Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z napędem bramy Hormann supramatic e2

27 Wrz 2019 13:31 225 3
 • Poziom 4  
  Witam serdecznie.

  Mam problem z napędem bramy garażowej, mianowicie brama otwiera się normalnie natomiast czasem ma problemy z zamknięciem. Wygląda to tak że brama się zamyka nagle staje i cofa się do samej góry, czasami trzeba zamykać ją 10 razy aż w końcu zjedzie na dół a czasami wystarczy 2, to samo tyczy się częstotliwości występowania problemu, nie ma schematu, czasem brama działa bez problemu przez miesiąc a czasem potrafi wariować kilka razy dziennie.

  Na panelu nie mruga żadna kontrolka, najzwyczajniej podczas opuszczania się bramy nagle staje i zostaje wciągnięta z powrotem. Sprawdzałem czujniki przy posadzce czy nie są krzywo itp ale są ok.

  Byłbym wdzięczny za wszelkie możliwe porady jak sobie z tym poradzić.
 • Poziom 19  
  Czy w przypadku rozpięcia bramy od napędu brama chodzi bez żadnych oporów? Może w jednym miejscu brama natrafia na opór i zmienia kierunek pracy, czy przy zamykaniu brama zmienia kierunek od tego samego miejsca?
 • Poziom 4  
  Brama chodzi gladko.
  Wlasnie nie ma zasady raz zacznie sie cofac 30 cm od posadzki raz 1 metr od posadzki a czasem zaraz po rozpoczeciu opuszczania.

  Czasem idzie w dol i zaczyna wracac do gory wtedy klikam na pilot i zatrzymuje sie i znowu idzie w dol i znowu w gore i tak musze kliknac z 5-6 razy az w koncu dojedzie do posadzki
 • Poziom 19  
  Spróbuj ponownie zaprogramować ponownie napęd.