Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ducato/Boxer 3.0 2008r miga kontrolka paliwa, potencjometr sprawny

Klemens ZX6R 27 Sep 2019 08:51 1602 4
    Klemens ZX6R
    Level 7  
    Witam jak w temacie miga mi rezerwa paliwa (czyli na zero, jakby nic paliwa nie było) wskaźnik w pompie sprawdzony i jest sprawny, kable do skrzynki bezpiecznikow sprawdziłem i mają przejście. Mam boxera w tym samym roku i z tym samym silnikiem (wszystko sprawne) i przełożylem z niego tą skrzynkę bezpiecznikow w celu sprawdzenia czy podniesie się wskaźnik i nic, dalej to samo, nie wiem czy ta skrzynka musi być zaprogramowana żeby i to działało?

Dodam że po przełożeniu sprawnej skrzynki z powrotem do Boxera nie działa i w nim poziom paliwa, pomoże ktoś?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    macioor
    Level 2  
    Mam ten sam problem. Udało ci się go jakoś rozwiązać?
    Freezyair
    Level 3  
    Klemens ZX6R wrote:
    Witam jak w temacie miga mi rezerwa paliwa (czyli na zero, jakby nic paliwa nie było) wskaźnik w pompie sprawdzony i jest sprawny, kable do skrzynki bezpiecznikow sprawdziłem i mają przejście. Mam boxera w tym samym roku i z tym samym silnikiem (wszystko sprawne) i przełożylem z niego tą skrzynkę bezpiecznikow w celu sprawdzenia czy podniesie się wskaźnik i nic, dalej to samo, nie wiem czy ta skrzynka musi być zaprogramowana żeby i to działało?

Dodam że po przełożeniu sprawnej skrzynki z powrotem do Boxera nie działa i w nim poziom paliwa, pomoże ktoś?

Znalazłeś może rozwiązanie ? ,u mnie dzisiaj spadła w dół wskazówka paliwa i kontrolka rezerwy zaczęła mrugać do tego samochód chodzi jak by nie dopalał na którymś cylindrze :)
    szeggy
    Level 10  
    Czujnik regulatora ciśnienia paliwa. Koszt 200 zł chyba że zatankowales PB to może być podobnie
    Freezyair
    Level 3  
    Znalazłem przyczynę , skaner wskazał mi czwarty wtrysk , rozciąłem wiązkę i poszedłem po przewodach od wtrysku i znalazłem dwa kabelki przetarte i zwarte ze sobą, obciąłem, polutowałem, założyłem izolację i wszystko hula jak nowe a cztery warsztaty powiedziały mi za naprawę po ok 10 000 zł , warto najpierw poszukać przyczyny od najprostszych rzeczy :). Ale dzięki za chęć pomocy .