    Wymieniłem wyświetlacz radia. Mam wersję z trzema rzędami wyświetlania (większość wyświetlaczy w C3 jest dwurzędowa). Kupiłem z rozbiórki taki sam wyświetlacza od C5, jednak mój świecił na pomarańczowy a ten od C5 na zielono. Pod wyświetlaczem jest podklejona folia. Czy ktoś wie jak ją odkleić i zamienić, żeby nie uszkodzić?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam !!
    Kolego przykro mi to pisać ale to nie tylko filtr czy jak Ty piszesz folia , różnica polega również na diodach podświetlających wyświetlacz.
    beryas
    Level 29  
    W c4 307, 207, 206 cos moze podbierzesz
    Savek
    Level 15  
    Marek Nawrocki wrote:
    Witam !!
    Kolego przykro mi to pisać ale to nie tylko filtr czy jak Ty piszesz folia , różnica polega również na diodach podświetlających wyświetlacz.

Wydaje mi się że to nie ten typ wyświetlacza, o którym piszesz. U mnie są 4 mikro żaróweczki wkręcane z tyłu na 1/4 obrotu (żaróweczka w oprawce).
    A pytam o sposób odklejenia, bo ten filtr (jak piszesz) wygląda jak naklejona folia.
    Nie chcę eksperymentować, ponieważ muszę ją po zdjęciu jeszcze jakoś przykleić. Nie mogę jej zniszczyć.
    Marek Nawrocki
    Level 27  
    Witam !!
    Chyba rzeczywiście to nie ten typ wyświetlacza , przepraszam , ale ja w swoim C3 mam wyświetlacz EMF -C , graficzny , może dasz jakieś zdjęcie to będę wiedział o jakim wyświetlaczu piszesz. .U mnie folia (filtr) jest przyklejony tylko na krawędziach , sprawdziłem to, bo sam wymieniałem wyświetlacz z EMF-B+ na EMF-C, jak i radio z RD4 na RD45 , zależało mi na bluetooth i USB.Citroen C3 - rok 2005 - Wymiana wyświetlacza radia
    Savek
    Level 15  
    Marek Nawrocki wrote:
    Witam !!
    Chyba rzeczywiście to nie ten typ wyświetlacza , przepraszam , ale ja w swoim C3 mam wyświetlacz EMF -C , graficzny , może dasz jakieś zdjęcie to będę wiedział o jakim wyświetlaczu piszesz.

Sorry, że dopiero dziś odpisuję, ale poradziłem sobie i zapomniałem dać info.
    Bardzo prosto i łatwo się odkleja - delikatne podważenie np skalpelem.
    Kilka fotek rozebranego wyświetlacza.
    Citroen C3 - rok 2005 - Wymiana wyświetlacza radia Citroen C3 - rok 2005 - Wymiana wyświetlacza radia Citroen C3 - rok 2005 - Wymiana wyświetlacza radia
    Savek
    Level 15  
    Delikatnie skalpelkiem odkleiłem pomarańczowa folie i zamienilem z zielona. Jest super, jak nowy
    Savek
    Level 15  
    Delikatnie skalpelkiem odkleiłem pomarańczowa folie i zamienilem z zielona. Jest super, jak nowy