Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryzator Koral N60lcd - Spalony rezystor-prośba o identyfikację

27 Sep 2019 15:01 246 4
 • Level 33  
  Witam kolegów. Pastuch generalnie działa, jest impulsowanie WN- iskra prawie 10mm. Niestety na płytce kontrolera stanu pracy jest spalony rezystor, niestety łuk napięcia WN skutecznie wypalił na nim paski kodowe wartości i przy okazji napisy napisy na płytce. Płytka kontrolera działa/ przy podstawieniu zastępczego rezystora 1 megaom/ pokazuje wartość WN i gasną alarmy na diodach led/, niestety po chwili pracy zastępczy rezystor uległ uszkodzeniu- na pewno miał zbyt małą moc- dysponowałem tylko 0.25W, a oryginał ma około 1.5\ 2W. Model płytki to>DVM-3v5 , ten rezystor jest pierwszy w obwodzie pomiaru napięcia WN- lewy dolny róg płytki/połączenie z pomiarem zacisku uziemienia. Niestety nie mogę załączyć zdjęcia.
  [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
 • Level 33  
  Witam kolego Wojtek. Czytałem ten temat zanim zamieściłem mój post, zresztą wiele innych tematów też. Niestety, na tych zdjęciach jest tylko płytka generatora WN. Płytki kontrolera nie załączono. Ale i tak dzięki za zainteresowanie.
 • Level 42  
  kot mirmur wrote:
  Niestety nie mogę załączyć zdjęcia.
  Jak jest tego powód ?.
  Zdjęcia wiele mogłyby pomóc.

  Pozdrawiam.
 • Level 33  
  Brak możliwości technicznych, kolego Gumisie. Próbowałem nawet zeskrobać spaloną warstwę zewnętrzną z rezystora, i zrobić pomiar samej ścieżki oporowej- często tą metodą udawało się poznać przybliżoną wartość uszkodzonego rezystora. Niestety, w tym przypadku pomiar nic nie dał- wątpię żeby ten R miał więcej niż 20 megaom, dlatego mój miernik nic nie pokazał.