Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektryzator Koral N60lcd - Spalony rezystor-prośba o identyfikację

27 Wrz 2019 15:01 126 4
  • Poziom 31  
    Witam kolegów. Pastuch generalnie działa, jest impulsowanie WN- iskra prawie 10mm. Niestety na płytce kontrolera stanu pracy jest spalony rezystor, niestety łuk napięcia WN skutecznie wypalił na nim paski kodowe wartości i przy okazji napisy napisy na płytce. Płytka kontrolera działa/ przy podstawieniu zastępczego rezystora 1 megaom/ pokazuje wartość WN i gasną alarmy na diodach led/, niestety po chwili pracy zastępczy rezystor uległ uszkodzeniu- na pewno miał zbyt małą moc- dysponowałem tylko 0.25W, a oryginał ma około 1.5\ 2W. Model płytki to>DVM-3v5 , ten rezystor jest pierwszy w obwodzie pomiaru napięcia WN- lewy dolny róg płytki/połączenie z pomiarem zacisku uziemienia. Niestety nie mogę załączyć zdjęcia.
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 31  
    Witam kolego Wojtek. Czytałem ten temat zanim zamieściłem mój post, zresztą wiele innych tematów też. Niestety, na tych zdjęciach jest tylko płytka generatora WN. Płytki kontrolera nie załączono. Ale i tak dzięki za zainteresowanie.
  • Poziom 40  
    kot mirmur napisał:
    Niestety nie mogę załączyć zdjęcia.
    Jak jest tego powód ?.
    Zdjęcia wiele mogłyby pomóc.

Pozdrawiam.
  • Poziom 31  
    Brak możliwości technicznych, kolego Gumisie. Próbowałem nawet zeskrobać spaloną warstwę zewnętrzną z rezystora, i zrobić pomiar samej ścieżki oporowej- często tą metodą udawało się poznać przybliżoną wartość uszkodzonego rezystora. Niestety, w tym przypadku pomiar nic nie dał- wątpię żeby ten R miał więcej niż 20 megaom, dlatego mój miernik nic nie pokazał.